ההופעה

שלומי שבת

האנגר 11
3.5/5

יתקן אותי שלומי שבת, אבל לפי רשימת השירים שבידי – הקהל החמיץ הדרן. הוא פשוט הלך הביתה בלי לקבל אותו. אני יכול להניח כי אחרי מחרוזת להיטים רביעית, הקהל הבין כי תם ונשלם.
אז לעם ישראל הנכבד, שהגיע להאנגר 11 בנמל, אני יכול לספר, כי שלומי שבת הכין לכם עוד מחרוזת, רק שמיהרתם מדי לחניה ולא דרשתם בכפיים, ואולי זו אשמת שלומי שבת ומחרוזות השירים הבלתי נגמרות בנוסח דה בסט אופ. הקהל פשוט קיבל יותר מדי (מחרוזות) הרגיש שאכן זה הסוף, ואחר-כך עוד התלונן שהערב היה קצר מדי…
אני אוהב את הכנות של שלומי שבת. בראיון וידאו קצר שקיימתי איתו לפני המופע, הוא אמר בפשטות המקסימה שלו ובלי ללכת סחור-סחור: קהל מבחינתי הוא פשרה, זה-מה-הקהל-אוהב, זה-מה-הוא-יקבל-ממני. אני גם לא אסתכן במהפכים, ביותר מדי שירים חדשים.
מי שלא היה בערב הזה של שלומי שבת בהאנגר 11 לא יודע כמה זה מדויק: שלומי שבת חושב "קהל", פונה למכנה המשותף הכי ארוך והכי רחב, הקהל לא רק חושב עליו, אלא מת עליו. ועכשיו – לך תכתוב ביקורת על זמר מצליח, שעובד על נוסחה מנצחת. הרי כל מי ששילם במיטב כספו כדי לצאת בערב שמתחנן לתנור ושמיכת פוך – בא לקבל בדיוק את התמהיל הזה. שלומי שבת, איש עממי עם נשמה לא נגמרת, אינו עובד בשביל הביקורת.
שאומר את זה הכי פשוט והכי בוטה: מי שלא היה בערב של שלומי שבת, לא היה בחתונה ישראלית מימיו. אני לא מדבר על "מוסיקה מזרחית". "מזרחית" היא מנה קטנה בתפריט של שלומי. יש טורקית, יש לטינית. יש לדינו. יש יוונית. יש תזמורת עשירה, שעושה סלט אתני מוקפץ. יש קטורזה המצחיקן (כן, כן – עלה לסטנד אפ שממש גנב לשלומי ), וגם ראיתי את החבר'ה (נגנים זמרים) רוקדים בשורה אחת משהו שנראה כמו ריקוד אוזבקי (או משהו בסביבה)? ובמילים פשוטות: שלומי שבת ממפה בערב הזה את הקהל הישראלי, זה שאתם רואים בכל שמחה ישראלית,  כל מי שחולים עליו, מגישים פרחים באמצע ההופעה, מרימים שלטים, לא איזה מבקר שמתכנן את ההסתערות שלו על מחזור החומרים.
שינוים: כמה שירים מהחדש שלו ("אחד לנשמה אחד למסיבה"), שנשמעים כבר כל כך "ותיקים", כאילו הם חלק מהרפרטאואר הקבוע. מישהו הרגיש "שיר חדש"? למרגריטה ולמלדיטה מצטרפת "מאריפוסה", ומאריפוסה כל כך נטמע בערב, שאתה יכול להגיד עליו: העולה החדש כבר ישן.
מחרוזות? כאן הייתי בכל זאת הולך על שישים שניות ביקורת: המחרוזות כמעט מבטלות את השיר הבודד. שלומי, אפשר להוריד מינון. הקהל שלך ימשיך לחבק אותך גם עם מחרוזת אחת פחות. יש גם איזשהו גבול שהשיקול המסחרי הוא מסחרי מדי, עד שנדמה לך שאתה בשמחה ישראלית מהסוג של – קבלו את החתן והכלה. המסיבה בעיצומה.
חוץ מזה הכל בסדר: באמת אין הרבה חדש לרוץ ספר לשכנה שממול, כי גם היא תמשיך לאהוב אותו ככה, כמו שהוא.  

נגנים: ערן כרמי – קלידים דוד אבו – כינור ליאור לוי – תופים דני בושקניץ – בס דור אלגזי – גיטרה חשמלית/אקוסטית שמעון יחיא – בוזוקי/קלאסית רוני דדון – דרבוקה גולן קולש – פרקשן ניב תואר – חצוצרה יוני דרור – סקסופון עודד מאיר – טרומבון זמרות ליווי: יעלי ארז ואורית שלום

שירים:
יש לך, מתאהב בך, ואני שר,שתדעי, צור מי שלא (לאדינו), מחרוזת: חלום צועני/מה ששלי שלך/מרגריטה/יום סבבה, מלדיטה לונה, אבא, מחפש, מאריפוסה, מחרוזת: היידה/אוהב אותך/גשם אהבה/ משתגע מאהבת, מחרוזת: מתוקים/מתוקה שלי/טראפטוני, מחרוזת: בגלל הרוח/תנו לגדול/ואני שר/עד הסוף/מלאכיתאת בנשמה/מאמינים/מודה אני
הדרן: מחרוזת: מקודשת, בכל מקום, האישה של חיי, לכל אחד, אימא, תגלי לי למה

על האלבום – אחד לנשמה אחד למסיבה

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

7 תגובות

  1. לעניין ההדרן: במופעים של שלומי יש 3-4 מחרוזות שכתובות והוא בוחר איזה מתוכם לעשות
    ברור לך שלא עושים מופע של 3 שעות…
    זה לא שהוא ירד ולא חזר
    המופע היה שעתיים כפי שאמור היה להיות

  2. שלומי שבת הוא זמר מדהים ומוכשר !! והמחרוזות היו מדהימות ותרמו מעוד להופעה בתור אחת שהייתה בה אתמול.. באמת זמר נשמה ענק עם נשמה ענקית!! הייתה הופעה מדהימה והקהל לא החמיץ דבר אלא נהנה מכל רגע של ההופעה המדהימה הזאת !!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות