הוזייר

Nina Cried Power

הוזייר את מיוויס סטייפלס

מה אי.פי – Nina Cried Power
4.5/5

Nina Cried Power הוא מבט של הוזייר (Hozier), הזמר-יוצר האירי על שירי מחאה. השיר הוא במידה מסוימת מחווה לנינה סימון ומזכיר אמנים אחרים כמו מרווין גיי, ג'ון לנון, ב.בי.קיי וקרטיס מייפילד. הוזייר משתף בשיר את אחת מזמרות הסול-גוספלס האגדתיות – מייוויס סטייפלס – כיום בת 79.
לדברי הוזייר המאבק על השוויון שהאמנים הללו ביטאו – לא פג תוקפו. "המאבקים שהתרחשו לפני 100 שנה או לפני 200 שנה – על זכויות האזרח או זכויות עובדים וכו '- לא נפסקו. אין ניצחון סופי. סטייפלס מדהימה. עדיין כל האנרגיה שלה שם".
הוזייר מנסה בשיר הנשמה הזה לעורר מחדש תקווה בסולידריות והאהבה שנמצאות ברוח האנושית בימים שההיפך הופך למיינסטרים של הקיום האנושי. במובנים רבים השיר הוא הכרת תודה על מורשתם של אמנים מהמאה ה -20 שיצירתם עדיין מעוררת בנו השראה, ועדיין שואבים מהם גם בתקופות של אי-ודאות. מייוויס סטייפלס היא מבחינתו של הוזייר אחת מהקבוצה הזו.

** מה – EP החדש שנקרא אף הוא Nina Cried Power

***רשימת האמנים בשיר ההצדעה למחאה הפואטית כוללת את נינה סימון, בילי הולידיי, מייוויס סטייפלס, קרטיס מייפילד, פטי לבל, ג'ון לנון, ג'יימס בראון, בי בי קינג, ג'וני מיטשל, פיט סיגר, מרווין גיי, מילי ג'קסון, בוב דילן, וודי גטרי. 

Hozier – Nina Cried Power ft. Mavis Staples

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות