שירי יוקולילי Ukulele Songs

אדי ודר Eddie Vedder

הליקון
4/5

אדי ודר מספק דיסק בכריכה קשה, עליו נראית דמות בלהות (רוח רפאים) כותבת על מכונת כתיבה ישנה במעמקי הים.  צללו פנימה לצלילים: זה ממש לא העניין, העניין הוא בחירתו של סולן פרל ג'אם ללכת על אלבום שכולו ליווי של יוקולילי, כלי מיתר עממי המזוהה עם הוואי (*)
האמת: אדי ודר בכלל לא נשמע אדי ודר בשירים התחושתיים האלה. יותר קט סטיבנס או בשמו היום יוסוף אסלם.
Ukulele Songs הוא אוסף של שירים מקוריים וקאברים, חלקם שירים של ודר עצמו, גם גרסה לשיר של פרל ג'אם Can't Keep מ – Riot Act של 2002 והופעות אורח של Glen Hansard בדואט יפהפה בשיר Sleepless Nights ו – Cat Power ב- Tonight You Belong To Me. הסינגל שיצא מהאלבום הזה, שיר מקורי של ודר – Longing To Belong, מהיפים בדיסק. וגם גרסה ללהיט הקלאסי של האמהות והאבות Dream a Little Dream.
מי שהולך לחפש כאן פרל ג'אם – שיתרחק. הליווי ביוקולילי ופה ושם כלי מיתר כמו צ'לו (Longing To Belong) מכניס את ודר לקונטקסט מוסיקלי אחר, מאופק, לירי, נוגה לעיתים. מברוק להעזה, לפתיחות, ליכולת לקחת על עצמו שינוי כזה. ודר מביא את עצמו-תחושותיו נטו. אלבום אקלקטי בעל ניקיון מופתי, אינטימיות כובשת ויופי חד-פעמי.
יוקולילי או יוקללה (Ukulele) הוא כלי נגינה השייך למשפחת כלי המיתר המסורגים. הכלי נראה כגרסה מוקטנת בעלת ארבעה מיתרי גיטרה עשויים מ-ניילון. נחשב לאחד מכלי הנגינה הקלים ביותר ללימוד. בגרסתו הנפוצה מעט פחות נראה הגוף כמו של בנג'ו והכלי נקרא יוקולילי-בנג'ו או לעתים בנג'ולילי.

אדי ודר – Longing To Belong

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות