סלייד 1

הלהיטים הגדולים

סלייד

/5

סלייד (1966-1992)  להקת גלאם-הרד רוק בריטית מ –  Wolverhampton, Staffordshire,  נהגה לסיים את ההופעה החיה שלהם עם שלהם עם"Get Down And Get With It" משך כמעט שנתיים; באוטוביוגרפיה שלו, חבר הלהקה נודי הולדר סיפר שזה היה כיסוי לתבנית 12 הבארים של ריצ'רד קטן , "היה משהו קסום בזה". הקטע המקורי היה בנוי כולו על פסנתר וסקסופון. סלייד עשו את זה עם גיטרות. Coz I Love You, הלהיט הראשון של הלהקה שיצא ב-1971 ונכלל באלבום Sladest,  התפתח מתוך ריף של נגן הכינור ג'ים לאה. לדברי נודי הודלר, השיר נכתב ב-20 דקות, עם כמה אקורדים שנבנו על הריף הייחודי, כאשר ניגנו אותו למנהל / המפיק צ'ס צ'נדלר מיהר להזמין למחרת בבוקר אולפן. צ'נדלר עודד את סלייד לכתוב את החומר שלהם. נודי הולדר סיפר: "הוא אמר לנו לכתוב להיטים, פשוט ככה, וזה לא היה קל לעשות. כשהוא ראה, שלקח לנו לכתוב את 'Coz I Luv You' תוך 20 דקות, הוא השתולל מהתלהבות. אנחנו עוד הוספנו מחיאות כף לשיר, מה שהפך אותו עוד יותר מסחרי".
סגנון? הלהיט  Cum On Feel The Noize של 1973 היה glam rock קלאסי – רועש, מבדר עם תלבושות ראוותניות, לעתים קרובות עם הרבה איפור והרבה אנרגיה. גלאם רוק תפס אז בתחילת-אמצע השבעים חזק מאוד בבריטניה וזה היה אחד הלהיטים הראשונים של הז'אנר.
סלייד היו פופולאריים מאוד בבריטניה, 18 שירים שלהם הגיעו לטופ פייב, שבעה מהם למקום הראשון. שיא המכירות של סלייד , "Merry Xmas Everybody", "חג מולד שמח לכולם", שהגיע למיליון עותקים. על פי הסרט התיעודי של הבי.בי.סי 1999 "זוהי סלייד", הלהקה מכרה יותר מ -50 מיליון תקליטים ברחבי העולם.
הפופולריות של סלייד דעכה בסוף השבעים, אבל היא התחדשה באופן בלתי צפוי בשנת 1980, כאשר ההרכב החליף ברגע האחרון את אוזי אוסבורן בפסטיבל הרוק רדינג. התברר כי ההופעה של סלייד בפסטיבל הזה היתה אחד השיאים בקריירה שלה. ההרכב המקורי התפרק ב -1992, אבל הלהקה התגבשה מחדש בהמשך השנה כ"סלייד 2"עם מספר שינויים פרסונליים.

Coz I Luv You

https://youtu.be/VxFHTxI_dzs

Merry Christmas Everybody

Get Down And Get With It

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות