ארנבות משוקולד

קורין אלאל

קורין אלאל עצמאי
4/5

מה מחפשים בדיסק לילדים? כלומר – מה אני מחפש בדיסק לילדים מנקודת מבטי הבוגרת-אבהית-סבהית? בשתי מילים – שיהיה קסום. אם קסמו ייהלך עלי, הוא (הקסם) יגיע גם לקטן ולקטנה. קורין אלאל, מהיוצרות הבולטות במוסיקה הישראלית,  הציגה במסיבת העיתונאים לקראת "פסטיבל הפסנתר מארח" ילדה בת 12 – סילאן אבישר, ובישרה על דיסק ילדים חדשים – "ארנבות משוקולד". קורין אלאל – לילדים?
אני מאמין, שבגרות וניסיון חיים מחזירים את הרצון להיות שוב בעולם הילדים. קורין הרגישה שזה הזמן לבוא מאהבה לילדים. קורין היא מסוג הזמרות שאינה יכולה לשקר. אני מאמין לעיניה. אני מאמין לטונים שלה. אני מאמין לכוונות הטובות שלה. אבל אם הייתי צריך לבחור מאסטרפיס "קלאסי" לילדים מהתשעה שירים בדיסק הזה, עדיין זה השיר המוכר לכל אוזן – "שיר לשירה" לפי יונתן גפן שהיא הלחינה. כמה היא שרה יפה את השיר, מרטיטה.
השירים האחרים (רבים לפי טקסטים של גליה ישי) כמעט כולם שירים יפים ופשוטים שמגיעים מהאמת של קורין, מהיכולת שלה להרגיש קצת ילדה כשהיא שרה לילדים – בלי להתיילד.
תום יפה מוקרן מ"תחזיק בו בטוב" (שלא יברח) בדואט של קורין והילדה סילאן אבישר. הילד והילדה יכולים להצטרף בכייף לשיר הקצבי-פאנקי – "איזה כיף לו למלאך" (גליה ישי), אבל הייתי הולך דווקא על הסימטריות של "ארנבות משוקולד" לפי לאה גולדברג – במסורת היותר "שמרנית" של שירי הילדים. יש בו תום אנושי יפה. האור האנושי נסוך גם על "למה יש אהבה", והנה ניואנס של תיחכום בתוך הפשוט. הילד ששר מנקודת מבט בוגרת על "מצב רוח רע" הוא אורי וינשטוק בדואט עם סילאן אבישר.
רוב השירים אינם להיטים גדולים: קסמן של המנגינות לא מהלך מיידית, אבל לא חייבים תמיד במנגינה אולטימטיבית כדי להעניק שיר יפה לילד: קורין שרה על שקרים ב"השקרן" (עוזי בן-כנען) בעיבוד שמקרב למוסיקה מן המזרח הרחוק במנגינה סימטרית ובקצב מיוחדים. וגם שיר על אבא שיש לו "שלושה ילדים" שמכין אותם "לעולם" (מאיר גולדברג) אבל "לילה טוב לכיסא" (מרים ילן שטקליס) הוא שהשירים שיש בהם גם מזה וגם מזה – קסם המנגינה והמילים. עוד שניים-שלושה שירים, והיה לנו דיסק ילדים חובה. גם כך, בימי חופשת חנוכה שמוציאים עדרים של הורים וילדים למפעי בידור ממוסחרים, אני בוחר בצנוע והיפה של קורין אלאל.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות