נוצץ כמו גיטרה לאומית, הלהיטים הגדולים

פול סיימון

וורנר
5/5

 "הדלתה של המיסיסיפי נצנצה/כמו גיטרה לאומית/עוקב אחרי הנהר/במורדות הכביש הראשי/לאורך מסלול מלחמת האזרחים/נוסע לגרייסלנד/גרייסלנד/בממפיס טנסי"

 

זה אוסף שמונח על שידה ליד מיטתי. אני לא יכול בלי פול סיימון פעמיים בשנה לפחות. לפעמים יותר.  הוא מחזיר אותי למחוזות שאני  מתגעגע  שוב ולשוטט בהם כמו תייר לא מזדמן שחוזר למקומות אהובים בעברו.  סיימון הוא מבחינתי משורר הפופ – ובלי שמץ של הפרזה. משורר הפופ. סטורי טלר אותנטי.  ואת הסיפורים לא  ישעמם לשמוע בפעם האלף.

 

סינגר. סונגרייטר. יליד 1941, ניו-יורק. פולק. פולק-רוק. סופט-רוק. וורלד ביט. טקסטים שנונים. מוסיקת פופ מתוחכמת. בשנות השמונים הוא היה מהראשונים שהצליחו לחבר פופ ומוסיקה אתנית. סיימון הגיע לשיא מכירות כחציו של "סיימון וגרפונקל" עם "גשר על מים סוערים".  התחזית לגביו שכסוליסט הוא ימכור פחות, התממשה. מצד שני, סיימון זכה להערכה אמנותית. האלבום Paul Simon של 1972 היה מבחינתו – ניצחון גדול גם כסוליסט שהשתחרר מכבלי הצמד, גם מבחינה אומנותית.

 

אלבום האוספים הזה (הרביעי שלו) מלהיב. זה גרייסלנד", You can call me al  בלדה בקצב פאנקי מזיז, "הרטס אנד בונס", "עדין מטורף אחרי השנים", "05 דרכים", "קודכרום", "אוהבת אותי כסלע", "אני וחוליו". שירים באורינטציה אתנית "פגישה בין אם ובנה" בקצב ג'אמייקני,  לטיני – THE OBVIOUS CHILD. "מאוחר בערב" – לטין ג'אז. "קחי אותי למרדי גרה" – דיקסי. עריכה מאוזנת. שיר לאי בודד: Rene and georgette magritte with their dog – אם לחזור למשורר. הסאונד פריך, יפהפה.  פגישה מחודשת עם פול סייימון.

 

 

 

 

 

 

1. Graceland

2. You can call me al

3. Mother and child reunion

4. The cool cool river

5. 50 ways to leave your lover

6. The obvious child

7. The boy in the bubble

8. Rene and georgette magritte with their dog

9. Late in the evening

10. Bernadette

11. Slip slidin' away

12. Take me to the mardi gras

13. Diamonds on the soles of her shoes

14. Still crazy after all these years

15. Kodachrome

16. Loves me like a rock

17. Me and julio by the schoolyard

18. Hearts and bones

19. Trailways bus

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. קראתי את הכתבה ופול סיימון עדיין עושה את זה ובגדול, הייתי צעירה מאוד כשהם היו בכותרות ושיריהם היו "הלהיט ", והשירים של פול סיימון עדיין יש בהם את העכשיוויות של המוזיקה שלנו היום, היא מוזיקה מדהימה וסוחפת מרגשת ומחברת אליה את המאזין . מוזיקה שכייף להאזין כל הזמן הצעירים של היום מתחברים בקלות אליה וזהו המבחן של יוצא ענק שמצליח גם אחרי שנים רבות לנגוע בלב הצעירים שמביאים איתם משהו אחר ופול סיימון הוא האחד הזה. אמן שיגיעו לארצנו שוב אמן שיחזרו להופיע שוב ביחד כי הביחד שלהם עושה משהו טוב ומרגש לכולנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות