צפו: השירים היפים של סרטי ג'יימס בונד

/5

סם סמית', הזמר הבריטי המצליח של השנה הוא הזמר של שיר הנושא שילווה את סרט ג'יימס בונד הקרוב – Spectre. סיבה לחזור לשירי הנושא  של סרטי 007, שהם מעין ז'אנר בפני עצמו, רבים מה-24 מאז "ד"ר נו" של 1962 נשכחו, אחרים נחשבים לקלאסיקה.
האוריינטציה להשתמש בזמרים כוכבים החלה מהסרט השני של הסדרה – "מרוסיה באהבה". הזמר מט מונרו ששר את שיר הנושא החל במסורת של זמרים מוכרים המבצעים את שירי הנושא של 007, זמרת כמו שירלי באסי, שהפכה כוכבת בזכות "גולדפינגר",  "יהלומים לנצח", ננסי סינטרה עם שיר הנושא של "אתה חי רק פעמיים", להקת "כנפיים" עם פול מקרטני בשיר הנושא של "חיה ותן למות" משנך 1973, קרלי סיימון בשיר – Nobody Does it Better , מהסרט "המרגל שאהב אותי".
גם הרכבי רוק שותפו בשיר בונד: "דוראן דוראן" קיבלה את השיר מתוך A View to a Kill ("רצח בעיניים") גרבייג' בסרט World Is Not Enough של 1999, אבל מעט מאלה זכו לחיי נצח בזיכרון הקולקטיבי כמו Skyfall של אדל, שהצליחה להחזיר את הטעם הישן במעין מוסיקת רטרו של שירי הנושא בסגנון (סולם) של ג'ון בארי, אשר היה שותף לכתיבת רוב שירי הנושא של בונד כולל The Living Daylights – "באזור מסוכן" הסרט ה-15 בסדרה בביצוע להקת A-Ha הנורבגית. המוסיקה של ג'ון בארי הצטיינה בעיבודים תזמורתיים מצוינים, שהפכו לצליל  המזוהה עם סדרת הסרטים. המוסיקה ל – Skyfall, למרות שלא נכתבה ע"י ג'ון בארי – נכתבה לפי סגנונו, המזוהה כז'אנר בריטי.

על המוסיקה של סרטי ג'יימס בונד

שירלי באסי – Diamonds Are Forever 1971

אדל – Skyfall 2012

גרבייג' – The World Is Not Enough 1999

https://www.youtube.com/watch?t=223&v=8C5NLfYdZaE

שינה איסטון – You Only Live Twice 1981

https://www.youtube.com/watch?t=6&v=fN1WBgS9u_E

ננסי סינטרה – You Only Live Twice 1967

דוראן דוראן – A View To A Kill 1985

שירלי באסי – Goldfinger 1964

לואיס ארמסטרונג – We Have All The Time In The World

קרלי סיימון – Nobody Does It Bette 1977

פול מקרטני ו"כנפיים" – Live And Let Die

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות