עיון ביקורת

מיריי מתייה , למי שמתגעגע לאדית פיאף (בנוקיה)

מוסיקה צרפתית

האם זו אותה מיריי מתייה שהתאהבתי בה בשישים –  יש מקום להתרגשות גדולה. מישהו זוכר את הקאבר שהיא עשתה ללהיטו של אנגלברט הומפרדינק "הואלס האחרון?" (הקשיבו למטה)  
היא תופיע כאן כחודשיים לפני שימלאו לה 65. מה עשו 45 שנות קריירה לזמרת? עד היום אומרים עליה "האדית פיאף הבאה". כלומר –  כבר מזמן הגשימה. ללא ספק היורשת החוקית של אדית פיאף. "העלמה מאביניון", כך מכנים אותה (על שום שנולדה מאביניון) אמנם החלה את הקריירה שלה עם שירים של פיאף –"החיים בורוד" של אדית פיאף, מקום ראשון בתחרות כישרונות ובהמשך בתחרות בפריז ששודרה בטלוויזיה עם עוד שני שירים של פיאף.
אנחנו מדברים על זמרת שהקליטה למעלה מ – 1,200 שירים, שהוציאה כ – 70 אלבומים. הראשון יצא ב-1966 ונקרא "הופעה חיה באולימפיה בפריז". כעבור שנתיים, ב-1968 הייתה לזמרת המבוקשת בצרפת. עכשיו כבר אפשר היה לכנותה "הזמיר מאביניון" בפרפרזה על "הזמיר של הרחובות", הכינו בה כונתה פיאף. ב-1993 הקליטה שני אלבומים משיריה של אדית פיאף – אחד בצרפתית והשני בגרמנית.
עכשיו לקראת בואה אני מקשיב לרצף לשיריה. קול גבוה, צלול, טווח נדיר, תחושתית, דרמטית. הרבה אינטרפרטציות לשירים מוכרים. יש מקום להתרגשות מחודשת.
היכל נוקיה – 22.11 עשרה נגנים, שלוש זמרות ליווי מחירי כרטיסים בין 150 ל-1,300 שקל.

Mireille Mathieu In Israel
דירוג:
שתף דף זהBookmark and Share

One thought on “למי שמתגעגע לאדית פיאף

  1. מיריי מתייה,זמרת נפלאה,לאו דווקא בהקשר לאדית פייאף
    זוכרת אותה מלפני שנים,היא גדולה.
    (רוני תלם, גליל)(07/04/2011)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *