קרובה מתמיד

ריטה בזאפה

זאפה ת"א
4/5

מה זה ריטה בזאפה? ריטה בזאפה היא ריטה בגודל טבעי רק יותר מקרוב במיוחד למי שהצליח לתפוס שולחן מתחת לברכיים שלה או במרחק שני שולחנות. היא ניסתה לייחד: ריטה בזאפה לפי ריטה הם "שירים שכמעט לא שרתי", "רוח שנות השמונים".
אז נכון שהגיעו כמה שירים שהיא "כמעט לא שרה", אבל לא ממש הטילו צל כבד על "עטוף ברחמים", "ימי התום" , "בוא" ו"שביל הבריחה". באשר ל"רוח שנות השמונים" – לא ממש רוח זלעפות, שהכתה בנו עד שחשנו עפים עם ריטה בזאפה שלושים שנה לאחור. נתפשר על משב קל. בינינו: פרץ רוחה של ריטה העכשווית חזק יותר מכל משבי אייטיז או ניינטיז ערים. העוצמות שגורמות לכך שכל ערב במועדון, כולל משחקים חשובים במונדיאל (שמוקרנים על מסך גדול ממש בבית הקפה מול זאפה) – סולד אאוט.
ריטה בישיבה, בעמידה, בתשוקה, בעצב של דמעות, בשמחה טעונת אנרגיות לא מרוסנות. בהתרפקות רומנטית, בגעגוע של כמיהה. איך שהיא שרה "בביתי הנעול" ראוי ל – Repeat. ומצד אחר פתיחותה הססגונית הענקית ב"הנסיכה והרוח"
ביקורת? הכל בסדר. נו דאל. היא לא תאכזב את זו שעמדה מולי והסתירה לי בהנפות ידיים קצביות. גם העיבודים של עברי לידר – אין תלונות. לא הסתירו אותה. התזמורת שהעניקה לה מינונים למידותיה. האם מישהו מהקהל שיצא לבלות עם ריטה רוצה אותה אחרת? No, No, No, Thank You. אני איתם במאבקם הצודק. שילמו לקבל ריטה במתכון שהם הזמינו ליד צלחת האנטיפסטי והפסטה האהובים עליהם.
אבל המפיק המוסיקלי שבי הודיע לי כי היה רוצה לקחת אותה קצת אחרת. ברטבים אחרים. אני מבין אותו. הוא שומע ריטה יותר משלושים שנה. כמעריץ שלה, כמי שמודה באיכויותיה של האחת והיחידה, הוא מחפש ריגושים. שאני אספר לכם לאן לקחה אותו רוח דמיונו? לא מהפך, בוא נסתפק במקומות יותר מיוחדים, אחרים, הרבה יותר ממשב רוח של השמונים, מקומות שיעשו את ההבדל. אבל מה: אילו ריטה הייתה מתחברת לשיגיונות של המפיק המוסיקלי שבי, יכול שלא כל הערבים בזאפה היו סולד אאוט.

איתן רז – תופים, יונתן פריג' – גיטרה, אלדד ציטרין – קלידים, ירון גורן – בס. הפקה מוסיקלית ועיבודים – עברי לידר.

שירים: כמו בתמונה, מלבד האהבה, תחת ירח ערבי, תחנה של זמן, מאוחר מידי, נוצה ברוח, בביתי הנעול, הנסיכה והרוח, מחול מטורף, עטוף ברחמים, עבד של הזמן, כל זיכרון חולף, ימי התום, בערב יום העצמאות, מחכה, בגידה, שביל הבריחה, בוא, חברה, אגדת השמש והירח.

ריטה בזאפה

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

2 תגובות

  1. ההופעה הייתה מעבר לכל מילה או תיאור.
    מושלם. יפה. נכון.

    האם ניתן להעלות קטע וידאו?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות