חגית יאסו זכתה

כוכב נולד 9 הגמר

0/5

השופטים בחרו דוד לביא. העם החליט – חגית יאסו. גם אני בחרתי דוד לביא עוד בהופעה הראשונה שלו. נדמה לי שהבחירה הסופית של הקהל אינה לוקחת בחשבון עונה שלמה, כי אומנותית – דוד לביא הוא מבצע ייחודי יותר מחגית יאסו, שהיא זמרת בעלת קסם משלה, אבל לא הביאה חידוש ייחודי כמו, למשל, מארינה מקסימיליאן בלומין בזמנה (כוכב נולד 5), שגם היא כמו לביא – לא זכתה במקום הראשון, אלא הגיעה למקום השני אחרי בועז מעודה.
מה שקרה איתה בהמשך – ידוע, 
ככה שהמיקום בגמר הוא די משני מבחינת קריירה עתידית. העבודה מתחילה עכשיו: לאן יגיע מכאן דוד לביא, לאן תלך חגית יאסו ומה יעשה לירון רמתי עם הכישרון שלו.
אגב, רמתי – הבחירות שלו בשירים של שלמה ארצי  ("לנגב לך את הדמעות", "ארץ חדשה") התבררו כטעות. לא כל שיר מתאים לו. לא בכל שיר הוא הגיע לאותן איכויות של סלסול קולי כמו ב"יצאנו אט". וגם – הביטחון שהוא גילה בגמר כששיתף את הקהל עם מניירות של סטאר – לא פעל לטובתו.
חגית יאסו מצוינת בבגרותה כזמרת: קול עשיר, חם, מסתלסל נפלא. מקסימה בהופעתה, צניעות ופשטות שמגיעים מהמרקע. הבחירות שלה לגמר היו מושלמות מבחינת ניצול הפוטנציאל: "מישהו תמיד הולך איתי", שיר ותיק של רמי קידר ואפי נצר, שמזוהה עם עופרה חזה ז"ל, שמעון בוסקילה הוסיף לו ניואנס מדהים. כמו שהיא שרה "מדברים בשקט" של עידן רייכל, אין ספק שהוא (רייכל) כבר חושב עליה.

דוד לביא בחר בשני שירים: "פנים ושמות" של דני רובס – ביצוע בסדר, אבל ללא ערכים מוספים, אבל "מבול" של רונה קינן, שהוא ביצע פעם שניה, הוא אחד מהקאברים היפים ששמעתי במסגרת האודישנים שהפרשנות הזו לוקחת את "מבול" למקומות אחרים, מיוחדים. השירה לא לחוצה לא "מתנפלת" על השיר, לא מלודרמטית מדי, לא רצה לפני המילים.
אם דיסק חדש – אז לביא יותר מסקרן אותי מחגית יאסו, ונדמה לי שגם עברי לידר שאמור להפיק מוסיקלית את האלבום של הזוכה, היה מעדיף אותו כחומר בעל פוטנציאל לעשות "משהו אחר". מבחינת חגית – תם עידן הקאברים. מכאן היא חייבת למצוא לעצמה רפרטואר שיקדם אותה לפחות כמו השירים שהיא שרה בתחרות, וזוהי משימה לא פשוטה, כי עד כמה שהבנתי היא אינה כותבת בעצמה את שיריה.
באשר ללירון רמתי – הוא יכול להשתלב במעגל הזמר-תעשיה הים-תיכונית. זו תהיה דרך קלה ופשוטה יותר מאשר לנסות לבנות את עצמו על רפרטואר איכותי, שאינו הפופ הים תיכוני השבלוני. בשבילו אני מקווה, שהוא ילך בדרך קשה יותר – כי חבל על כישרון טבעי ענק.

חגית יאסו – גמר כוכב נולד

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

4 תגובות

  1. דוד מרוחק, מתנשא לא מתקרב אל הלב… וחגית כל כולה לב ונשמה וזנ מה שקובע.

  2. ומי שקובע בסופו של דבר זה רק הקהל… דוד לביא איבד אותי די מהר בגלל המניירות שלו שחזרו על עצמן יותר מידי.

  3. הגיון אמר דוד לביא,הלב אמר חגית.
    מה שיוצא מהלב נכנס לתוך הלב והפעם הלב דיבר.
    מזל טוב לחגית!
    בהצלחה לכל השאר ואני מקווה שלירון רמתי יקח את העצה שלה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות