יש לך

שלומי שבת

מילים: דנה לפידות וחנה לפידות לחן: דנה לפידות, שמוליק וקסלר ושלומי שבת עיבוד: שלומי שבת וטל פורר
3.5/5

שלומי שבת הלך על סיעור מוחות כדי לייצר להיט אהבה. לטקסט נדרשו שתי כותבות, דנה וחנה לפידות אם ובתה. למוסיקה – שלושה מוחות, דנה לפידות, שמוליק וקסלר ושלומי שבת. עוד לפני שקראתי טקסט, המבע הזה של שלומי שבת משכנע, שהוא מרגיש אהבה. בשיר הזה – זה מספיק. צליל פסנתר וטון העצבות המסתלסל.
על פניו, השיר נראה פשוט, מסוג השירים של אני-אוהב-אותך-וקשה-לי-בלעדייך, אבל אם מתייחסים לטקסט שחור על לבן, מגלים סלט של סיטואציות, שמנסה לייצר מניפולציה רגשית – החל בלילה הראשון,והמשך במהלך קשר שסופו פרידה. לא ברור אם מדובר ברגשותיו של הדובר בעקבות הלילה הראשון, או בראייה רטרוספקטיבית של הקשר הזה.
אין שום התמודדות עם מהות הקשר, גם לא עם הפרידה, אלא כל מיני קביעות סתמיות על שלמותה כביכול של הנאהבת ("יש לך… יש לך… יש לך…") ובעצם אין כלום פרט להתרגשותו של האוהב, בשעה שהוא נזכר במה שהיה ביניהם. על הטקסט העקר מכסים כעלה תאנה המנגינה היפה (עם איזה טוויסט עידן רייכלי), העיבוד העשיר והביצוע התחושתי של שלומי שבת, שהוא כרגיל, לב ופה שווים. חבל שלא ממש ירד לרזולוציות בבחירת הטקסט.

מתעורר אל תוך הלילה הראשון / כשאת נושמת לידי/ מה אני יכול להגיד לך היום?/ הבגדים הנוצצים על הקולב שבארון / כמו כוכבים/ מה אני יכול להגיד לך היום?
יש לך עיניים שרואות את הכל מהכל / וחיוך מתוק שלא מסתיר/ יש לך/ שפתיים שיודעות לאהוב מקרוב / וצלצול שרק אני מכיר/ מתעורר אל תוך הבוקר מחלום
כשאת הולכת לצידי/איך אני יכול להגיד לך שלום?/התמונות הישנות על המדף
לא מזייפות את האמת/בואי יפתי ונאהב כל היום/ יש לך עיניים שרואות את הכל מהכל /וחיוך מתוק שלא מסתיר/ יש לך שפתיים שיודעות לאהוב מקרוב
וצלצול שרק אני מכיר/ אפילו כשקצת מבולבל ומסתבך עם המזל / אני רוצה לחזור אלייך/ וגם כשאני הולך ומסתבך כשאת אינך / אני נרגש מאור עינייך

 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

4 תגובות

  1. וואי חרסנסקי יש לך אתר כל כך מעולה… יש לך בעיה קשה עם הכתיבה של דנה עם אמא שלה … אני די בשוק סוגדים לה כל התעשייה שלומי שבת שלמה ארצי מה הבעיה? הטקסט רוצח … מה העניין ???

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות