שתדעי

שלומי שבת

מילים: עינת הולנדר. לחן: רביב בן מנחם עיבוד והפקה מוסיקלית: שלומי שבת ורביב בן מנחם
4/5

היא "גדלה" לו בתוך הלב, "חדרה" לו לנשמה, "כל הדרכים" מובילות אליה, היא לו "כל החיים" שהוא לא יכול בלעדיה. רק שלא תשתנה לו. ורק שתישאר. הוא מבטיח שבכל בוקר יישא תפילה למען לא תנטוש.

המשפט "הבטחנו מול כולם" מבהיר את הרקע:  בן הזוג מקונן את עצמו אחרי ששבר כוס, קבל החוגגים והשמחים ביום כלולותיו. לפי השיר, דאגה התגנבה לליבו, שאחרי כל האהבה הגדולה והמילים הגדולות היא עלולה להשתנות לו, פתאום – כבר לא אותה אחת שתמול שלשום הייתה מוכנה לקפוץ בשבילו ממגדל. בשביל שזה לא יקרה הוא מוכן להתפלל כל בוקר.
על כך שלומי יסכים שאין חכם כבעל ניסיון, וכי תחזוקה של אהבה לאורך זמן דורשת השקעה. גם תפילה באה בחשבון. על השיר הזה הייתי אומר – לא חייבים להיות נתן זך כדי לכתוב משהו פשוט שאומר את כל האמת ורק את האמת, יד על הלב. אני אוהב אותך, את כל חיי, רק שזה יישאר ככה. המיית הלב הזו מתעצמת כששלומי שר את השיר, לחן רומנטי שאתה אינך צריך שתי האזנות כדי להתביית עליו. אצל שבת מנגינות הלב מגיעות מהמקום הזה, תרצו – לב, תרצו אזורי הרגש ההומים שמתחת למיתרים. שום מורה לפיתוח קול לא יכול להתערב. הסלסול האולטימטיבי. ניחוחות ים-תיכוניים. החזקתי את  עצמי לא לכתוב "רגש מרוח" ועוד מיני ביטויים שמתאימים למתכונים האלה, כי כששלומי שר מדליקים נרות, והיום ככל הנראה כבר מנפנפים בסלולאר. סלולאר? ילך אחלה בסלולאר.  מה לעשות: הזמנים משתנים, אבל טון הלב של שבת נשאר אותו טון.

 

איך גדלת לי בתוך הלב

לא הרפית מעולם

את לא שוכחת, יחד, הבטחנו מול כולם

 

את חדרת לי לנשמה

את ריפאת כל כאב

כי את הכוח, הנחמה, משם אני אוהב

 

שתדעי שאני

לא יכול בלעדייך

כל הדרכים

מובילות רק אלייך

אין לי מילים

את לי כל החיים

רק אל תשתני אף פעם

 

אם הבטחתי גם אקיים

לא יחסר לך דבר

רק לצידך זה מרגיש שלם, מרגיש שיש מחר

 

שתדעי שאני

לא יכול בלעדייך

כל הדרכים

מובילות רק אלייך

אין לי מילים

את לי כל החיים

רק אל תשתני אף פעם

 

בחיי שאני

לא יכול בלעדייך

כל הדרכים

מובילות רק אלייך

אין לי מילים

את לי כל החיים

רק אל תשתני אף פעם

 

בכל בוקר נושא תפילה

שאת שוב תיזכרי

אם את זוכרת אז זו סיבה טובה שתישארי

 

שתדעי שאני…

 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

7 תגובות

  1. יאללה חלאס כולם נהיו מינימום ביאליק . מילים ורק מילים זה לא הכל ,הרגש ורמת הביצוע בעיני יותר חשובים . ואין אחר משלומי שיכול להגיע לרמות ביצוע שכאלה .

  2. על שלומי שבת, זמר רציני ( עם חומרים מאד לא רציניים ) בעל קבלות רבות, לא הייתי חס. 2 כוכבים לכל היותר על המריחה המלאכותית והממוסחרת עד-זרה הזו. ממנו מגיע יותר. נמאס!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות