הלהקות הצבאיות במזרחית

פרויקט צהל בלאפה

רדיו תל-אביב
0/5

לאפה (ערבית: لفة) היא סוג לחם שטוח ודק. מרכיביה הם קמח ומים בלבד (עם קורטוב מלח). יש המכנים אותה "פיתה עיראקית" או "פיתה דרוזית". אוהבים אצלנו לאכול שאוורמה בלאפה. ברדיו תל-אביב FM102 בחרו לאמץ את הפיתה לפרויקט מיוחד – זמרים ים תיכוניים שרים להקות צבאיות, ובדימוי קולינרי – מכניסים את שירי הלהקות ללאפה עם טחינה והרבה חריף לקראת יום העצמאות.
פרוייקט "צה"ל בלאפה" כינס באולפני הרדיו את בחירי הסצנה הקרויה "מזרחית" – משה פרץ, דודו אהרון גם עומר אדם, אייל גולן, מרגול, ליאור נרקיס ואחרים, כדי לתבל את שירי השירון הנפוצים של הלהקות לדורותיהן בסלסולים. דודו אהרון, למשל, שר "שנינו מאותו הכפר", קובי פרץ חזר ל"ילדים של חורף 73", משה פרץ סלסל את "שלווה".
תרבות הרייטינג דואגת להמשך המומנטום
: מגמת הקאברים שוטפת את ארצנו כצונאמי. ממש כל חלקה זוכה לכיסויים. אז הנה, רדיו תל-אביב החליט כי יש להפקיע את "אנחנו שנינו מאותו הכפר" של נעמי שמר מחלקת אדמתה לטובת עוד כיסוי "מזרחי" פופוליסטי וגם את "ילדי חורף 73" להקריב למען הלאפה של 2012.
אם פעם האפליה קמה מזעקה של זמרים שהרגישו מופלים ברדיו, היום התהפך הגלגל: האפליה המתקנת מבליטה את נסיונם של גופים משדרים להשיג רייטינג באמצעות זמרים "מזרחיים". משה פרץ אמר בראיון לערוץ 10 כי מחדשים את שירי הלהקות הצבאיות – "שהנוער יגדל על הקלאסיקות של פעם"…
האם זו הסיבה שפרץ הגיע לאולפן לשיר שירי להקות צבאיות? הרגיש מחנך הדור?  זה הרבה יותר פשוט ושקוף: אם משה פרץ מגיע לשיר שיר של להקה צבאית, אז גם קובי פרץ יגיע. מה עם קובי אפללו, דודו טסה, בועז שרעבי, אהוד בנאי? הם לא מעוניינים לשיר להקות צבאיות?
 קובי, דודו, מרגול ומשה: עם כל הכבוד, ויש כבוד, לא חייבים לקבל כל פרויקט שנועד לבדל זמרים מסוימים משאר הזמרים. וגם: לא נורא אם תיתנו לקלאסיקות של פעם לחיות את חייהן בביצוע האותנטי של הלהקות הצבאיות. מה לכם ולשירי להקות צבאיות דווקא? ואם כבר לחדש – למה ליצור חיץ בין זמרים כאלה וכאלה. האם יש לזמרים המכונים "ים תיכוניים" או "מזרחיים" יתרון על זמרים אחרים – רק בגלל הסלסול? ובכלל, האם חייבים להכניס את שירי הלהקות לטאבון?

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. שמעתי את גירסת הסילסולים של הפרוייקט הזה ל"אנחנו מאותו הכפר" וזה היה פרברטי כמעט כמו שמנת עם עמבה. שינוחו כבר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות