טל בדני - Jewellery Of Love And Death

Jewellery Of Love And Death

טל בדני

לב גרופ מדיה
3.5/5

אלבום של מסע רגשני בנבכי הנשמה, ספוג אווירה אפלולית עשנה. האנגלית של הזמר מסגירה מבטא. מצד שני יש משהו אותנטי בשירה המתכוונת של טל בדני . שיר שני באלבום פותח בשאלות:

Have you tried to step into yourself / To realize you are completely alive?/ Have you ever tried, have you ever tried?/ Have you tried to be blind for a second/ For a second not to be blind?/ Have you ever tried, have you ever tried?/ Have you tried getting rid of the things that love you/ Away from the things with which you/ Are falling in love? / Have you ever tried, have you ever tried

צלילי גיטרה אקוסטית, צליל דק אקספרסיבי של חצוצרה, קול מתפעם-מתרגש ששר "האם אי פעם ניסית להתפטר מדברים שאהבת". צליל ג'אז. קולות שמימיים. בלדה מפעימה של כמעט 7 דקות. לא כל 8 השירים ברמה של השיר הזה, אבל הוא מכתיב קו אומנותי, מעין אלבום קונספט.
טל בדני? אני קורא ביוגרפיה: Jewellery of Love&Death החל כפרויקט אומנותי (Wombs)  של צילומים שבדני יצר בסיביליה, שעסק בלידה ובמוות. בדני ליווה אותו בכתיבת טקסטים – מחשבות, שירים וסיפורים קצרים. ההמשך – חיפוש לחנים למילים. בדני מספר כי נושא המוות אינו מתייחס לסוף פיזי אלא מהווה מטפורה לזמניות של מהגר שחש ניכור וזרות.
במוסיקה האינטימית והרגשנית  מביע בדני צורך בחמלה ובאהבה שגוברים ככל שהמוות מתקרב.
התוצאה היא פסקול אינטימי אישי תחושתי, בעיבודי אווירה שנוגעים בג'אז, שמתחברים לקו ה – story telling הנוגה של בדני. Bones,  שיר של שבע וחצי דקות, מכיל את התפיסה של בדני בחיבור של מילים-מלודיה-אלתור.
אבישי כהן –חצוצרה, גדי להבי – פסנתר והמונד, סיימון סטאר בקונטרבס וגיטרת סלייד, טל בדני עצמו – גיטרות הוסיפו גוון אינטגרטיבי מכריע למוסיקה, מתחו את גבולות השירים. הטון הרגשני של בדני  מנסה לכסות על שירה לא מהוקצעת, ועדיין המבטא הוא בעוכריו.

 1. Passport
  2. Have you ever tried
  3. Temporary
  4. Bones
  5. The Inside
  6. Hesitation on time
  7. Shelter
  8. Lullaby song

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות