לבחור בדרך

יהודה סעדו

מילים: עופר חיימוביץ' לחן: אורי אבני ועופר חיימוביץ' עיבוד והפקה מוסיקלית: נדב ביטון
3.5/5

סעדו עצוב. פגש את עצמו בעיר הגדולה, המצב לא נחמד, הזיכרונות שחולפים אינם מרנינים – הזמן כבר לא שייך לו, חולות קשים (בעיר?) שפוצעים  מחשבות. מסקנה עכשווית: "כמה יכול אדם לחיות בשקר" מסקנה עתידית: "כל הדרכים ילכו לחיות את החלום". קלי קלות.
עופר חיימוביץ' גם ניסה להעניק איזה נפח לדרמה בצורת מטפורה לא מוצלחת – "עיר גדולה דמוית מחשוף". האם התכוון בדימוי לאישה מעורטלת? משהו שקשור בחטא? פתרונים לחיימוביץ'. ואיך זה מתקשר להווית הדובר? ומה הם הזיכרונות? ומהו השקר? יותר מדי קושיות. לפי הדף שצורף – השיר אמור לתאר תחושות סעדו באשר לשלוש השנים האחרונות בהן לקח פסק זמן ממוסיקה והקים משפחה, אבל הוא מעניק תיאור מאוד שטחי, לא אישי ובסופו של דבר גולש לקיטש – "כמה גדול הלב לבחור בדרך". משפט סתמי.
תחושות הלב מגיעות מהמוסיקה של קולו. מהלחן הפשוט והיפה שאינו מתחשב בטרנד מוסיקלי, הישן המלודי והחם  (רוחות של פסטיבלי הזמר והפזמון של פעם) גם מצד עיבוד המיתרים הקונבנציונאלי, דוגמה למוסיקה שאינה זקוקה לכתרים של "מזרחית" או "ים תיכונית" כדי להיחשב מקומית ומקורית.

 

בעיר גדולה דמוית מחשוף פגשתי את עצמי / אוסף לי כמה מזכרות , כמעט ולא שלי / הרגעים עמדו מלכת , קפאו במבטם / הזמן כבר לא שייך אלי , כובש אותי ותם .

חולות קשים מידי ברגל פוצעים אותי וחם / רוצה לא לעמוד מנגד רוצה אותי חזק / הזיכרונות חולפים בדלת נפתח לו עוד חלון / אוויר חדש עובר בחדר ואיתו המחשבות …

פזמון: כמה יכול אדם לחיות בשקר / כמה גדול הלב לבחור בדרך / אם תשאלו אותי , תדעו נפשי היום / כל הדרכים ילכו לחיות את החלום .

קולות אמת רצים אלי , לוחשים דמותי וחם / רוצה לא לעצור בדרך, רוצה אותי לשם. / המחשבות רצות בלי הרף, נרקם לו עוד חלום / אוויר חדש עובר בחדר ואיתו המחשבות

כמה יכול אדם לחיות בשקר / כמה גדול הלב לבחור בדרך / אם תחבקו אותי , חומות יאבדו מרום  / כל הדרכים ילכו לחיות את החלום .

בעיר גדולה דמוית מחשוף פגשתי את עצמי

 

 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

2 תגובות

  1. יופי של שיר,יופי של דימויים לסיטואציית אובדן הדרך החיפוש והמציאה.אמנם מיינסטרים אבל במיטבו וסעדו ממש נוגע עמוק ללב בקולו המעוך להפליא

  2. שיר יפה מרגש וסוחף. המילים מיוחדות.

    באשר לביקורת שיש הרבה קושיות , זה כל היופי בשיר שהמילים לא חד כיווניות אלא כל אחד יכל לקחת את המטפורות לחייו שלו ולפרש אותן כאוות נפשו. לפי דעתי ולדעת רבים וטובים אחרים ששמעו את השיר זה אחד הלהיטים של הקיץ.
    כל הכבוד!!!!!!!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות