פלמינגו Flamingo

ברנדון פלאוארס Brandon flowers

הליקון
4.5/5

את מי הוא מזכיר? תחושה ששמעתי את הזמר הזה, נו,  בטח: הסולן של הקילרס. אלבום סולו ראשון. "פלמינגו"  המכיל סינגל הבכורה Crossfire – "אש צולבת" עשרה שירים שהולחנו כאשר הלהקה הייתה בדרכים בהרצת האלבום Day and Age.
המוסיקה של פלאוארס אינה רחוקה מהתבנית של הקילרס בהפקה של מפיקי צמרת כסטיוארט פרייס (
Day & Age), דניאל לנואה (U2, Bob Dylan), ברנדן או'בריאן (Bruce Springsteen Incubus, Pearl Jam)

האלבום נפתח בהומאג' לעיר ממנה הגיע – Welcome to the Fabulous Las Vegas שמזכיר בסגנונו את ברוס ספרינגסטין של "חשכה בקצה העיר". "ברוך בואכם לוגאס המופלאה/ תני לנו את חולמייך, כאבי הלב, החטאים/ לאס וגאס האם אף אחד לא סיפר לך שההצגה תמשיך לנצח"

 ובהמשך שיר יפהפה Only The Young. פלאוארס: Only the young can break away, break away/ lost when the wind blows, on your own on your own.”

קול גבוה רוויי תחושה. דניאל לנואה העביר משהו מרוחה של U2 לשיר הזה.

ההמשך – שירים מלודיים להפליא בקולו האמוציונאלי של פלאוארס. Hard Enough הוא דואט עם ג'ני לואיס, מתחיל בהרמוניה יפה ומשאיר אותנו בעולמו הרוחני המלנכולי של פלאוארס במנגינה שאינה נופלת מקודמתה.

And this has been hard enough on you/ I know it's been hard enough on me/ I'm telling myself that I can roll with the changes/ and when the water gets high above your head, darlin' don't you fear/ this has been hard enough on you/ it's been hard enough on me"

ארשה לעצמי לא לתרגם. תקשיבו (דוגמית למטה) תרגישו. מתוק אבל לא מתקתק, מלנכולי אבל לא רגשני מדי. מחלחל.

עוד שיר קצבי ממגנט – Jilted Lovers & Broken Hearts – "מאהבים ננטשים ולבבות נשברים" קול תחושתי גואה, קצב נהדר בשילובים של חשמליות ואקוסטיות. פלאוארס משתמש במטפורות מתחום ההימורים לתאר את ההתנהגות שלה.

When I saw you dancing on the moon now/ I watched him spin you round and round/ why did you roll your dice and show your cards?/ jilted lovers and broken hearts/ you're flying away, while I'm stuck here on the ground”

"כשראיתי אותך רוקדת על הירח עכשיו/ הוא סובב אותך לכאן ולכאן/ מדוע ערבבת את קוביותייך והראת את קלפייך/ מאהבים ננטשים ולבבות שבורים/ את עפה כאשר אני תקוע כאן על האדמה"

וכמובן Crossfire, הסינגל מהדיסק. מתחיל במילים "ישנה דממה ברחוב מחוץ לחלונך/ את שומרת סודות על כרך/ הכניסי אותי פנימה אין סיבה לדאגה/ מבטיח הלילה לא להזיק"

ובהמשך בפזמון החוזר: "אנחנו לכודים באש צולבת בין גן עדן לגיהנום/ מחפשים מקלט/ הניחי את גופך/ הניחי את גופך…"

 

“We’re caught in the crossfire of heaven and hell/and we’re searching for shelter/ lay your body down/ lay your body down/ lay your body down…”

 

כשמסיימים הדיסק, קיימת התחושה – זה אלבום שהיה יכול להיכתב בשביל הקילרס, למרות היותו אישי כל כך, אבל זה מה שעושה אותו מיוחד כל כך.האישי הזה.

 

 

 

ברנדון פלאוארס – Crossfire

Brandon flowers Flamingo

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות