זוהי מלחמה This is War

30 שניות למאדים Thirty Seconds To Mars

הליקון
4.5/5

האלבום השלישי של "שלושים שניות למאדים" בהפקת Flood (יו2, דפש מוד, ניין אינץ' ניי, סמשינג פאמפקינז), Steve Lillywhite (הרולינג סטונס, יו2), מגיע אחרי האלבום המאוד מצליח Beautiful Lie ומזכיר לנו שעדיין יש להקות יוצרות אלטרנטיביות ממדרגה ראשונה.
הלהקה נוסדה בשנת 1998 כפרויקט קטן ומשפחתי על ידי האחים ג'ארד ושאנון לטו. ג'ארד מוכר גם כשחקן קולנוע (מועדון קרב, נערה בהפרעה, אמריקן פסיכו, רקוויאם חלום, שר המלחמה, אלכסנדר ועוד רבים). הסגנון פוסט גרנג', EMO, אלטרנטיב. שם הלהקה מתבסס על תזה לפיה הגידול בטכנולוגיה שבני האדם משתמשים בה – מקרב אותנו כמעט 30 שניות ממאדים.
This is War עוסק בהיבטים שונים של המושג "מלחמה" (אישיים וכלל עולמיים, מאבקים של חברי הלהקה מול חברת המוסיקה וירג'ין – תביעה של 30 מיליון דולר) המוסיקה – מיוחדת וייחודית, ארבע שנים של כתיבה – שירים של סיפורים. האלבום מתחיל עם Escape, מעט שירה, ביט אלקטרוני מאיים, שירה מקהלתית מרטיטה. Night of the Hunter מגיע במעבר מפתיע, לחישות וזעקות, קולו העוצמתי מפלח של לטו שחובר עם קולות מקהלתיים. כמעט 6 דקות של רוק דרמטי. מפסגות האלבום – "נולדתי מרחם של לחש מורעל/ מוכה שבור ונרדף/ אבל הצלחתי להתעלות/ הייתי תלוי מתוך עץ עשוי מלשונות של החלשים/ ענפים שהם עצמות של שקרנים וגנבים/ אבל הצלחתי להתעלות …" הצליל המקהלתי שנשמע בקטעים לא מעטים של האלבום – מוסיף מימד לעיתים מסעיר. Hurricane – מיצירות הרוק המרגשות ששמעתי בשנים האחרונות. מפסגותיו הדרמטיות של ג'ארד לטו. בשיתוף עם קניה ווסט (דוגמית סאונד)
לא חייבים להקשיב לקודמים של Thirty Seconds To Mars כדי להתרשם מאיכויותיה של הלהקה – המוסיקה קליטה ועם זאת נשמעת מהסוג האפי שפעם קראו "פרוגרסיבי". Stranger in a Strange Land הוא דוגמא מדהימה. הקטע האינסטרומנטלי L490 הוא סיום פסיכודלי רב-שכבתי ביזארי מנותק קונטקסט, לוקח לעולם אחר.

Hurricane

Thirty Seconds To Mars This is War

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות