שי משולם ואריאל זילבר

אריאל זילבר – למטבע שני צדדים

מתוך הפרויקט של שי משולם - סוף או התחלה

מילים: שי משולם לחן: שי משה משה עיבוד תזמור והפקה מוסיקאלית: שי משה משה
4/5

משימה קשה לעסוק במושגים "טוב ורע". שירו של שי משולם, בביצועו של אריאל זילבר עוסק ביחסיות בין המושגים. לעיתים על רקע הרע נחשף טוב. "למה את טוב רואים בחשכה?". אז כן: לעיתים גן עדן מתגלה בגיהנום.
המוסיקה מניעה את התובנה לאזורים קצביים שמחים באוריינטציה רוק-פאנקיית אפרו אמריקנית עם דגש כמעט קלישאתי על צליל נשיפה ריתםנ'בלוז ג'אזי. אין בשיר מקום לאמביוולנטיות. המוסיקה סוחפת אל הטוב. אין מקום להתלבטות. הטוב מאיר את החשכה. שי משה משה מלחין השיר ומעבדו-מפיקו, לא המציא גלגל מוסיקה חדש. הוא עושה שימוש יעיל במקורות לקבלת תוצאה קולחת ומזיזה. אריאל זילבר בגילו (77) מצליח לספק אותן אנרגיות שאפיינו אותו בעבר.  זילבר נמצא בגן עדן עלי אדמות מבחינת העוצמה והכוונה שבהגשת השיר. מה שבטוח: אין רמז שקפצה עליו זקנה.

**** שי משולם (42)  חלה לפני 12 שנה במחלת ALS,  מחלת ניוון שרירים  חשוכת מרפא, כשהיה בעיצומם של של תכניות וחלומות גדולים. המחלה  הגבילה את תפקודו ופגעה ביכולת הנגינה שלו כגיטריסט ומתופף. העם כל  הכאב והחלל הגדול שנוצר, גדלה הצור ביצירה והרצון להשאיר זיכרון למשפחה באמתצעות  מילים ומנגינה. התסכול והצורך לצעוק ולספר על עולם שמשתנה לנגד עיניו בזמן שקולו נחלש, הדיבור משתנה והזמן דוחק – הולידו תהליך של יצירה, שאלעבה הצטרף שי משה משה, מוסיקאי ומפיק.  החיבור בין השניים הצית הוליד תחילתה של יצירה שהתפתחה לה"סוף או התחלה – הפרויקט של שי משולם".
דרך "הדסטארט" גייס משולם חברים ואנשים שתמכו בפרויקט.
הזמן לא עבד לטובתו של שי משולם שהחל לאבד את יכולת הדיבור וכמובן גם יכולת השירה, מה שהוביל להחלטה אומנותית לגייס קולות מוכרים לבצע את היצירות, ביניהם .פיטר רוט, אהוד בנאי, ברי סחרוף, ארז לב ארי, אוהד שרגאי, מרגנית שעיה, תום פטרובר, קובי אפללו, אורית שחף מ"היהודים" ,אמיר דדון, יוני רכטר ונורית גלרון,

תסריט ובימוי – אלון לוי

;

אומר טיפסת לא נפלת לתהום/ כשנפגעת עם השנים פתאום
מי היית ?ומה אתה היום?/ גן עדן  ,גן עדן, גן עדן/ מתגלה בגיהנום
אומר טיפסת לא נפלתה לתהום/ כשהמשכת להגשים החלום
מי היית ?ומה בינך היום?/ שם הילד ,שם הילד, שם הילד/ שממלא בחום
כי למטבע שני צדדים/ הטוב והרע מתערבבים/ כי אם רע? ביחס למה?
כי למטבע שני צדדים/ הטוב והרע מתערבבים/ כי אם רע? ביחס למה?
למה ? למה?/ למה את טוב רואים בחשכה?
אומר טיפסת לא נפלתה לתהום/ כשבקשת את החיים בתום
מי היית ?איפה היא היום?/ שם השמש ,שם השמש ,שם השמש/ צובעת בכתום

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות