בדרך אל החלום

רותם אבירם

חשיפה
0/5

מה כוכב נולד יכולה לעשות למען עשרות אמנים מוכשרים שנמצאים מעבר לפינה ברחוב שאתם גרים? שומדבר. ממש כלום. כוכב נולד מחפשת זמרי רגש בדרך כלל, לא סינגר סונגרייטרים מזן משובח. היא תקצר להם את דרך לתהילה. חשיפתם של יוצרים איכותיים תתארך לכמה שנים, אם בכלל.
קיבלנו פניה בזו הלשון: של שמי רותם אני בן 26 מתגורר בעיר באר שבע . כבר כמה מס' שנים אני כותב מלחין ומקליט באולפן הביתי. האם אתם מוכנים לשמוע?
נדמה לי, שהשיר שהוא שר מבטא משהו מהמצוקה: רותם שר על הדרך הזו לחלום, שהיא, לדבריו, הדרך לשומקום, מרדף אחרי הזמן, מחפש תשובות למצוקות נפש, מבקש להשתחרר ממועקות.
"בדרך אל החלום/ בדרך לשום מקום / מרדף אחרי הזמן / בתוך חדר מעושן// בדרך אל הכסף / בדרך מה נשאר?/ מרדף אחרי האושר / בתוך מוח מעוות// לאן ללכת מה לעשות/ דבר איתי בלילה דבר לי בחלום/ דבר איתי בלילה // תלחש לי בחלום / תלחש לי מה הסוד/ הדרך אל לבך/ כבר רצופה בנפשך / שחרר את עצמך/ שחרר כבר את הכל// לאן ללכת מה לעשות / דבר איתי בלילה דבר לי בחלום/ דבר איתי בלילה".
צילמנו סקיצה של ביצוע. סנדלים וטי-שירט סגול וקוקו קטן. הגיע מבאר-שבע. בטוח שהשלב הבא – העיר הגדולה.  יש להפוך את השיר ליצירה מוקלטת מופקת היטב. רותם אבירם שר נוגה ומלנכולי. מביע כאב. בבלוזיות מעודנת. תחנונים למגע, לקומוניקציה. הטון מגיע מבפנים. הוא אינו משקר.
שמענו שיר נוסף – "ממלכת השקט" חוויה טראומטית שכתובה בלשון אגדה על ממלכה, נסיך וליצנים, המבטאת התמוטטות של משהו שהיה בטוח בממלכת השקט, עד אשר הנסיך, נסיך השקט, יצא למרחקים ולא השאיר עוד תקווה לנשארים, השקט לא חזר עוד לממלכה, מה שגרם לליצני החצר להזיל דמעה.

לממלכת השקט חדרו המחשבות / בלילה אפל מוטטו תחומות/ ליצני החצר החלו לבכות/ ליצני החצר החלו לבכות// נסיך הדממה נישא למחשבה / הוא יצא למרחקים / לא השאיר/ עוד תקווה/ ליצני החצר החלו לבכות / ליצני החצר מרחו תדמעות// נגמר שם השקט בממלכה שלך / נסיך הדממה הוא בנה עוד חומה/ ליצני החצר הפסיקו לבכות / ליצני החצר סגרו ת'דלתות.
הטון –אותו טון. סולם מוסיקלי דומה, משרטט את קווי המתאר הנפשיים בטון מתכוון.

שוחחנו. סיפור על טראומה שעברה עליו. אירוע שיצר בו רצון לכתוב. הופיע מעט מאוד בבאר שבע. באר-שבע הוא מספר, אינה מקום שאתה יכול להתפתח בו. אין בעיר אפילו יועץ אומנותי שיוכל לחוות דעה על המוסיקה שהוא יוצר. זוהי הסיבה שהמרכז קורא. חשב על מסלול כוכב נולד, אבל, כמה הוא צודק – לא מסגרת בשבילו. לא רק מפני שאתה מופיע בשירים שאינם שלך, אלא משום שלסוג יצירה כזה, אישי, אתה חייב לעבור תהליך. לא חאפ לאפ חשיפה של כמה לילות מול עם ישראל בסלונים. והנה השירים האלה שהוא שר – הם תחילתו של תהליך, שאותי אישית מסקרן לאן יוביל.

רותם אבירם – חשיפה

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות