קברט

פטריסיה קאס

לקראת ההופעה בישראל
4.5/5

או טו וטו היא כאן ל – 2 הופעות. תקשיבו לדיסק הזה. פטריסיה קאס. זמרת גדולה מזן השנסון. צרפת שלחה אותה שנה די במפתיע לאירוויזיון לשיר Et S'il Falliat Le Faire. לא שגרתי שדיווה מגיעה לתחרות הזו, ופטריסיה (ילידת 1966) ופטריסיה היא גם מהזן הזה. השיר ששרה בתחרות במוסקבה נכלל ב"קברט",  השואו החדש  שלה שאיתו היא טסה לכל העולם.

בספרייתי הלא צנועה גיליתי ארבעה אלבומים שלה. היא נולדה באלזס לוריין-מחוז בצפון מזרח צרפת. הופעות כבר כילדה. אני שומע אחרי "קברט" המאוד מסוגנן את Sexe Fort – בעל אלמנטים רוקיים.ככלל קאס מתמחה בחיבורים של שנסון מסורתי עם פופ, בלוז וג'אז. להיטה הגדול הראשון ב-1987 נקרא Mademoiselle Chante le Blues "גברת שרה בלוז". אלבומה הראשון Mademoiselle Chante הגיעה לפלטינה בצרפת, בלגיה ושווייץ. גם אלבומה השני Scene De Vie כיכב חזק במצעדי הארצות הדוברות צרפתית,.
בהופעותיה סביב הגלובוס הגיעה פטריסיה עד האנוי, למעשה הזמרת המערבית הראשונה שהופיעה בבירת צפון ויטנאם אחרי מלחמת ויטנאם. פיל ראמון הפיק לה ב-1997 את
Dans Ma Chair. היא כובשת את האולימפיה בפריז באותה שנה.  בין 2005 של  Sexe Fort עד 2008 לקחה הפסקה ארוכה , אז הוציאה את Ne pozvonish ("אתה לא תתקשר") עם הרכב רוסי שנקרא Uma2rman. במרץ 2009 יצא Kabaret – פטריסיה יוצאת לטור ארוך באירופה, שבעיצומו תגיע למוסקבה לייצג את צרפת התחרות האירוויזיון בשיר שנבחר מתוך "קברט" Et s'il fallait le faire
. הקשר שלה למוסקבה אינו מקרי. מתברר כי פטריסיה היא אחת הזמרות האהובות על גוש מדינות המזרח ומופיעה בהן לעיתים תכופות., מה שאומר אולי שבישראל נראה בהופעות שלה לא רק קהל  ממוצא צרפתי.

patricia Kass Kabaret

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות