למי שמתגעגע לאדית פיאף

מיריי מתייה

בנוקיה
4.5/5

האם זו אותה מיריי מתייה שהתאהבתי בה בשישים –  יש מקום להתרגשות גדולה. מישהו זוכר את הקאבר שהיא עשתה ללהיטו של אנגלברט הומפרדינק "הואלס האחרון?" (הקשיבו למטה)  
היא תופיע כאן כחודשיים לפני שימלאו לה 65. מה עשו 45 שנות קריירה לזמרת? עד היום אומרים עליה "האדית פיאף הבאה". כלומר –  כבר מזמן הגשימה. ללא ספק היורשת החוקית של אדית פיאף. "העלמה מאביניון", כך מכנים אותה (על שום שנולדה מאביניון) אמנם החלה את הקריירה שלה עם שירים של פיאף –"החיים בורוד" של אדית פיאף, מקום ראשון בתחרות כישרונות ובהמשך בתחרות בפריז ששודרה בטלוויזיה עם עוד שני שירים של פיאף.
אנחנו מדברים על זמרת שהקליטה למעלה מ – 1,200 שירים, שהוציאה כ – 70 אלבומים. הראשון יצא ב-1966 ונקרא "הופעה חיה באולימפיה בפריז". כעבור שנתיים, ב-1968 הייתה לזמרת המבוקשת בצרפת. עכשיו כבר אפשר היה לכנותה "הזמיר מאביניון" בפרפרזה על "הזמיר של הרחובות", הכינו בה כונתה פיאף. ב-1993 הקליטה שני אלבומים משיריה של אדית פיאף – אחד בצרפתית והשני בגרמנית.
עכשיו לקראת בואה אני מקשיב לרצף לשיריה. קול גבוה, צלול, טווח נדיר, תחושתית, דרמטית. הרבה אינטרפרטציות לשירים מוכרים. יש מקום להתרגשות מחודשת.
היכל נוקיה – 22.11 עשרה נגנים, שלוש זמרות ליווי מחירי כרטיסים בין 150 ל-1,300 שקל.

Mireille Mathieu In Israel

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות