האבנים המתגלגלות the-rolling-stones-blue-lonesome

Blue & Lonesome

האבנים המתגלגלות

הליקון
4.5/5

נחזור ל-7 באפריל 1962. שלושה צעירים אנגלים  חובבי בלוז אמריקני נפגשים ב – Ealing Jazz Club בלונדון, שניים מהם – הזמר מיק ג'אגר והגיטריסט קית' ריצ'ארדס היו חברי להקת  Little Boy Blue and the Blue Boys. הגיעו להופעה של להקת בלוז מקומית Blues Incorporated בהנהגת אלקסיס קורנר. בהרכב הזה ניגן בריאן ג'ונס – הוא החבר השלישי, שכעבור שלושה חודשים  ינגן עם השניים הנ"ל בלהקת Rollin' Stones במועדון ה,מארקי קלאב" יחד עם נגן הבס דיק טיילור והפסנתרן איאן סטיוארט, לימים מנהל ההופעות של "האבנים המתגלגלות". בין ובין מצטרף ג'אגר להרכב של אלקסיס קורנר, בו הוא פוגש את המתופף לעתיד של "האבנים"  – צ'ארלי וואטס. הם מבצעים שירים של ענקי הבלוז של אותם ימים ממאדי ווטרס ועד אדי טיילור.
האלבום החדש Blue & Lonesome בהפקת דון ווז הוא הצדעה לימים ההם של תחילת השישים. הוא הוקלט ע"י האבנים המתגלגלות בדצמבר שנה שעברה משך שלושה ימים ב"בריטיש גרוב סטודיו" במערב לונדון מרחק הליכה מ – Richmond and Eel Pie Island, בו החלו את דרכם כלהקת בלוז צעירה, שעשתה את צעדיה  הראשונים במועדונים ובפאבים של לונדון. הכוונה הייתה להפיק אלבום ספונטני המתבסס על בלוזים קלאסיים, מנוגן כמו בהופעה חיה. מיק ג'אגר, קית' ריצ'ארדס, צ'ארלי ווטס ורוני ווד חימשו עצמם בקבוצת נגנים מיומנים, ביניהם לשני שירים – אריק קלפטון, שהקליט באולפן הסמוך אלבום חדש. התוצאה מכוונת בעיקר לאוהבי בלוז. המבחר כולל שירים של ג'ימי ריד, וילי דיקסון, אדי טיילור, ליטל וולטר, הולין וולף.
"האבנים" נשמעים מצוין בהצטלבות הדרכים הזו שבין בלוז לפופ. לוקחים אותנו למסיבה עממית שמכילה את התמצית המזוקקת של כל מה שהם עשו עד היום. האלבום מוכיח, כי מוסיקאים וותיקים יכולים להישמע צעירים ואותנטיים בלי לעשות שימוש בטכנולוגיות עכשוויות ושאר תחבולות. אם לומר בפשטות: חוזרים למקורות ועושים את זה חבל"ז.

 1. Just Your Fool – הוקלט במקור ע"י ליטל וולטר 1960
 2. Commit A Crime – הוקלט במקור ע"י הולין הולף 1966
 3. Blue And Lonesome – הוקלט במקור ע"י ליטל וולטר 1959
 4. All Of Your Love – הוקלט במקור ע"י מג'יק סם וסמואל מגט 1967
 5. I Gotta Go – הוקלט במקור ע"י ליטל וולטר 1955
 6. Everybody Knows About My Good Thing – הוקלט במקור ע"י ג'וני טיילור 1971
 7. Ride 'Em On Down – הוקלט במקור ע"י אדי טילור 1955
 8. Hate To See You Go – הוקלט במקור ע"י ליטל וולטר 1955
 9. Hoo Doo Blues – הוקלט במקור ע"י לייטין סלים 1958
 10. Little Rain – הוקלט במקור ע"י ג'ימי ריד 1957
 11. Just Like I Treat You – הוקלט במקור ע"י הולין הולף 1961
 12. I Can't Quit You Baby – הוקלט במקור ע"י אוטיס ראש 1956

The Rolling Stones – Hate To See You Go

The Rolling Stones Blue & Lonesome

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות