מתחיל מחדש

הראל מויאל

מילים לחן עיבוד והפקה מוסיקליים: הראל מויאל
3.5/5

החיים הם עסקת חבילה שכזו שהבנאדם עושה עם עצמו. העבר – לא משהו. אבל הוא יכול להחליט מרגע מסוים – שהוא לוקח על עצמו חבילת הטבות במסגרת פתיחת דף חדש. עד עכשיו – שרפת זמן, חיית בתוך עולם של "שקרים זולים בתוך עטיפות יפות" (שקרים זולים? יש שקרים מסוג אחר?) מעכשיו – יחייך אליה, ירקוד איתה בתוך "שדה של בשורות טובות", יקטוף לה פרח, כי בזכותה הוא עוד "שר ומנגן". מויאל רואה חיים בשחור-ורוד. השיר הזה הוא ורוד עז. ההתפקחות תהפוך הקערה על פיה, הוא מבטיח, והעיקר שיש לו בשביל מי.
מסוג הטקסטים השגרתיים עליהם בא לך לומר: עובר, אבל לא בבית ספרנו. מצד שני – המוסיקה. העממיות היפה משתלבת גם עם טקסט פרווה. מויאל בחר ללכת על  תזמור קלטי ריקודי. השירה היא סלסול המשתייך למקומותינו, כך שהקומבינה מעניינת עד מיוחדת – פיוז'ן קלטי ים-תיכוני משמח לבבות, מוסיקה עממית יפה ובלי ציניות, והיכולת של מויאל לסלסל בסולם גבוה ראוי להערכה ולצל"ש.

היום אני מתחיל מחדש/ רץ לי אל הדרך, לא עוצם יותר את העיניים/ שרפתי כבר יותר מדיי זמן/  לחכות בחושך שעליי יאיר
היום אני אשטוף את הדמעות/ אחייך אלייך אהיה כל מה שתבקשי/ ארקוד בתוך שדה של בשורות טובות/ שם אחכה לך אהובתי
היום אני מבטיח אקטוף לך פרח/ היום אשיב את כל הזמן שאבד, היום אחזור אלייך/ יותר מאושר בזכותך אני עוד שר ומנגן/ היום אני מתחיל מחדש
היום אני מתחיל שוב מחדש/ הרבה יותר בטוח, מנער אבק של כוכבים/ מרוב שקרים זולים בעטיפות יפות/ כמעט יצאתי מדעתי
היום אני מבטיח אקטוף לך פרח/ היום אשיב את כל הזמן שאבד, היום אחזור אלייך/ יותר מאושר בזכותך אני עוד שר ומנגן/ היום אני מתחיל מחדש

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

54 תגובות

 1. הראל מויאל אדם מדהים ומוכשר!! הוא אמין וכל הכבוד לו!! יש לו שירים מדהימים ומהלב!!! שיצליח בכל מעשה ידיו הטובים שבהם.. (:

 2. הראל בשלושת המקומות הראשונים
  במצעד שבאתר פה-

  1 הראל מויאל – בגללו
  2 הראל מויאל – לה לה
  3 הראל מויאל – מתחיל מחדש

  זה אומר הכל. 🙂

 3. "רדוד", "קיטש" , "מיינסטרים לא חשוב" , אבל עדיין זה מביא אתכם לפה להגיב לו ועוד באתר באמת כזה נידח, זה אומר את הכל ..
  הראל נפלא והמוזיקה שלו נהדרת.
  השיר עושה טוב ושמח על הלב,
  סוף פסוק נקודה.

 4. שום ביקורת רדודה לא יכולה לשנות משהו .
  זאת עובדה גמורה שהראל בא עם שיר מדהים אבל בגלל שזה הראל מויאל תמיד יחפשו דברים להוריד אותו
  המעריצים שלו כבר רגילים לזה וזה מה שעושה אותו לכלכך מיוחד. אנשים תכלס הכל מקנאה הייתם חולמים להגיע לרמת כישרון כמו של הראל ועזבו כישרון בן אדם מדהים באמת מודל לחיקוי מכל הבחינות . צנוע ומתעסק רק במה שצריך אז שום ביקורת כזאת לא עניינת לא תשנה שום דבר
  השיר מדהים הראל מדהים וכדאי שאנשים יתחילו להתעסק קצת בעיקר ! יש הרבה שירים שהם באמת לא שווים כלום ודווקא אותם שיבחו . לסיכום ולעניין הראל מויאל זמר ויוצר אחד הטובים שהיו פה בארץ . ! 🙂

 5. 47 – יוסי חרסונסקי הוא אחד ממבקרי המוזיקה הנחשבים, ההוגנים יותר בארץ. א והב מוזיקה אמיתי שגם אם לפעמים הביקורת שלו לא נעימה בסופו של יום מסתבר שצדק. עושה את זה עם הרבה כבוד.

 6. ל-47 זה מראה שהרוב בארצנו עסוקים בעיקר בזמרי מיינסטרים לא חשובים. זה מה שמגרה אותם, מעניין אותם.

 7. הביקורת הכי מטוקבקת בכל האתר המפוקפק הזה, תסיקו לבד מה זה אומר…. (-:

 8. תגובה ל-41

  אני לא יודע למה אתה קורא בדיוק מוזיקה דכאונית, אבל הדיסק של הראל סקעת השני (וממש לא מעניין אותי איך תקרא לזה – אומנות עצובה, חודרת, בלה בלה בלה ) הוא דיכאוני….מוזיקה עצובה ששם הראל סקעת בוכה עד כמה הוא אומלל בחיים שלו (שקצת מוזר מכיוון שהראל סקעת אולי בכל החיים שלו כתב שיר אחד הרי את כל השירים שלו הוא שר כמו תוקי שקורא טקסט.. אולי בגלל זה כ"כ קל לו לשיר שירי אהבה לבנות כשהוא ביכלל הומו)
  אבל נחזור לנקודה…..
  אם אני ירצה לשמוע מוזיקה עצובה, חודרת וכל הבולשיט שאמרת אני ילך וישמע עופר לוי! לא חסר בררה כאלה.. זה דיכאוני! וממש לא משנה אם זה שיר שהטקסט בו ברמה גבוה או נמוכה.. זה מיסוג השירים או שמרדימים או שמכניסים לדיכאון, ובוא נגיד שאת השירים האלה לא הרבה אוהבים לשמוע כשהם במצב רוח טוב…
  והראל מויאל – אף על פי כל מה שאמרתם (מוזיקה רדודה וכו'.) השירים שלו אכן עושים טוב על הלב…….ועושים טוב לאוזן…
  אבל זה בסדר.. אם אתה בן אדם דכאוני…תשמע הראל סקעת, אף אחד לא מכריח אותך להכנס לפה בכלל

 9. דוד, או שמה "דוידה",סקעתית יקרה שכמותך, איך את מטיפה לעזאזל לאחרים בטענה שהם מנסים להכריח אחרים לאהוב את מה שהם אוהבים? הרי את וחברותייך לפורום לא מפסיקות לנסות בצורה מאסיבית לכפות את דעתכן בכל הכתבות על מויאל והכי גרוע שאתן מציינות את דעתכן כאילו מדובר כאן בקביעת עובדה חד משמעית. אם אתן לא אוהבות אז שיבושם לכן, אף אחד לא ישלול מכן את הזכות הזאת ומאידך גם אף אחד לא ישלול את דעתנו וזכותנו להלל את השיר הזה ולאהוב אותו ולא משנה מה דעתו של המבקר. כמו שכבר אמרו כאן אחרים,לא זכור לי מתי הפסקתי לשמוע שיר שאהבתי רק בגלל מבקר שלא אהב אותו. גם סקעת עבר ביקורות לא טובות , נדמה לי שזה לא בדיוק גרם לכן לחדול מלשמוע אותו, מה שהגיוני לגמרי בעיניי. בקיצור ולעניין,סקעת הוא לא הנושא פה אז מספיק "לדחוף" אותו לכאן בכל הכוח. אין לכן מקומות אחרים להתדיין עליו? תעשו זאת בפורום שלו ובכתבות שלו.
  כאן זה הראל מויאל ופה נמצאים אוהביו כדי לפרגן לו, לתמוך בו ולשבח אותו על יצירותיו.
  מותר לכל אחד לתת פה ביקורת גם לטוב וגם לרע, אבל להכניס כל פעם מחדש נושאים לא קשורים כגון סקעת (עשיתם מהם צמד בלתי נפרד) נראה לי מגוחך ופאתטי. תפסיקו בבקשה!

 10. לא חשבתי שגבר יעריץ את הראל סקעת וכ״כ יבגוד לו כנראה אתה גם מהקהילה שלו…. אני לא מנסה להכרחיות אף אחד לשמוע כלום אתה מנסה להכריח את כוחם לשמוע שירים של הראל סקעת ולהחדיר לנו שהוא כ״כ טוב …… פה זה שר של מויאל לא של סקעת אז לך לפורום שלו או משו כזה …… והראל סקעת עוד לא יגיע ובחיים לא יגיע לה שעברי לידר עשה כל החיים שלו!!!!! והדיסק השני של סקעת קיבל 2 כוכבים במבקר של 7 לילות …… ועצוב או לא לא משנה איך תקרא לזה זה דיכאון משעמם מעייף ומעפן וזה עובדה

 11. לא שיש לי ציפיות כלשהן, אבל לפחות תזהה שאני גבר. וכן, דוד זה שם של גבר.
  אני אעשה את זה קצר, כי זה בזבוז זמן יקר לריק.
  עברי שר שירים לאישה לפני יציאתו מהארון.
  2 מתוך 10, הלוא הם חמישית, לא מתקרב לחצי, ובטח שלא רוב.
  הדיסק השני של סקעת הוא יצירת אומנות. עצובה, חודרת ומרגשת ורק אטום כמוך יחשוב שזה דיכאון.
  והמטומטם היחיד פה זה אתה, שלא יודע לקבל דעות, ומנסה לקבוע לאשנים מה לשמוע ומה לאהוב, ועל הדרך גם מסלף את העובדות.

 12. המשך 38… מתגובה 26

  ועד שמיודעינו מואיל בטובו לומר מילה טובה כמתבקש משיר כה מרענן שכזה, זה מדיף ריח רע של סטריאוטיפים מיושנים – "השירה היא סלסול המשתייך למקומותינו", איפה האדון המכובד שומע סלסולים? לא כל לחן שקצת יותר מלא חיים מלחני הפרווה דוגמת אריק ברמן וחבריו נחשב ל"סלסול". לא ולא! מדובר בלחן משובח ומקפיץ שיש בו יותר עליות, אבל הכי קל ללכת למקום הכי נמוך ולעטוף אותו במילים יפות… "שקרים זולים בעטיפות יפות", מזכיר לך משהו? הנה בבקשה, קיבלת גם דוגמה חיה.

  לכן מיסטר חרסונסקי, הביקורת שלך עוברת, אבל לא בבית ספרנו…

  ושתהיה לך התפכחות נעימה.

 13. אני חושב שהתגובה של 26 הייתה פה הכי נורמאלית! באמת תגובה על הביקורת אני ממליץ לרשום אותה שוב- וגם לסגור את האתר 🙂 וממש לא מעניין אותי עד כמה מבוגר המבקר….

  ביקורת קצרה על הביקורת של האדון הנכבד :

  "שקרים זולים? יש שקרים מסוג אחר?" – מוזר לקרוא זאת ממי שמתיימר להבין במוזיקה ובמטאפורות… "שקרים זולים" אילו שקרים שקופים, לא מתוחכמים, שקל להפריך אותם, לעומת שקרים שעשויים היטב וקשה לגלות אותם. ואם היית מנסה לחשוב קצת לעומק ולצאת מהבועה שלך, היית מבין שיש במטאפורה הפשוטה הזאת ביקורת על מבקרים כדוגמתך שבעצם "משקרים" לנו, כי כל תם שמאזין לשיר הזה ושאר השירים של מויאל יודע שמדובר פשוט בשיר מצויין. כן, לא צריך להיות פרופסור כדי להבחין אם שיר טוב או רע, זה לא מדע, אם אהבתי את זה, בדיוק כמו כל מי שאני מכיר, סימן שהשיר טוב, לכן כל העלאק ניתוחים שלך מיותרים להפליא. הבנת מיסטר? זה "שקרים זולים". יופי התקדמנו.

  "מסוג הטקסטים השגרתיים עליהם בא לך לומר: עובר, אבל לא בבית ספרנו" – ואת זה אומר אדם שכתב שורה לפני את המשפט הבא: "ההתפקחות תהפוך הקערה על פיה…" מיסטר חרסונסקי, בהקשר הנוכחי כותבים – התפכחות, עם כ"ף ולא עם קו"ף, אז כדאי מאוד שתתפקח (מלשון "פיקח") לפני שאתה בא להעביר ביקורת על כתיבה. בושה!

  "העבר – לא משהו" כותב המבקר, למרות שמדובר כבר באלבום שלישי שכתב והלחין כולו בכוחות עצמו. "שרפת זמן…" – ובכן, נגיד שאתה באמת לא אוהב את השירים שלו, האם זה הוגן לאמר ככה על אומן פרפקציוניסט שדואג להוציא שירים שכל כך הרבה אנשים אוהבים בתדירות גבוהה (בטח ביחס לשאר הביצה המנומנמת)?

  לכן מ

 14. מצעד העשור גם שם את אייל גולן ואת שרית חדד כזמרים העשור… הזמרים החשובים בימינו…אז אני במקומך לא הייתי לוקח את מצעד העשור כ"כ ברצינות!!

  ואם את חושבת שעברי לידר שר את השירים שלו לנשים אז כנראה שאת לא מבינה כלום מהחיים שלך! וקרן פלס כתבה את רוב השירים של הראל סקעת!! בדיסק הראשון ושום דבר שתעשי לא ישנה את זה……………
  ועל הדיסק השני שלו אני ביכלל לא מדבר….כמה דיכאון שלא ראיתי דבר כזה! קניתי את הדיסק (רק כדי להוכיח שאהבתי אותו) ואחרי חודש זרקתי אותו……..איזה שיעמום,דיכאון, חאלס! הבאנו שחרא לו בחיים!!!! אני לא צריך גם לשמוע כמה…

  הראל סקעת אף פעם לא יהיה כמו מויאל! לפחות מבחינתי…..ושוב תגובה מטומטמת שתרשמי לא תשנה את זה!!!!!!!!!!!!!!

 15. תגובה 21, כמה שטויות בהודעה אחת.
  קרן פלס לא כותבת את רוב שיריו של הראל סקעת, 3 שירים מתוך 21 שירים זה לא רוב (לצורך העניין, הראל כתב ארבעה), ואת השיר שציינת כתבה בכלל שגית שיר.

  גם עברי לידר שר בתחילת דרכו(ועדיין שר) שירים לאישה, אז אתה מוזמן להפסיק לאהוב גם אותו, ואין לי ספק שלא אהבת אף פעם את הראל סקעת, ואתה רק מנסה למצוא לגיטמציה לטיפשות ולבורות שלך.

  ולסיכום השיר "ואת" זכה במקום 4 במצעד העשור, אז כנראה שהשירים שלו כן ברמה גבוהה, אבל אני לא מצפה ממך להבין.

 16. מויאליות, קצת כבוד. חרסונסקי הוא אדם מכובד, שקצת יותר מבוגר מכן, ולבטח יותר מבין מכן.
  אני לא מבינה את ההשתלחות הזו שלכן, אין פלא שמושא הערצתכן לעולם לא יצליח(גם כי שיריו בינוניים להחריד), אתן לא תורמות לו כלום עם ההשתלחיות שלכן, אתן רק עושות לו יותר נזק מהקיים.
  בקשר להראל סקעת, בהמיותכן נחשפה במלוא הדרה, כשנכסתן לכתבות על יציאתו מהארון והעזתן לפרסם תגובות נלעזות והומופוביות להחריד, ועוד מהפייסבוק שלכן.

 17. גם מעניין שהראל הודיע בקבוצה שלו עוד יותר משבוע לפני הסרט שהסינגל עומד לצאת ..
  חדל הזיות. לא כל העולם סובב
  סביבו של הסקעת.

  "יוצר בשקל" אבל עדיין גורם לך להגיב
  בלי הפסקה בכל הכתבות עליו..
  משמע-כן מעניין, תתקדמי בחזרה. 🙂

 18. הגזמתם פה לא? אפשר לחשוב שהמשיח הגיע.. כולה שיר נחות מבית היוצר של יוצר בשקל תשעים לאחר הגדלה. נו באמת זה שיר? חיקוי זול של כמה שירים ותיזמורים והופה יש לנו שיר לפרסם…
  לא מוזר שזה יצא בדיוק בשבוע ששודר הסרט על סקעת? אין לו קיום עצמאי לברנש?
  בקיצור… לא מעניין.. תתקדמו..

 19. מצד אחד הוא יורד על השירים של מויאל ומצד שני במצעד שלו כל הסינגלים החדשים של הראל מויאל במקומות הראשונים
  בגללו מקום ראשון
  לה לה מקום שני
  מתחיל מחדש מקום רביעי

  קיצור …………. אכלתם אותה!!! אין על הראל

 20. ל-26
  כל הכבוד שיחקת אותה !!!! תמיד הייתה לי הרגשה שמישהו מה על כל השירים של הראל מויאל תמיד יש לו משו נגד להגיד !!!!! כל הכבוד לך זאת תגובה מצויינת!! תגובה שמשיבה בשקט את כל האנשים שחושבים שהם מבקרים והם יחליטו לאנשים אמ השירים יפים או לא …. חוץ מזה שאני לא מתפלא שזאת דעתו בתור מישהו שחושב ש״אינטילגנציה נשית״ של שרית חדד זה שיר על רמה …. חרסונסקי תחזור מאיפה שבאת ….. כי כל האנשים שהשמעתי להם את השיר אוהבים ולא נראה לי שהדעה שלך מעניינת מישהו תפרוש לאלף נמלי חצר… הראל מויאל מלך! 

 21. ל – 26 ווווואאאאוווווו , כל הכבוד!!!

  סופסוף מישהו מצליח להפריך את הביקורות הפתאטיות של הפלצן הזה אחת אחרי השנייה.

  הרי זה לא ייתכן שכל מי שאני משמיעה לו את השירים הנדירים הללו מתמכר, ומצד שני יש מי שמנסה בקנאות להשתיק!

  אני בטוחה שבסתר, ככה שאף אחד לא שם לב, הוא שומע את השירים המעלפים של מויאל!!!

  חחחחחח…..

 22. המשך של תגובה 26:

  ועד שמיודעינו מואיל בטובו לומר מילה טובה כמתבקש משיר כה מרענן שכזה, זה מדיף ריח רע של סטריאוטיפים מיושנים – "השירה היא סלסול המשתייך למקומותינו", איפה האדון המכובד שומע סלסולים? לא כל לחן שקצת יותר מלא חיים מלחני הפרווה דוגמת אריק ברמן וחבריו נחשב ל"סלסול". לא ולא! מדובר בלחן משובח ומקפיץ שיש בו יותר עליות, אבל הכי קל ללכת למקום הכי נמוך ולעטוף אותו במילים יפות… "שקרים זולים בעטיפות יפות", מזכיר לך משהו? הנה בבקשה, קיבלת גם דוגמה חיה.

  לכן מיסטר חרסונסקי, הביקורת שלך עוברת, אבל לא בבית ספרנו…

  ושתהיה לך התפכחות נעימה.

 23. ביקורת קצרה על הביקורת של האדון הנכבד :

  "שקרים זולים? יש שקרים מסוג אחר?" – מוזר לקרוא זאת ממי שמתיימר להבין במוזיקה ובמטאפורות… "שקרים זולים" אילו שקרים שקופים, לא מתוחכמים, שקל להפריך אותם, לעומת שקרים שעשויים היטב וקשה לגלות אותם. ואם היית מנסה לחשוב קצת לעומק ולצאת מהבועה שלך, היית מבין שיש במטאפורה הפשוטה הזאת ביקורת על מבקרים כדוגמתך שבעצם "משקרים" לנו, כי כל תם שמאזין לשיר הזה ושאר השירים של מויאל יודע שמדובר פשוט בשיר מצויין. כן, לא צריך להיות פרופסור כדי להבחין אם שיר טוב או רע, זה לא מדע, אם אהבתי את זה, בדיוק כמו כל מי שאני מכיר, סימן שהשיר טוב, לכן כל העלאק ניתוחים שלך מיותרים להפליא. הבנת מיסטר? זה "שקרים זולים". יופי התקדמנו.

  "מסוג הטקסטים השגרתיים עליהם בא לך לומר: עובר, אבל לא בבית ספרנו" – ואת זה אומר אדם שכתב שורה לפני את המשפט הבא: "ההתפקחות תהפוך הקערה על פיה…" מיסטר חרסונסקי, בהקשר הנוכחי כותבים – התפכחות, עם כ"ף ולא עם קו"ף, אז כדאי מאוד שתתפקח (מלשון "פיקח") לפני שאתה בא להעביר ביקורת על כתיבה. בושה!

  "העבר – לא משהו" כותב המבקר, למרות שמדובר כבר באלבום שלישי שכתב והלחין כולו בכוחות עצמו. "שרפת זמן…" – ובכן, נגיד שאתה באמת לא אוהב את השירים שלו, האם זה הוגן לאמר ככה על אומן פרפקציוניסט שדואג להוציא שירים שכל כך הרבה אנשים אוהבים בתדירות גבוהה (בטח ביחס לשאר הביצה המנומנמת)?

  ועד שמיודעינו מואיל בטובו לומר מילה טובה כמתבקש משיר כה מרענן שכזה, זה מדיף ריח רע של סטריאוטיפים מיושנים – "השירה היא סלסול המשתייך למקומותינו", איפה האדון המכ

 24. 24 שיחקת אותה! כל הכבוד! הראל מויאל הוא זמר טוב….. אבל לכל אחד יש את הזכות לחשוב אחרת….. וזה שהוא חושב אחרת לא אומר שעכשיו גם אני ישנה את הדעה שלי, כל אחד מחזיק בדעתו וכל אחד אוהב לשמוע משהו אחר
  בסדר, אז המבקר כתב ביקורת……… אני לא זוכר מתי אהבתי שיר והביקורות גרמו לי להפסיק לשמוע אותו….

 25. 23 התגובה שלך לא לעניין וזה למרות שאני מתה על מויאל, אבל יש צורה להתבטא ולא לרדת רמה.
  המבקר לא אוהב ? שלא יאהב , לגיטימי. אנחנו אוהבים ? גם לגיטימי . ביקורת היא עניין של טעם ולכן היא גם לא תשפיע כי מי שיתחבר לשיר יאהב בכל זאת ומי שלא לא. אני לא חושבת שאנחנו צריכים להיות כמו הצד השני שמנסה בכל כוחו להשמיץ את הראל ונוהג
  דרך קבע להיכנס לכתבות עליו כדי לנהל
  ויכוחים ודיונים שכוללים מסע השמצות
  נגד כל מי שאוהב את מויאל.
  אין לי גם כוונות להתייחס או לקחת ברצינות
  אנשים מהסוג שמכנים אותך "פרחה" וכולי
  בגלל סיגנון השירים שאת שומעת, שאגב,
  רק השם יודע מה הקשר בין זה לפרחיות.
  הראל מויאל היה וישאר מדהים, גם אלף
  השמצות כאן לא ישנו זאת. אני ובטוחה שגם שאר אוהביו נמשיך לחכות לחומרים ממנו וכמובן נמשיך להנות מהיצירות הנפלאות
  שהוא תמיד מספק לנו. כל השאר באמת
  שכבר לא חשוב…

 26. טחחח פחחח גחחח . סבבה? סתמו !
  כל מי שפה עם פעם עם הסקעת שלה אז כנראה יש פה אנשים עיוורים שלא קראו טוב אז בשבילכם הראל מויאל לא סקעת . לא צריך להזכיר אותו תמיד שאומרים הראל מויאל אבל אם כבר הזכרתם אז הראל סקעת היה מתתתתת להגיע לרמת השירים של הראל מויאל וכל מי שאומר שהשירים שלו רדודים זקוק לאיזה כאפה שהוא יתעורר מהחלום שהוא נמצא בו . לכו ליוטיוב ובאמת תשמעו את השירים כל ה"חכם" הזה שרשם את הביקורת הזאת המגעילה והרדודה . אנשים שלא יודעים לפרגן ביקורת שבאה רק להעליב ולא באמת לשפוט את השיר
  גועל נפש . אבל אין מה לעשות תמותו כולם הראל תמיד ישאר גדול מכולם ! וכל החרא שאתם אומרים עליו רק מעלה אותו . הראל מויאל מלך .

 27. אני לא מבינה למה שוב צריך להזכיר כאן את סקעת ולהתחיל ויכוחים על זה.. שיהיה לו בהצלחה בדרכו שלו, הוא לא קשור לכאן .
  גם לא הנטיה שלו . אלה חיים שלו בלבד ,
  לא שלנו ואין לנו בכלל בעיה עם זה.
  בנוגע להראל מויאל, מבחינתי הוא זכאי לחמישה כוכבים בשיר הזה . אותי אישית
  הראל תמיד ריגש, חימם את ליבי, כבש אותי והנעים את זמני עם שיריו המדהימים והנוגעים ללב . גם הפשטות והצניעות שיש בו כ"כ נוגעות ללב ואני אומרת זאת בתור מי שפגשה אותו וזכתה לחיבוק חם ממנו .הראל אדם נפלא,הקול שלו מרטיט את ליבי וחודר לנשמה,המילים שלו באות לי בדיוק בזמנים שאני צריכה אותן ומרגישה מחוברת אליהן בהתאם לתקופות והלחנים שלו מעוררים
  בי כל כך הרבה רגש .
  לא משנה כמה שנים יעברו,אני תמיד אחכה לחומרים חדשים מהבחור הצעיר והמוכשר הזה שיודע תמיד איך לרגש ולכבוש אותי .
  אני מחכה לאלבום בכיליון עיניים ויודעת שיש
  מה לצפות . שיהיה לו בהצלחה כמו שהוא
  ראוי . אוהבת ומעריכה אותו עד כלות !

 28. אתם מדברים על הקיטשיות בשירים של מויאל ואתם שוכחים לרגע שמי שכותב להראל סקעת את רוב השירים זאת הגברת קרן פלס…. האישה שהמציאה את הקיטשיות
  אתם מדברים על זה שהראל מויאל שר שירים רדודים??

  כי בשיר של הראל סקעת "כמה עוד אפשר"….המשפט: "לא הרגשתי כך שנים זה כמו תמימות של ילדים שאני איתך"
  "את כמו השמש מעלי אני אפרח בשלל צבעי"… נו באמת עשו לי טובה……… בסדר הראל מויאל קיטש.. יש כאלה שוהבים את זה……… אבל להגיד שהראל סקעת השירים שלו ברמה גבוה…….לפחות תהיו מציאותיים…………אני במקום הראל סקעת היתי מוציא את כל השירים מהתחלה…..רק הפעם בגירסה לגבר….הוא סתם משקר בשירים שלו לעצמו ולנו… וחבל………
  "ואתה למי אתה מקרב מרחק' במי אתה מתאהב אם רק היית נשארת הייתי עושה אותך! (בלשון זכר) אני אישיתי אהבתי את הראל סקעת, כרגע אחרי הגילוי האחרון……(ולא שזה מפריע לי עברי לידר גם כזה ואני מת עליו) אני פשוט לא יכול לקחת את הישירים שלו ברצינות…. הוא מצחיק אותי

 29. וואלה צודקים תסתכלו על עצמכם! מה נהיה ממכם?
  אתם רבים מי ישמע מלחמה מי יחייה ומי ימות… תרגעו מי שאוהב את סקעת שישמע את סקעת ומי שאוהב את מויאל ישמע מויאל ומי שהוא נורמאלי ואוהב את שניהם ישמע את שניהם! תפסיקו כבר עם המלחמות המטופשות האלה…
  מה יהיה איתכם? כוכב נולד עבר אתן סתם עושות בושות לעצמכם… כמו ילדים נכנסים לשירים של זה שאתם לא אוהבים ומוצאים את כל החרא החוצא…!! תרגעו!!!!!!!!
  אני מאחל למויאל הצלחה מכל הלב.. אני ממש מתחבר לשירים שלו והוא זמר תותח לדעתי…ומי שיש לו בעיה מוזמן להתמודד איתה, או ללכת לפסיכולוג,כי אני אוהב את השיר הזה מאוד ושום ביקורת או תגובות של מעריצות של סקעת לא ישנו את זה….. אז לא חבל על האנרגיה? הרי זה לא שמשהו בעולם ישתנה בגלל שהמעריצות של סקעת לא אוהבת את מויאל….

  ת-ת-ב-ג-ר-ו!!!!!!!!!! לפני שיהיה מאוחר מידי
  מויאל- בהצלחה נשמה!! אוהבים אותך!

  (למרות שפייט נשים זה הכי מגניב*)

 30. מסכימה עם 18 , אלוהים ברא את כולם שונים, ואני לא מבינה למה יש פה אנשים שכ"כ מפריע להם שמישו אחר שומע משו שלדעתם לא יפה…. כל אחד שומע מה שעושה לו טוב על הלב! ומה שהוא יותר מתחבר אליו…. מה זה מפריע לכם??? בסדר אם אתם לא אוהבים אל תשמעו! אל תעשו מה שלא טוב לכם! אבל אל תרדו על מי שזה עושה לו טוב… בסך הכל יש פה בן אדם…… ואתם יכולים להגיד שהמוזיקה שלו המילים רדדות (מי ישמע איזה שפה גבוה יש לשירים היום במוזיקה הים תיכונית)……… גם למוזיקה המיזרחית יש מילים רדדות, ועד כמה שאני זוכרת הקריירה שלהם בשיאה!, אז זה כבר לא קשור למי יותר טוב סקעת או מויאל! שניהם טובים כל אחד בזכות עצמו…. והגיע הזמן שאנשים יפסיקו לחשוב שעושים להם בכוונה, אף אחד לא אוהב את מויאל רק כדי שתכעסו! אוהבים את מויאל כי הוא זמר נשמה…. מה מפריע לכם??!!! מה כ"כ עושה לכם רע שיש אנשים שאוהבים???!!
  מרירות-הורגת!

 31. תגידו לי התחרפנתם???? עד מתי כולכם תשארו כמו ילדים קטנים שרבים מי יותר טוב הראל סקעת או מויאל…!!! תקופת כוכב נולד עברה!!! עברו 6 שנים!! תתבגרו!!!!!! למה זה חייב להיות או סקעת או מויאל? מויאל שר טוב! יש לו קול טוב! ויש לו שירים טובים!!!………. ומי שאומר אחרת אז בסדר, יש לו טעם שונה….. לא כל האנשים אותו דבר!! ויש כאלה שאוהבים את זה ויש כאלה שלו, יש אנשים שלא בא להם לשמוע שירים מסובכים, שיש להם מספיק צרות משל עצמם מאשר לשמוע גם את הצרות של האומנים……… להראל סקעת יש קול מדהים! הוא זמר תותח!!! ואני אוהב גם את סקעת…..אבל אם להגיד את האמת הדיסק השני שלו מדכא עד מוות!! אי אפשר לשמוע אותו בלי להכנס לדיכאון! וכן, התחברתי יותר לשירים של מויאל, שקצת יותר "שמחים" "ואופטימים" בסדר אל תסכימו איתי…….. לא מכריח אותכם לשמוע……. כל אחד ישמע מה שהוא רוצה! ומה שהוא אוהב! ותפסיקו לריב כמו ילדים בגן!

 32. אחאחאח …כמה קנאים.
  הראל נסיך ..ותמיד יישאר נסיך,
  עם הקול הממיס ,והעומק בשירים שלו.
  כל שיר הוא מביא את עצמו . נקי . בלי מסכות..
  אז לכל הרעים שפה ,למה כ"כ הרבה רוע?
  הבנאדם יוצר הכל לבד .
  לא יפה בענייך תגיב .אבל ככה לרדת?
  תרדו ככה על עוייני ישראל.
  הראל מדהים..ותיד יישאר ככה. :))

 33. סקעתיות, חדל שנאה ורוע, כמה אפשר? אתן מתיימרות להיות תרבותיות ומצד שני כל מילה שניה שלכן בטוקבקים לכתבות זה "ערסים", "פרחות", "עלובות", "רדודות", מה ניהיה? שמרו את השנאה לאוייבי ישראל, לא מבינה איך אפשר לשנוא בכמויות כאלו ולהיות תמיד כ"כ שליליים.
  על מה ולמה הטענות ומי אתן שתקבעו שאוהבי מויאל סובלים מהומופוביה? לא זכור לי שנפתח אשכול בפורום על יציאתו של סקעת ושיש שם עיסוק לרעתו בעניין הנטייה כי זה ממש לא מעניין אותנו מה שהוא עושה, זכותו.
  עוד עניין של זכויות אגב, זכותו של המבקר חרסונסקי לבקר את הסינגל ולא לאהוב אותו,
  אך גם זכותנו לחלוק עליו ולחשוב ההיפך ממנו.
  מדובר פה בביקורת, בדעה, לא קביעת עובדה.
  אם זה כ"כ לא מעניין אתכן ומויאל כ"כ עלוב בשבילכן, בשביל מה אתן טורחות בכל הכוח
  להיכנס לכל כתבה עליו ולדון בנושא הזה? בשביל מה כ"כ הרבה רעל? כשאותי מישהו לא מעניין אני ממש לא טורחת להשקיע את זמני עליו, חבל לי על הזמן הזה שאני יכולה להשקיע בדברים טובים יותר . בשביל אוהבי הראל מויאל הוא תמיד ישאר מוכשר, אדם מדהים ונפלא, כובש ומרגש ושום דעה אחרת לא תשנה זאת, הוא שבה את ליבנו וכך זה ישאר.
  אם זה שדעתנו שונה משלכן הופך אותנו לפרחות ועלובות, אז אני "עלובה" גאה. 🙂

 34. YNET הוא אתר איכותי שלא נתן במה לסינגל הזה ,
  כנראה שהם נחרדו שם מרמת הקיטשיות שחצתה הפעם כל גבול.
  עובדה לרמת הרדידות והצביעות הגדולה של מעריצי מויאל
  מר חרסונסקי את הביקורת שלך הם לא העלו לפורום שלו.

 35. תפארת שריריו של הראל סקעת נמצא ביחס מקביל לתפארת
  שיריו, אצל מויאל תפארת שריריו נמצא ביחס הפוך לתפארת
  שיריו. אני אסביר למקרה שלא הבנת ,ככל ששריריו של מויאל
  מפוארים שיריו יותר ויותר עלובים.
  כאחד שנמצא בתעשיה הרשי לי לאמר לך שמויאל הוא מושא
  ללעג בתעשיה , היום יותר מתמיד לאחר הסינגל הזה ,כולם יודעים שהוא ותמיד היה עלוקה וספחת
  על גבו של סקעת .

 36. את לא רק טיפשה כפי ש-12 כתב לך את גם צבועה.
  ראינו , הרגשנו היטב את טביעות האצבעות שלכן בכתבות
  על יציאתו של סקעת מהארון , הקהל של הראל מויאל התגלה
  כהומופובי , קהל של ערסים ופרחות , תקראי ב-YNET את הכתבה של אריאנה מלמד , שם נמצא הקהל של סקעת איכותי ואוהב את סקעת ושום יציאה לא תשנה זאת, אני בטוחה שגם
  שם ניסיתן להשאיר את טביעות האצבעות שלכן ,שם לא נתנו
  לדיעות ההמופוביות שלכן במה , יחי ההבדל בין הקהל של סקעת לקהל של מויאל.
  רק על תכריזי על הצביעות שלכן בראש חוצות , אתן נכנסות ומטקבקות בכל כתבה על סקעת וזה ידוע .
  אתן צבועות , רדודות פרחיות ושום כתיבה שלכן לא תשנה זאת, גם לא כתיבה במילים גבוהות .

 37. תמיד אמרתם שהקהל של סקעת מורכב מילדות קטנות ונשים,עכשיו זה חבורת גייז אולי תחליטו .
  יש עדויות עוד מתקופת כוכב נולד שמויאל לכלך על סקעת ,זה מצב נתון והתגובה שלך לא תשנה את זה כולם יודעים , כמו שכולם יודעים שמויאל זכה במקום הראשון במרמה , בזיופים זו כבר גם עובדה ידועה לכולם , גם בעיתונות כותבים על זה ולא מסתירים .
  הראל מויאל תמיד היה עלוקה על גבו של סקעת גם זו כבר עובדה ידועה .
  תמיד מויאל התבכיין שמאז כוכב נולד הפוקוס היה על סקעת ולא עליו , פעם אחת מויאל הגיע עם אביו לטדי הפקות כדי לאמר להם את דעתו ושניהם יצאו משם בכעס גדול תשאלי את מויאל מקווה רק שייספר לך את האמת.
  ומה הבעיה שלך לדברים שנכתבו כאן לגבי השיר , המוזיקה טובה הטקסט של ילד בכיתה א' נקודה . זו עובדה.

 38. תגידו, חבורת ליצנים, לא נראה לכם מוזר שבכל מקום שיש ביקורת על הראל מויאל צצים עשרות תגובות נגד? מה נראה לכם אנשים עד כדי כך טיפשים?? ברור שכולכם קבוצה של גייז חובבי סקעת ותפארת שריריו, להבדיל משיריו, שפשוט מחפשים באובסיסיביות להכפיש. זה כמו שאני כאתיאיסט יילך לכל דרשה של אמנון יצחק. זה הרי טיפשי, הרי אם אתם לא מאזינים לו, למה אתם טורחים להיכנס לכל חור שהוא מוזכר.

  בעצם, למה ללכת רחוק? סיירו פה באתר הזה בין כל האמנים, הכי עלומים והכי עילגים, המקסימום שתמצאו זה – חוסר תגובות… כי אנשים לא טורחים לשמוע אותם.

  ועכשיו שכולנו הבנו שאתם קבוצה של אובסיסיביים משועממים וחתרנים – תחזרו לארון שיצאתם ממנו, ויפה שעה אחת קודם.

 39. יש למויאל נטייה להוציא סינגלים בעיתוי מעניין, החופף בהתאמה מלאה לפעילות של הראל סקעת.
  הראשון יצא עם יציאת שירי האירוויזיון של הראל סקעת.
  השני, עם האירווזיון
  עיתוי הוצאת השירים של סקעת היתה ידועה מראש כמובן
  השלישי עם הסרט מהשבוע האחרון – מעניין שהסינגל הודלף מיד כשהחלו הפרומואים לסרט.
  שלא לדבר על הדיסק הקודם
  יש רושם חזק מאוד שמויאל מנסה לתפוס טרמפ על הגב הראל סקעת, בכל דבר כי הרי אין לו זכות קיום עצמית.
  מתי ישימו לב לזה?

 40. הדעה של מר חרסונסקי לא תפיל את מויאל ,כי מויאל נפל כבר מזמן והוא על הקרשים, והשיר הזה לא ירים אותו משם .
  ואת ו-9 אנשים טיפשיים שבהעדר תאים אפורים במוח כותבים שטויות מצוצות מהאצבע , כמו שאומרים אין שכל אין דאגות.

 41. אני מניח שחרסונסקי מתפוצץ מצחוק ומספר עובדה ידועה
  לכולם המעריצים של מויאל דפוקים ברמות , ומוסיף איך מויאל יצליח עם מעריצים כאלה , הראה לי מי מעריצך ואומר לך מי אתה תשלימו לבד ,
  ושוב אני שואל – מויאל מתי תקיף את עצמך באנשים איכותיים ,מויאל אתה רק הולך ומתדרדר .
  מר חרסונסקי בקצב הזה לא תצטרך לתת ביקורת לסינגלים מאלבום נוסף של מויאל, כיוון שלא יהיה אלבום נוסף למויאל כי לא ניתן לרדת יותר נמוך מהמקום הנמוך בו הראל מויאל נמצא, הוא כבר הגיע לתחתית שבתחתית .

 42. שום הקיטשיות- מילים שלא עוברות כיתה ו'. לחן פשוט של 2-3 אקורדים המגובה בעיבוד כמו בכל השירים שלו. שיעמומון אחד גדול. למה הוא מתחיל מחדש? פעם לא מכירים אותו, עכשיו מתחיל מחדש.. אולי כבר יפסיק עם הבכיינות הזו . בסה"כ שייך לתחתית סולם המוזיקה בארץ .. הקהל אומר את דברו מזה שנתיים לא פתח קופה להופעה מופיע רק במסגרות של צבא או התנדבות.. זה לא אומר משהו. אהה.. עיתוי מעניין…

 43. השימוש במוטיב אירי בדרך כלל מכניס תחושה של "איכות". הוא אכן משדרג כאן . הבעיה היא שהרמה הכללית כל כך בינונית וגמלונית שגם הכינור-חליל הללו לא עושים יותר מאשר לשדרג את עצמם. היבשושיות של המיינסטרים הישראלי מבוטאת בשיר הזה היטב. נחמד, מלוקק, לא-אמיתי ולא מעט יומרני.

 44. לדבר בגובה העיניים הוא סלנג שמשמעותו לדבר עם הזולת
  ברמת ההבנה שלו = לדבר בשפה פשוטה ביותר.
  מה זה לשיר בגובה העיניים ? התכוונת לשיר בשפה פשוטה ביותר , אכן מילות השיר פשוטות ביותר . (קצת העלבת את מויאל)
  מסכימה עם חרסונסקי לא עובר , לא בבית ספרנו , ללא בבית ספרי , אולי בפעם הבאה .
  מסכימה גם שהלחן טוב .
  ולגבי ה – top מויאל ממתין לזה כבר 6 שנים , אולי הפעם לאחר שהסתימו מהר מידי 15 דקות התהילה שלו נשכח ונזרק מלב הקונצנזוס, נו אולי הפעם , או שהוא ייעלם שוב מי יודע ,בכל מקרה בהצלחה.

 45. שיר מצוין.
  הראל מויאל שר בגובה העיניים
  יוצר מוסיקה בגובה העיניים וקופץ מדרגה מדרגה.
  הראל אתה זמר נערץ תומכים בך ומעריצים אותך.
  מבחנתי עובר וימשיך לעבור
  אין טעם למהר הTOP של הTOP תמיד מגיע,הגיע,ויגיע…

 46. למה תמיד בז'אנר הים תיכוני הטקסטים חייבים להיות כל כך עלובים , מעיד על היוצר אין ספק .עלוב פשוט עלוב.

 47. ברמת הטקסטים תמיד מאכזב!
  " היום אני מבטיח אקטוף לך פרח".
  ,ארקוד בתוך שדה של בשורות טובות"
  ואלו הן רק שתיים מתוך הטקסט האינפנטילי.
  מזכיר לי מילים של ילד בכיתה ו' ז' שמתחיל לגלות את הבנות.
  מאכזב , מאכזב , מאכזב.

 48. מויאל אף פעם לא היה איש של טקסטים , מבחינת טקסטים נראה שהוא נתקע אי שם בכיתה ד' , שום עומק הכל רדוד עד כדי גועל , תמיד הטקסט קיטשי וממוחזר , סדנא לכתיבה יוצרת אחת ההמלצות למויאל.
  המוזיקה טובה אבל בהעדר טקסט טוב זה עוד שיר חתונות לא יותר , חבל .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות