מסיבת עיתונאים בתל-אביב

בובי מקפרין Bobby Mcferrin

לקראת פסטיבל מוזיקה ובעיר הלבנה
0/5

משך כל מסיבת העיתונאים הוא נמצא בתזזית קצבית. משהו מתנגן בתוכו. נדמה לי שהוא עושה את הפרקטיסינג, אימון בוקר על השואלים. כמה פעמים נשאל בובי מקפרין אותן השאלות. מצד שני, מ'כפת. רוצו. שחקו אותה. על כל שאלה תשובה מנומקת ומנומסת. בכייף. ובקצב, אם אפשר בסקטינג.
מי הם הישראלים שישירו איתו על הבמה? גוד נוז. גם אם היו שמים אותו עכשיו בסין, היה מאלתר משהו. בסוף היה שואל את עצמו: זה הצליח? אז נלך על זה. באימפרוביזציה אתה יודע מאיפה באת. לעולם אינך יודע לאן תגיע. מקפרין הוא תזמורת של קול. הוא מצרף אליו קולות אנושיים. תן לו לאלתר על צלצול של סלולר.  תן לו להתביית על ביט בוקס מודרני בנוסח הבן שלו, או איש הביט בוקס שהוא זיהה בין העיתונאים עפ"י תנועות הגוף.
כבר 16 שנה מאז שהוא שר כאן בהיכל התרבות. איך נשרף הזמן. מצד שני הוא עדיין נהנה בגדול. תנו לו במה, והיא נכנס לרילקס. תנו לאלתר והוא משחרר לחצים. תנו לו קהל והוא יכניס אותו לווייב של שירה. כי הקהל הוא עוד כלי במשחק האימפרוביזציה שלו ממש כמו האמנים שישתפו איתו פעולה בפסטיבל מוזיקה והעיר הלבנה. לשמוע מאות קולות שרים בהרמוניה – נפלא. הכל מגיע בסופו של דבר ממקום אחד – מהנפש. גם אם אתה מאלתר וירטואוזי ועושה את זה בשביל Joy, אם הנשמה אינה מדברת – חבל על זמנך.
זה יכול להיות ג'אז סקאטינג וגם מוסיקה קלאסית וכול שפה מדוברת. הפילהרמונית של וינה ובשיטת הביטבוקס. השילוב של תיפוף על החזה ואלתור קולי. לפעמים נדמה כאילו הוא עובד על זה עם כוריאוגרף. כוריאוגרפיה של הקול והגוף.
בובי מקפרין אינו בדיוק נעלב כשמזהים אותו מלהיטו הותיק Don't Worry Be Happy משנת 1988, שהוא אינו שר כבר שנים. מצד אחד, אולי מחמיא אפילו שמישהו בקצה רחוק של העולם מזהה אותך מהלהיט הזה, מצד שני זה כמו שמישהו יגיד לו: לאן נעלמת? כי השיר הזה אפילו אינו מייצג את המוסיקה שהוא עושה. אז הנה: מקפרין חי, קיים, נושם ועושה מוסיקה שעושה אותו Happy בלי שום קשר ללהיט ההוא.

אמנים שיופיעו עם בובי מקפרין: אחינועם ניני וגיל דור, שלמה בר, מונה משעל, הראל שחל (1.5), גד להבי, עמוס הופמן ולהקת קולות שלום (3.5) מירה עווד, גרשון וייסרפירר, מיומנה (4.5) אבישי כהן, עידן רייכל, ויקטוריה חנה (7.5)

על המובחרים של בובי מקפרין

בובי מקפרין בישראל – מסיבת עיתונאים

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות