לא בתו של אף אחד Nobody's Daughter

הול Hole

הליקון
5/5

סקס, סמים ורוקנ'רול? קורטני לאב לא תצחק מהקלישאה. שווה היה לחכות למעלה מעשר שנים. הראשון מאז Celebrity Skin זוכה שלושת הגראמיז. שימו לזמרת רוק. Courtney Love. הבעל המנוח, קורט קוביין, שכבר איננו איתה/איתנו 16 שנים היה גא. 
בבארבי בדקו אפשרות? תביאו אותה. אני רוצה לשמוע את "מכתב לאלהים" בחי. תחינה מרטיטה שג'ניס ג'ופלין הייתה רוצחת את קורטני לאב בשביל לקבל אותה. מול חספוס הכאסח של Loser Dust. שני שירים שעושים את Nobody's Daughter לאחד ממסומני החובה. לאב שרה לצד גיטריסט בריטי בן 23 – Micko Larkin.  רוקנ'רול – Skinny Little Bitch. ככה עושים רוקנ'רול. אני מקשיב ואומר: איפה בארץ יש דבר כזה.

קורטני החלה לכתוב שירים בתקופת חצי שנה של מאסר-שיקום (על הפרת צו בית משפט בתקופת מבחן על רקע סמים). יצאו שירים של זעם וסבל ורחמים עצמיים, אבל גם טיפה פאן בתוך ההרס העצמי כמו בשיר Skinny Little Bitch ובSamantha. מוסיקלית זה גראנג'. הכי קרוב ל – Celebrity Skin, מזכיר ענקיות רוק כמו מריאן פיית'פול וסטיווי ניקס. היא הולכת בעקבותיהם אל הפנתיאון של הרוק. אל תשכחו: הגראנג' מזמן שבק, וקורטני כבר לא ילדה. היא בת 45. תקראו את הטקסטים. תבינו.היילייטס: Nobody's Daughter שפותח.

Down at the bottom
Of the ocean, I lay down
Nobody's coming
Just continue to drown
And no one here could ever stop my ruin now, now

And I know I've got a lot to fear
You'll get me out
Oh, God, just get me out of here
Are you astounding us, surrounding us

שיר שלישי Honey מתחיל באקוסטית. ממשיך כבד וסעור בקול סהרורי גרוס. בלדת רוק שנשמעת כמו על בעלה המנוח. קורטני שרה בעוצמה פנימית, בכאב אדיר. Someone Else's Bed – עוד פסגה. יורדת אוקטבה, מה שמקרב אותה למריאן פיית'פול. מלודי להפליא. סיפורו של לילה אחד. מלודי להפליא.

So you're lying in your underwear
Oh, in someone else's bed
And the silence is so dangerous
It's a terrible sense of dread

So I have another cigarette
And I just try to forget
How did I end up all alone?
How did we all end up dead?

וגם זה שמגיע אחריו – For Once In Your Life שנשמע מעין פופ אנגלי ואלסי עם השפעות קלטיות מלווה בקצב צעידה, בצליל צ'לו ובקולות מלווים. ושוב אני נזכר במריאן פיית'פול. הסיום – Never Go Hungry. שיר על שרידות בזמנים קשים. קורטני מלווה עצמה באקוסטית בודדת, ואחרי העוצמות, מפתיע לשמוע אותה סטייל בוב דילן שנות השישים טרום חשמלי. 
קורטני של Hole אמנית רוק שהבטיחה וממשיכה לקיים למרות הכל. לא מוסיקה "ברוח הזמן", אבל רוחה הפנימית שמשיבה עוצמה בגוף הזה שנקרא Hole. אינטילגנטית, רוקרית אותנטית, אמנית בדם. לתפוס אותה עכשיו. זה הרגע. איזה יבואן מוסיקה מרים הכפפה?

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. סוף סוף מבקר מוזיקה שנותן לקורטני את הכבוד הראוי לה.
    אמנם 5 כוכבים זאת קצת הגזמה (אני הרבה יותר העדפתי את הגרסא הגנוזה של האלבום שמסתובבת לה באינטרנט), ויש לקורטני אלבומים יותר טובים, אבל עדיין יש באלבום הזה כמה מהשירים הכי טובים שהיא אי פעם כתבה, במיוחד nobody's daughter וsomeone else's bed.
    תודה יוסי, הביקורת שלך עשתה לי את היום 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות