עיון ביקורת
לרכישה >>

פאקו דה לוסיה, הופעה בסוף השבוע

טרום מופע

תורת האבולוציה של הפריטה בגיטרה אינה יכולה להיות שלמה-מדויקת ללא פאקו דה לוסיה. Paco de Lucia. (יש כותבים פאקו דה לוצ'יה.)
הוא בן 64. נולד כפרנסיסקו סנצ'ס גומס (בספרדית: Francisco Sánchez Gomes) אלחסירס, ספרד. יוצר וגיטריסט, מוביל קו של סגנון פלמנקו מודרני. כלומר אינו מוגבל רק לפלמנקו: הוא אחד מנגני הפלמנקו הבודדים שמצליחים ליישם גם ג'אז, קלאסי ומוזיקת עולם. חדשן ענק של הפריטה בהמצאות מלודיות, בעיבודים.
שיתוף הפעולה של פאקו עם זמר הפלמנקו האגדי קאמארון דה לה איסלה היה יוצא דופן בחדשנותו, ציון דרך במהפכת הפלמנקו המודרני. פאקו שיתף פעולה עם אמני הפיוז'ן אל דימיולה וג'ון מקלפלין, ושלושתם הוציאו יחד אלבום בשם "Friday Night In Sun Fransisco", שהפך לקאלט בקרב אוהדי הפיוז'ן. בתחום הקלאסי – פרשנותו ל"קונסיירטו דה ארנחואס", יצירתו הידועה של חואקין רודריגו – נפלאה ומיוחדת. הוא עבד עם ג'אזיסטים מודרניים כצ'יק קוריאה, עם ה"גיטאר טריו" – ג'ון מקלפלין, לארי קורייל ואל דימיולה.
ההקלטות עם השישיה שלו שכללה את אחיו ראמון ופפה, הולידו קטעים מופלאים כ- La Fabulosa Guitarra de Paco de Lucia, Fantasia Flamenca, Fuente y Caudal, Almoraima, . Zyryab
ב-1980 הוציא דה לוצ'יה Interpreta a Manuel de Falla שהוקדש למנואל דה פאלה, מלחין הספרדי הקלאסי ואוהב נלהב של הפלמנקו. "שירוקו" (Siroco) של 1987 ציין את חזרתו לפלמנקו. "מעולם לא איבדתי את השורשים במוסיקה שלי", אמר לוצ'יה בראיון בסןף שנות התשעים, והוסיף: "זה היה גורם לי לאבד את עצמי. ניסיתי בעת ובעונה אחת לשמור את המסורת וביד אחרת חפרתי במקומות אחרים כדי חהביא דברים חדשים לפלמנקו"
בהופעה בסוף השבוע יופיע דה לוצ'יה עם הרכב פלמנקו הכולל גיטריסטים וזמרים.

29.10.2011 האנגר 11 תל-אביב. מחיר הכרטיסים: 279-249 

פאקו דה לוסיה האנגר 11 אוקטובר 2011

פאקו דה לוסיה –  Live in America

דירוג:
שתף דף זהBookmark and Share

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *