האפגן וויגס בבארבי

ההופעה

האפגן וויגס

בארבי ת"א
/5

שלוש שנים אחרי האיחוד שהגיע אז לבארבי, חזרנו לאותו מקום להמשך מסע התחייה מחדש של האפגן וויגס. גרג דולי, ג'ון קרלי ושות'  ממשיכים לנוע בנתיב  הגראנג' של התשעים. הצרחות של דולי נשמעות רלוונטיות מתמיד.
שלוש שנים אחרי, וההתרגשות של אז חוזרת בעוצמות מחודשות. דולי, האיש במרכז הוא אחד ממשוררי-זמרי הרוק הבולטים של דורו. שר את השירים בעוצמות קורעות גרון, ממשיך את ההצגה כמו שחקן ראשי גדול במחזה של חבורתו, נטען מחדש, כאילו זו הצגת הרוק האחרונה שלו.
הקול של דולי הוא יותר מפקטור משמעותי במוסיקה של האפגן, שנתמכת בריפים היפנוטיים של גיטרות, בתזמורים מחשמלים.  דולי משדר תחושות ביאוס וחרדה אמינים בשירים.
האפגן וויגס ידעו תמיד לכרוך את הגשמי הפראי עם הפילוסופי וההומוריסטי. Do To The Beast הוא שם הולם לאלבום האחרון שיצא לפני שנה. השירים החדשים מוסיפים טוויסט מרענן למוסיקה של הלהקה. לסגנון הפילם נואר שלה, טעונים באתה דרמה  שאיפיינה את "גנטלמן", בשירים שעוסקים במערכות יחסים כושלות  ואהבה לוהטת ואכזרית.
האפגן וויגס עלו מהאוב של עידן הגראנג' פאנק של התשעים (הרכבים כמו "הריפלייסמנטס", "דינוזאור ג'וניור", "מאדהאני")   זהו אחד ההרכבים המאתגרים, גם המוערכים ביותר ע"י ביקורת הרוק של הניינטיז, גם של שנות האלפיים – מאז האיחוד. למרות שההרכב מעולם לא פרץ למיינסטרים וכבש את מצעדי המכירות של הבילבורד, הוא הצליח להפוך לקאלט ולרכז סביבו אוהדים רבים.
רשימת הסט מאוד דומה לזו שהאפגן ביצעו בסיבוב ההופעות האחרון באירופה שמסתיים עכשיו. חלק הארי של השירים מגיע מיצירת המופת של  2014 –  Do To the Beast  היופי והמיוחד של האפגן וויגס, שהם מגשימים מכלול ז'אנרים מוזיקליים בלי להישמע נדושים  בבלדות או בומבסטיים מדי בשירי הרוק אלא מייצרים  סגנון משלהם.
Parked Outside מהאלבום החדש פתח את המופע בעוצמות מלנכוליות מחלחלות. Lost In the Woods מאותו האלבום המשיך את הקו הקודר. קיבלנו גרסאות כיסוי ל"פליטווד מאק" של   I am Fire וגם Tusk ל – Morning Theft  של ג'ף באקלי. דולי בוחר שירי כדי להטמיע אותם  כחלק בלתי נפרד מהיצירה/מוסיקה שלו ושל האפגן, שהם הכרח ולא אופציה.
הרוק, הדיסטורשן, הכריזמה האפלה והמיוסרת של דולי להופעת רוק חזקה. השירים שמגיעים ממקומות של שירה צרופה ומתפתחים לעוצמות האלו, שאינן תלויות בזמן. עברה של האפגן וויגס קיים חזק בהווה, והשירים החדשים פותחים לה אופק לשנים הבאות.

Parked Outside, Matamoros, Fountain and Fairfax,The Lottery,Somethin' Hot, Step Into The Light, Turn The Water,Cofee, Debonair,Algeries, Royal Cream, I'm Fire/Tusk, Gentleman, Morning Theft,It Kills, Can Rova, John The Baptist, My Enemy, Son Of The South,Light In The Woods, Summer Kiss, Teenage Wristband, Faded

צילום: מרגלית חרסונסקי

וידיאו: The Lottery

 

https://www.youtube.com/watch?v=9frmTuHg-2E&feature=youtu.beקטעים מהוהפעה

The Afghan Whigs – Live In Tel Aviv

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות