פסקול הסרט Soundtrack

אליס בארץ הפלאות Alice In Wonderland

הליקון
4.5/5

להקשיב לפסקול בלי לראות את הסרט? אין כמובן תשובה אחת. שיר הנושא  שפותח את "אליס בארץ הפלאות" המוגש בהרמוניה שמיימית שווה האזנה בלי שום קשר לסרט, אבל אחרי שראית (בתלת-מימד) החוויה כמעט מושלמת. יצירתו יפת הצליל של דני אלפמן  (בתמונה) היא הרבה דקות של קסם. אינה נוטשת אותך.
אם הייתם צריכים לדמיין את "אליס בארץ הפלאות" לפי המוסיקה של אלפמן (והרי כל היצירה הזו נמצאת בתחום הדמיון) אז מדובר באווירה מלנכולית חלומית. בהחלט – משהו אחר ממה שהייתם מצפים מסרט דיסניי מסורתי טיפוסי.
זהו שיתוף הפעולה ה-11 של אלפמן עם הבמאי טים ברטון,  אלפמן היה בעבר זמר בלהקת הפאנק Oingo Boingo, כתב מוסיקה ל"משפחת סימפסון" ועוד עשרות פסי קול לסרטים ולסדרות טלוויזיה (ביטלג'וז, בטמן, ספיידרמן, Edward Scissorhands). אין לי שום ספק שהמוסיקאי הזה אוהב להלחין פנטזיות. הצלילים משרתים נפלא את הנאראטיב. מנגינות חזקות, מוסיקה עשירה (תמאטית) בהירה וצחה, לירית ודרמטית, מתוזמרת יפהפה, ומי שיראה את הסרט יבין כמה היא בעלת חשיבות מרכזית בתרומה לאווירה ולסיפור מכל בחינה.
אלפמן  משתמש בנושא המוסיקלי בצורה שנונה, כך שאינו נשמע כמשהו מונוטוני. עוד משהו: אין כאן כמעט פאוזות. כל קטע הוא המשכו של הקטע הקודם, נובע ממנו, כאילו אלפמן כתב אותו כיצירה העומדת בפני עצמה, וככזו היא אינה נשמעת בהכרח כמוסיקה שדורשת סרט, אבל אין ספק שהאזנה אחרי צפייה בסרט הקסום תעצים החוויה. אגב, חסרה לי עוד מנגינה אחת לדמות מרכזית בסרט – זו של הכובען. מגיע לו. 24 קטעים רבי אווירה, וגם מי שלא ראו – תנו לדמיון לצאת למסע הפלאות של אליס.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות