שירים מהדרך Songs From The Road

לאונרד כהן Leonard Cohen

אן.אם.סי
5/5

אפשר להירגע. אנחנו על המפה: Lover Lover Lover שפותח את אוסף מסע הופעותיו העולמי של לאונרד כהן – הוקלט באצטדיון רמת-גן. ברשימות המפיק המופיעות בחוברת המצורפת, הוא כותב: "כל אוסף חייב לכלול משהו מהקונצרט בתל-אביב, ולמרות כל הבעיות – הערב הזה היה סיום ראוי לסיום המסע המנצח של קיץ 2009, או כמו שאמר לאונרד כהן מול אלפי המקלות הזוהרים בירוק: "יהי רצון ורוח השיר הזה תתרומם טהורה וחופשייה".

בין ה-11למאי 2008 ועד 20 בנובמבר 2009 הופיע לאונרד כהן ב-195 הופעות סביב העולם. World Tour במלוא מובן המילה. 8 מתוך 12 השירים כאן לא מופיעים בדיסק "הופעה בלונדון" שיצא ב-2009.  הסמיכות בהוצאת "שירים מהדרך" (פרפרזה על Songs From A Room הקלאסי מ-1969) מראה כמה באיש מבוקש בזמן הזה. ככל שהשני חולפות – כהן הוך יותר ויותר נדרש.

מה מניע אותו להמשיך? כסף? לא רק. בעיקר – I Came So Far For The Beauty. הגעתי עד כאן בשביל היופי, אמר כהן.

את רגעי היופי והקסם בסיור העולמי חיפשו מפיקי הדיסק. איך עושים את זה? דקות אחרי שהסתיים כל מופע, שמעו מנהל ומפיק המופע את תחושותיו של כהן עצמו לגבי ביצועים של אותו ערב. היו רגעים שכהן הרגיש התעלות. תקשיבו איך הוא שר Bird On A Wire בגלזגו סקוטלנד בנובמבר 2008. נחה עליו רוח מיוחדת. Waiting For The Miracle – בפביליון בסאן חוזה, קליפורניה. גם את  Suzanne הקלאסי שמגיע לכל דור ודור – כהן עדיין מבצע כאילו השיר נולד עכשיו.

עוד רגעים: Famous Blue Raincoat ב – 02 ארנה בלונדון, באותו חודש ממש. נובמבר 2008 היה כנראה חודש של השראה גדולה. כמה הוא בתוך השיר.

וגם: Hallelujah בפסטיבל המוסיקה קוצ'לה, אינדיו, קליפורניה, אפריל 2009. רגעים מצמררים של התעלות. ממגנט את הקהל שמגיב בזעקות של התרגשות. כל ה קאברים שמעשו לשיר הזה עד היום, גם המשובחים לשיר הזה מתגמדים. תהרגו אותי אבל ניסיתי להימנע מ"האחד והיחיד". לא הלך. הוא באמת מחפש את היופי אחרי כל השנים האלו.

לאונרד כהן בישראל

Leonard Cohen – Songs From The Road

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות