נסיך הרומנטיקה או מלך מוסיקת המעליות

קליידרמן חוזר

ריצ'ארד קליידרמן בישראל 2012
0/5

מה קליידרמן עדיין קיים? כן, ריצ'ארד קליידרמן? הבלונד, העינים הכחולות? והוא מנגן אותו הדבר "הבלדה לאדלין"? כשהשבנות שלי היו תינוקות, עלינו על גג מלון בתל-אביב. הבטיחו להן לפגוש את החלום הגדול של אותם ימים. אני חוזר כמעט 30 שנה לאחור. בלונדינית-עיניים-כחולות רצתה לפגוש את הנסיך חלק העור שמנגן נעימות מתוקות מדבש על הפסנתר, גם הוא בלונדיני עיניים כחולות.
פסנתרן שלא אהבנו לשנוא, כי לא היה מה לשנוא.
אבל ילדות בלונדיניות עם עיניים כחולות חלמו עליו בלילות. לראות אותו פנים מו פנים נחשב אז להזייה. ללחוץ את ידו – דמיון שוא. אבל, נשבע לכם, על גג מלון בתל-אביב זה קרה. במרץ הוא חוזר לארץ, הגולדן-פיאנו מן. גדול נגני מוסיקת המעליות.
בן כמה הוא? תעשו חשבון: נולד בפריז 1954, כלומר 57. לא נורא. לפי ספר הגינס, הוא הפסנתרן המצליח בעולם מעולם. כבר אין ספרים כמה מיליונים של תקליטים ודיסקים מכר. הקונצרטים שלו סולד אאוט.סוד הקסם? לאו דווקא בפסנתרונותו אלא במראהו. ג'נטלמן טוב מראה ונעים הליכות במראה רומנטי קוסם ובמבטא צרפתי. לא רק ילדות קטנות בנות שנתיים, אלא גם גבירות גיל עמידה ביקשו להשיג את מספר הטלפון שלו. מספרים שננסי רייגן, הנשירא האמריקני, הייתה הרוסה עליו. היא קראה לו "נסיך הרומנטיקה"
ריצ'ארד קליידרמן נולד כ – Philippe Pagès . את שם הבמה שלו לקח מסבתו השוודית. קלייידרמן למד פסנתר קלאסי אצל אביו. בהמשך – קונסרבטוריון בפריז. בגיל 12 הוא נרשם לתחרות הראשונה בחייו. תקשיבו למיטב שלו כדי להבין שפסנתרן קלאסי ממש לא יצא ממנו. קליידרמן בחר בפופ. הוא צדק. קהל במסגרת מקצועית ראה לראשונה כשחימם לזמר הצרפתי ג'וני הוולידיי. אלבומו הראשון Ballade Pour Adeline אמר כמעט הכל. השנה היא 1977. האלבום הזה נמכר בלמעלה מ-20 מיליון עותקים בכ-40 מדינות. זהו. מכאן והלאה, ביקושים חסרי תקדים למוסיקת האיזי ליסנינג שלו, שכל פסנתרן קלאסי עילוי יחלום עליהם. אחד משיאי הקריירה: הסינים שידרו ב-1987 בטלוויזיה הופעה חיה שלו ללא פחות מ-800 מיליון צופים.
קוריוז: בהמיטב שלו שיצא בארץ אני מוצא 3 נעימות לשירים משלנו – "על כל אלה", "כמו צמח בר", ו"שיר לשלום". זה אמיתי. לא מאמינים? הקשיבו למטה. חסר לו שלא ינגן משהו מזה בהופעות הקרובות שלו בארץ.

הופעות: 1.3 – תיאטרון ירושלים. 2.3 תיאטרון גשר יפו (2 מופעים ב-14:30 וב – 20:30) 3.3 – אודיטוריום חיפה. מחירי הכרטיסים 199-349 שקל.

צילום: Oliver toussant du wast

Richard Clayderman In Israel

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות