קלאצ' /איך אני נוהג?

אלון ברקאי

מילים לחן, עיבוד והפקה מוזיקלית: אלון ברקאי
4/5

"פולק הזקן משתין עמוק, עמוק אל תוך ראשי/ ובלונדינית עם עיניים גדולות שרה מהר אל תוך ליבי"
מיהו פולק הזקן שמשתין לתוך ראשו של אלון ברקאי. מיהי הבלונדינית ששרה מהר לתוך ליבו? פתרונים לברקאי. יש לי תחושה שלא חייבים לקבל תשובה מפורטת. די במשפט כמו "המציאות שלי נושכת מעוררת אותי לנדוד רחוק" כדי להיכנס למסלול הזדהות עם הדובר בשיר ולמחול לו על פולק הזקן שמשתין אל תוך ראשו.
לא כל זמר חדש שכותב, מלחין, מעבד ומפיק את המוסיקה שלו ראוי להיקרא "סינגר סונגרייטר". היומרה אינה מוליכה בשנים האחרונות למקומות טובים. אלון בקראי מנתב בזרם מחשבותיו למקום הטוב. הוא כתב בלדת נסיעה שמספרת הרהוריו של גבר שחושב נדודים ומבקש לשתף את מי שאיתו. השורות קורצות מחומרים מקוריים: "תראי איך גבר במשימה מעוררת מחשבה נתפס אל תוך מערומיך". הלחן, ההרמוניה ההגשה עשויים מחומרים פולק מסורתיים משמרים. העיבוד מחניף, צליל מפוחית מזדחל יפה. האם אני טועה,שמחלחלת תחושה "שלמה ארציית" במהלך ההקשבה לשיר – גם בצורת ההתנסחות, גם במוסיקליות.

פולק הזקן משתין עמוק, עמוק אל תוך ראשי/ ובלונדינית עם עיניים גדולות שרה מהר אל תוך ליבי/ מה את אומרת: איך אני נוהג?/ ראשון קלאצ', שני קלאצ' והופ אני דוהר.
תראי איך גבר במשימה מעוררת מחשבה נתפס אל תוך מערומיך/ תופס גיטרה על כתפו/ מפוחית על צווארו, מרגיש אותך על ידו/ מה את אומרת: איך אני נוהג?/ ראשון קלאצ', שני קלאצ' והופ אני דוהר.
המציאות שלי נושכת מעוררת אותי לנדוד רחוק – אני שם/ אני אידיוט מושלם עם תחת גדול/ מתיישב לך על אוזן סתומה/ שנים שאנחנו באוטו אוטוטו ומגיעים/700 מטר מהבית 700 מטר מהתהום שבפנים/ רחוקים אנחנו מהזרם אך קרובים לים הגדול/ יותר מתמיד הבטן מבשרת על מה עומד עוד לקרות/ אדום מתחלף לירוק תראי איך אני נוהג/ ראשון קלאצ', שני קלאצ' והופ אני דוהר.
אז מה את אומרת: סע מהר תוכל לעוף/ שני קלאצ'… אני דוהר.

על המושג Singer-Songwriter

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות