זוכרים את אוסקר ואלה

שלישיית סטיב ריצ'קו והזמרת אנני סאליק

בצעדי ענק, ג'אז במשכן
4/5

זה היה ערב של מחוות. שלישיית ריצ'קו –  בצעדי ענק של הפסנתרן אוסקר פיטרסון. אנני סאליק –  בצעדיה של הדיווה, הכהנת הגדולה של הג'אז – אלה פיצג'ארלד, פול קלר נגן הבס, הזכיר את אדי היגינס, איתו הופיע כאן בביקורו הקודם בישראל, שנפטר בשנה שעברה.  והנה עוד עוד צעד של מחווה.
ריצ'קו הוא פסנתרן הדור הצעיר, ממשיך מסורת מצוין. התאהב במוסיקה של אוסקר פיטרסון בגיל 12. בשנת 2006 כשפיטרסון היה על ערש דווי, הקליט ריצ'קו עם חברי הטריו את אלבום המחווה To Oscar with love שיצא זמן קצר לאחר מותו.
השלישייה פתחה בשלושה קטעים מתוך האלבום "לאוסקר באהבה" – Noreen's Nocturne, Tangerine, Bossa Beguine. הצדעה לטריו הקלאסי של פיטרסון.
סטיב ריצ'קו לקח על עצמו משימה לא קלה, כי הרי בקלות אתה יכול להיקלע למצב שצילו של הענק יכסה עליך. אבל הנגינה ה"אוסקר פיטרסונית" שלו קלחה בקלילותה הדינמית. מעברים מביבופ מהיר וקל לצליל בלוזי מלא השראה. פול קלר ופיט סירס  הוסיפו אנרגיות חיוניות, מאוד מהודקים, משלימים זה את זה בסווינג נהדר. To Oscar, With Love – קטע מקורי, הצדעה אישית של ריצ'קו לאוסקר פיטרסון, רך מעודן, אמוציונאלי. וגם קטע אחד לזכרו של אדי היגינס בסיום החלק הראשון – St Louis Blues.
לשלישייה מצטרפת אחרי ההפסקה אנני סליק – Annie Sellick, במשימה לא פחות מאתגרת ומעוררת ציפיות – מחווה לגדולה מכולן – אלה פיצג'ראלד. אם תרצו – שילוב של טריו וזמרת בהצדעה לשיתוף הפעולה ביניהם (אלבום שיצא ב-1974) פעם ראשונה שאני שומע את הזמרת הזו: היא שרה גרסה ל – A-Tisket, A-Tasket. אלה פיצג'ראלד? – גדולה עליה, אבל סליק לא ניסתה לחקות, יש לה סווינג טוב, היא זמרת ג'אז טובה מאוד ללא ספק שיודעת לחבור לטריו קלאסי. היא הפתיעה כשהזמינה את זמר הג'אז והסקסופוניסט הישראלי מל רוזנברג לדואט כולל ריקוד על Let's Call the Whole Thing Off של גרשווין, המוכר מה"טומטו והפוטטו" של אלה ולואיס. היו התלחשויות וצחקוקים ומה-זה-הקיטש,  אבל באווירה שנוצרה, קלר, נגן הקונטרבס אפילו סיפר בדיחה קבל קהל ומשכן.  כמו לומר: לא נורא – שחררו קצת עניבות.
היא שרה Blue Skies גם את Come Rain or Come Shine המזוהה עם בילי הולידיי וסיימה במקי סכינאי, אבל הייתה תחושה שאלה פיצ'גראלד – על להיטיה הגדולים – קצת פוספסה. הצדעות, מחוות, ובסך הכל – ג'אז מיינסטרים נעים וטוב אבל לא מהסוג האולטימטיבי, שאתה יכול לעבור לסדר היום ללא תחושה של החמצה אם לא הגעת.  שורה תחתונה: צל הענקים נשאר מעל.  האפיל עליהם.

סטיב ריצ'קו פסנתר Steve Richko- Piano, פול קלר קונטרה בס Paul Keller- Bass, פיט סיירס תופים Pete Siers – Drums , אנני סאליק שירה Annie Sellick – vocals

אנני סליק שלישיית סטיב ריצ'קו מארחים את מל רוזנברג

Steve Richko Trio & Annie Sellick – Homage to Oscar Peterson & Ella Fitzgerald live at The Israeli Opera – Tel Aviv Performing Arts Center

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

4 תגובות

  1. i bet the guy in talkback 2 is PR of the Mishkan. it was a mediocre performance at best and they charged 200 NIS for it! The Mishkan should try much harder if they want us to keep coming back
    ps. i bet the guy in talkback 2 will comment back. maybe in a different name…l

  2. הופעה מצויינת בחלק הראשון ובינונית בחלק השני.
    סטיב ריצ'קו פסנתרן מעולה.
    הגברת ההזויה מהתגובה הקודמת ממש מצחיקה.

  3. זו היתה הופעה קצת מביכה של הרכב כמוהו רואים במופעים במלונות ולועדי עובדים. מחווה לפטרסון ולאלה. נו באמת. מדובר במחזורת של הלהיטים הכי לעוסים. מחר אני מטלפנת למשכן ודורשת את כספי בחזרה מקווה שהם הבינו שגם מנויי המשכן מבינים באיכות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות