פסטיבל אישה בחולון

אליסון מוייה Alison Moyet

0/5

אליסון מוייה (Alison Moyet) היא הזמרת שתעמוד במרכז אירועי פסטיבל אישה 2010 בחולון (3-6 במרץ) מוייה, זמרת בלוז, נשמה ורוק, פרצה לתודעה העולמית בשנות ה- 80 כסולנית הצמד "יאזו" עם וינס קלארק, שהקים מאוחר יותר את "דפש מוד" ו"אירייז'ר". "יאזו" היו ממובילי זרם הפופ האלקטרוני ששטף את המועדונים בבריטניה והתפשט אל כל רחבי העולם בימים שאחרי הפאנק.  הצירוף בין להיטן פופ כלארק שעמד מאחורי להיטים כ Don't Go  וקול הנשמה ה"שחור" של מוייה הם שייצרו נוסחה מנצחת. לאחר פירוק הצמד – יצאה מוייה לדרך עצמאית ובחידוש מוצלח ומצליח  שירה של בילי הולידייThat ole devil called Love  . ב-1984 הוציאה את "Alf", תקליט בכורה עם השיר המצוין  Love Resurrection. ב-2001 חזרה לאחר הפסקה ממושכת עם האלבום Hometime  וב – 2007 הוציאה את The Turn.

לאחרונה יצא אלבום רטרוספקטיבה הסוקר את הקריירה המוזיקלית של מוייה לאורך 25 שנות פעילותה וכולל גם ביצועים עכשוויים של שיריה הישנים. עם צאת האלבום פתחה מוייה בסיבוב הופעות ברחבי אירופה.

עוד בפסטיבל אישה 2010: מחווה מיוחדת לזמרות הגדולות, דיאנה רוס, ארתה פרנקלין, מארי וילסון, הסופרימס במלאת 50 שנה לחברת המוסיקה "מוטאון", שהולידה את מהפעכת ה-Soul, בערב שנקרא My Girl. בהשתתפות אפרת גוש, נינט, יעל דקלבאום, רונה קינן, מיקה שדה, וגל דה פז בליווי להקת פאנק'נ'שטיין.

בתחום הג'אז תתארח בפסטיבל הפסנתרנית והמלחינה הישראלית-בינלאומית ענת פורט במופע "מפורט עד פרסקו", בו היא פוגשת את נגן ההקשה זהר פרסקו.


אליסון מוייה – Voice

 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות