קאברים Covers

פלסיבו Placebo

הליקון
4/5

לקראת הגעתם – אלבום קאברים. עשרה שירים שלוקחים אל האלטרנטיב המלו מלודרמטי המחניף. במקור – דיסק בונוס שיצא במהדורה מיוחדת עם אלבומם מ-2003, Sleeping With Ghosts. אוסף של 10 קאברים-פרשנויות לאמנים שונים שבוצעו לאורך הקריירה של פלסיבו, חלקם יצאו לראשונה כבי-סייד, פרט ל- 'Running Up That Hill' בפתיחה – של קייט בוש, שהוקלט לאלבומה הרביעי של הלהקה ויצא כסינגל עצמאי ב-2003.
האלבום מכיל קאברים בתערובת די מוזרה לדפש מוד, טי-רקס, הפיקסיס, אלקס צ'ילטון, סרז' גינסבורג, בוני אם. התאהבתי בגרסה ל – Bigmouth Strikes Again של הסמיתס. הגרסה ל"נער המאה העשרים" של טירקס רעננה. כנ"ל "ג'וני ומרי" של רוברט פלמר, ני-וייב אפלולי מעוטר אפקטים אלקטרוניים.  מיוחדת  "הבלדה של מלודי נלסון", לפי אלבום הקונספט של סרז' גינסבורג.
המפתח לצליל של פלסיבו (ילידת 1994, לונדון) הוא בריאן מולקו (Molko) הזמר-גיטריסט בעל החזות הדו-מינית, שהתחזותו לאישה הגיעה אפילו עד טווח הטונים בשירה שלו. תקשיבו ל – I Feel You הכיסוי לדפש מוד, שמזכיר את REM. הכיסוי ל"דאדי קול" של בוני אם ממש לא מסתדר לי עם פלסיבו. והנה גם  Big Star של "Holocaust" נמצא כאן בביצוע תחושתי לאחת הבלדות היפות ששמעתי מעודי.

Kate Bush – "Running Up That Hill"
The Pixies – "Where Is My Mind?",
The Smiths – "Bigmouth Strikes Again"
Robert Palmer – "Johnny and Mary",
T-Rex – "20th Century Boy",
Serge Gainsbourg – "The Ballad of Melody Nelson"
Big Star – "Holocaust"
Depeche Mode – "I Feel You"
Boney M – "Daddy Cool"
Sinead O"Connor- "Jackie".

Placebo Covers

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות