בתוך

ניצן אשל

מילים: ניצן אשל לחן: תומר גילאור עיבוד: רון דבני ואיל וייס הפקה מוזיקלית: רון דבני
4/5

הוא נמצא במחזור הדם שלה. בתוך הראש. פוצע. היא מבטיחה להפסיק את הרעשים שלו בחייה – למצוא מקום "יותר נקי" וגם "מנגינה שקטה מוכרת". אשל עושה מאמצים לתאר טראומת יחסים באמצעות החלקים הפנימיים – מדגישה כי הוא נמצא בתוך תוכה –  "זורם בתוך הגוף". המטפוריקה טיפה מתיפייפת, וגם מהות המצוקה לא מספיק באה לביטוי. הבשורה מגיעה מהמוסיקה: המנגינה הנוגה מתפתחת יפה. השירה העגמומית מצליחה להביע אמוציות הרבה יותר מהטקסט, גם העיבוד הקצבי משדרג לניצן אשל את התוצאה הסופית.

 

אתה בתוך הדם שלי / ולא מפסיק לזרום בתוך הגוף/ כי יש מקום לפצוע/ אתה בתוך הראש שלי/ ולא רוצה לצאת מתוך הראש/ כי יש מקום לשמוע

אני אמצא מקום חדש הרבה יותר נקי/ אתה יכול לצעוק חזק/ אני אמצא לי מנגינה שקטה

מוכרת

אתה בתוך חדרי עכשיו/ ולא רוצה לצאת מתוך ביתי/ כי יש מקום לפגוע/ אתה בתוך רוחי עכשיו/ ולא רוצה לצאת מתוך תוכי/ כי יש מקום לנגוע

אני אמצא מקום חדש הרבה יותר נקי/ אתה יכול לצעוק חזק/ אני אמצא לי מנגינה שקטה

מוכרת

 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

8 תגובות

 1. סיגל.. מה את מפרסמת דברים לא קשורים??
  מה זה בלי קשר לזמרת זו? כל הדף הזה קשור לזמרת ששמה ניצן אשל.

 2. בלי קשר לזמרת זו, אני ממתינה לסינגל חדש
  שנקרא "לוט והמלאכים",קיבלתי את דף המילים
  ממירנה דה פז (הזמרת),התרשמתי לטובה מהכתוב,
  ממתינה למנגינה,לסינגל…סיגל לחמי.

 3. אני לא מבין על מה אתם מדברים, זהו שיר יפיפה שראוי ליותר הערכה ממה שהוא מקבל, הזמרת נשמעת מדהים וההפקה של השיר בכלל חו"ל.
  אני מאוד מקווה שישמיעו אותו ברדיו…והרבה.

 4. שיר בסדר. סטנדרטי למדי, שום דבר מסעיר, אבל לא רע. חסר פיזמון משמעותי. השירה לא פוגעת בו, אך גם לא מוסיפה מספיק עוצמה, מאחר וקולה של ניצן אשל שטוח קצת. העיבוד אפקטיבי. כמה דברים מוזרים, לדעתי: האפקט המסומפל לאחר הפזמון הראשון יפה ומעניין. מדוע לא חזר גם בסוף השיר לאיזכור? דבר שני, אינני מבין מדוע דווקא בפזמונים נוטה חלק מהמעבדים להוריד עוצמה מהתופים ( למשל הורדת הסנייר ). דבר כזה מפריע לצורך הטיבעי של האוזן להעצים במקום החזק של השיר. אכן, מוזר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות