דורי בן זאב

ביבי שמע את השיר?

דורי בן זאב

על ההבדל בין מנהיג לקוסם
4.5/5

רק השם ביבי נתניהו חסר בשיר המחויך והמרקיד הזה שכולו דברים ברורים על הבלוף הגדול. "לשיר הזה יש מוסר השכל/ שבין מנהיג לקוסם יש עדיין הבדל/ שקוסם יכול תמיד לשלוף איזה אס/ אבל אז אין הבדל בין מדינה לקרקס" – כך מסיים דורי בן זאב את שירו הסטירי החדש.
אל תשאלו אותו ואת כותב השיר, קובי לוריא, אם הם יורדים על ביבי, ראש הממשלה. הם יורדים.
לוריא ובן זאב הלכו על סיפור ילדים כמשל.  בשיר "בארץ אחת" מככב קוסם, כינוי שכזכור הודבק לנתניהו בתקשורת ובציבור.  לדמות הקוסם יכולת דיבור מרשימה והוא בקיא בתורת הנאום. אפילו הכינוי "ביבי" מופיע ב"יא חביבי, איזה כוח דברא!"  וגם: "הוא חי כמו מלך, ואשתו כמו מלכה", מה שמוביל הישר לדו"ח מבקר המדינה אודות בית רה"מ.
הביקורת ישירה: "קוסם של טריק אחד, אבל טריק עצום:/ האיש ידע לדבר מבלי לומר כלום!", "מלים, מלים הוא ירה, בלי העין הרע/ כזה מופע – השטן לא ברא", "כשהיה עובר את מהירות הכלום/ מיד כולם היו שומעים את הבום", "באותה השעה, שמו לב כולם, שכשצריכים אותו האיש נעלם", "לסמוך עליו זה כמו על קורי-עכביש",
דורי בן זאב אינו צועק את הטקסט מעל במה בנוסח אביב גפן של "צריך להעיף את ביבי קיבינימט". יוצרים כותבים שירים כדי לשנות דברים. גפן עשה שריר גס ללא יצירה. הומור וסטירה חזקים יותר מהתלהמות. קלילותו האפרו קריבית (קליפסו) הבידורית של דורי בן זאב אולי מקהה את העוקץ, אבל הוא פוגע במקומות הנכונים. תעמולת בחירות? – לא. אמנות מעורבת – כן. העיתוי בעייתי? – לא, כי מתי נצליח להשפיע –  אם לא עכשיו?!

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות