שמי הגיטרה: סנטנה מבצע את קלאסיקות הגיטרה הגדולות מכל הזמנים.

סנטנה Santana

אן אם סי
4/5

סנטנה. מה נשמע? משהו חדש שאי אפשר לעבור עליו לסדר היום? נדמה לי שהאחרון שממש ריגש-הרשים היה Supernatural מ -1999, האלבום הראשון שהחזיר להצלחות הגדולות של השבעים. בהמשך ב-2002 יצא לו אלבום לא רע Shaman ובין ובין ה- Ultimate Santana – חבילת להיטים הכי משתלמת של קרלוס ושות'.
Guitar Heaven הוא חבלית קאברים, הצדעה של גיבור הגיטרה לקלאסיקות של כל הזמנים  מקטלוג מובחר שכולל בין השאר לד זפלין, קצפת, סגול כהה, איי.סי/די.סי ועם שורה של אורחים. כריס קורנל שר על תקן רוברט פלנט "אול לוטה לאב" של לד זפלין, בוב תומאס – "סאנשיין אופ יור לאב" של Cream, אינדיה ארי שרה את "כאשר הגיטרה שלי מייבבת בעדינות" של ג'ורג' הריסון בקול סולפול. צ'סטר בנינגטון מלינקין פארק מכסה את "רוכבים בסערה" שח הדורז. ג'קובי שדיקס שר "עשן על המים" של דיפ פרפל.

יש מישהו שיערער על יכולות הפריטה של קרלוס?  אפשר לקבוע קביעה שאין לחלוק עליה – הוא כבר יושב חזק בפנתיאון של הרוק באגף הגיטריסטים לצד קלפטון, הנדריקס, ג'ף בק ואחרים. ואחרי שהסרנו כובע, נאמר שאלבומי קאברים אלה נועדו להחניף בחומרים מוכרים, לא להתאמץ יתר על המידה להמציא מחדש את הגלגל, גם לא להביא שום דבר מקורי משלו. הרי סנטנה כבר פועל כלהקה של אדם אחד שיכול לארח את מי שהוא רוצה, להרביץ סולואים וירטואוזים כדי להצדיק מילים רמות כמו Heaven ו – Greatest Guitar Classics בנגינה וירטואוזית שהיא משהו מובן מאליו, פראזות שנוזלות לו מהאצבעות לטובת בסט סלר צפוי לקראת המיסות ועצי האשוח. 
מה מעבר? השאלה אם אתם דורשים מסנטנה משהו מעבר, אם קרלוס מבקש מכם היום ליהנות מקאברים  יפים עתירי צליל סנטנה, אלא אם כן את מעדיפים לומר לקרלוס – לא תודה, אנחנו מעדיפים את המקור. אם אתם מעריציו-נאמניו ולא איכפת לכם מסחרי-שמסחרי – אז תקבלו בדיוק את מה שסנטנה התכוון לו ברמות נגינה מחניפות ועם זמרים מצוינים, ועדיין לא דיברנו על מה שעושה פט מונהן ל"דאנס דה נייט אוויי" של ואן הלן, ג'ו קוקר ל"ליטל וינג" של הנדריקס, גווין רוסדייל ל"בנג א גונג" של טי רקס.

 

 

סנטנה ואינדייה ארי – While My Guitar Gently Weeps

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות