מגיע לשתי הופעות בישראל.

ואסיליס קאראס

0/5

אין לי מושג אם המוסיקה של ואסיליס קאראס  היא זו שמכונה אצל זמרינו הים-תיכוניים "עממית", זו האנונימית שמשמשת אותם כשהם מקליטים שירים חדשים. מה שכן שברור הוא שזמרים ישראלים נוהים אחרי שיריו של וסיליס ביניהם חיים משה עם השיר "דברי אלי" , מושיק עפיה עם "סך הכל נשיקה".

נולד בעיירה קוקינוהורי (הגגות האדומים). בגיל 10 עבר להתגורר בעיר סלוניקי שם גדל כנער עצמאי. הטברנות והמועדונים העממים, הרבים הפועלים ברחובותיה של סלוניקי, משכו את ואסיליס. האגדה מתחילה לקרום עור וגידים כשוסיליס בן  16 על בימת אחד המועדונים בעיר.  הוא מתבסס מר ויוצר מוסיקת ה"לאייקו" העממית.

ב – 1980 הוציא את אלבומו הראשון.  מאז נערמו עוד כ- 40 אלבומים שלו – אולפן, הופעות ווידאו. האלבום Tilefonise mou" ", שואסיליס קאראס יצר  בשיתוף עם פאביוס, זכה 4 פעמים באלבום פלטינה.
לאורך הקריירה המוסיקלית שלו הקליט דואטים עם מיטב הזמרים היווניים.  הרדיו היווני הרים אותו לתדרי השמעה גבוהים. ואסיליס אינו שבוי רק בקריירה שלו. הוא סייע לאומנים יוונים צעירים.  אחת הנודעות מביניהם היא דלפינה ונדי אותה הזמין קאראס להתארח במשך קיץ שלם במועדון ההופעות. מכאן פרחה. הוא גם כתב דואט לדלפינה ונדי ולזמר פיאניס פאריוס, שקידם נפלא את אלבומה.

הז'אנר של ואסיליס אהוב על הקהל הישראלי, מתחבר אל הרוחות הים-תיכוניות המנשבות באזור. את ואסיליס קאראס ילוו 12 נגנים. תקשיבו לצלילים. אומרים הכל.


הופעות: היכל התרבות 19.01.2010 בנייני האומה ירושלים 20.01.2010.

 

Vasilis karras Opos Palia

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות