יוצאים במופע משותף

אסף אמדורסקי עברי לידר

הופעת פרזנטציה בזאפה
0/5

השמיעו שיר חדש בצהרי יום בזאפה – "לא יכול לישון". פתאום עברי ואסף על במה אחת. מה יום מיומיים. גם כששלום חנוך ושלמה ארצי חברו הרמתי גבה. אבל נראה שאנחנו צריכים להשאיר גבות בגובה המצח הרגיל. אביב הגיע, הפסטיבלים בפתח וגם – עולם הפופ המקומי צריך להיערך מחדש עקב השינויים שהוא עובר, ויש שינויים. אני בטוח שהקומבינה החדשה אינה נובעת מחשבונות הבנק של שניהם, הגם שבשיחתנו בזאפה, אסף אמדורסקי לא פסל גם את הסיבה הזו על הסף. אבל מה זה כסף כשמדובר ב"כימיה". סיעור מוסיקלי בינו ובינו. קצב, הרמוניה. ראש טוב. למה לא?
אמדורסקי אגב שקל להעניק לנו דואט שני מהשיר הנ"ל ("לא יכול לישון"), אחרי שהתבלבל עם המילים. אבל השניים כל כך מקצוענים ונכונים למשימה, שבלבול קטן במילים קטן עליהם. זה יסתדר. והם באמת נשמעו טוב , מאוד ביחד לקראת המטרה הקרובה – פסטיבל Ahava (למה באנגלית?) בים המלח.  דואטים.
התקשורת הוזמנה לחשיפה. אבל התוצאה בשטח – שלושה שירים בלייב  (אחד חדש) טובה יותר מהרבה שאלות. אחרי  "לא יכול לישון", "גולשים", "על קו המים", נדמה לי שיש כאן הצתה הדדית. חדוות ההופעה היחדווית.
מה עושות השנים לאגויים? מגמדות אותן טיפה, מרככות, מאפשרות שיקול שני לגבי חיבורים לכבוד החגים וכנגד אמפיתיאטרונים סולד אאוט של אמני המיינסטרים המצליחים. אמדורסקי יודע שמבחן התוצאה הוא בקופות. ההפתעה האחרונה – צמד הדודאים המחודש. הרי כאן הוא אף הלך רחוק יותר לכיוון המיינסטרים.  אבל הייתה פה גם הצדעה לזכרו של אבא בני.
הם כמעט נבהלו כשהגדרתי אותם "אמנים ותיקים". אסף ביקש לא להיסחף עם זה. הוא צודק, אבל גם הוא מסכים לכך שהגיע לשלב ביצירה שלו שהוא יכול להרשות לעצמו להרפות, להשתחרר, לחייך הרבה למצלמות, לנסח תשובות לעיתונאיות נחמדות שניסחו שאלות בעוד מועד. מוסיקה הרי לא חיה את חייה לבדה. היא גם זקוקה לחיוכים וצ'פחות, וחשיפה היא חלק מהסיפור ומהחוזה שמכופף את האגו למען המטרה.

אסף אמדורסקי עברי לידר – שירים וראיון

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות