עיון ביקורת

ג'יימס בראון, Papa's Got A Brand New Bag (שירי שנות השישים)

השירים הכי יפים, מוסיקה סול ריתם-נ'-בלוז, מוסיקה שנות השישים, אולדיז

ג'יימס בראון, הסנדק של הסול, אחד ממניחי התשתית  של הסגנון, משתמש במושג Bag, במשמעות של לעשות משהו חדש –  New Bag, כלומר – גישה חדשה למוסיקה בהשראת מה ששמע בכנסיה.
אנשי King Records שהוציאו את הסינגל הזה, העבירו עותק לשדר ניו-יורקי, פרנקי קוקר, ששנא את הסגנון של ג'יימס בראון, אבל נדהם מהתגובות אחרי ששידר את השיר. השיר הגיע למקום ה-8 במצעד האמריקני, למעשה להיט הטופ טן הראשון של בראון, שסימן קווי מתאר חדשים למוזיקה שלו כולל שימוש בכלי נשיפה (צליל הריטון סקסופון של מקאו פרקר, שליווה את בראון תקופה ארוכה) להשגת אפקט קצבי, ובעיקר – קולו נשמע מהודק יותר למיקס האינסטרומנטלי. הריקוד היה חלק בלתי נפרד מהופעת הבמה של בראון, מובנה על המילים. השיר זכה בגראמי כ"הקלטת הריתם נ' בלוז הטובה ביותר" לשנת 1965.

Come here sister, Papa's in the swing/ He ain't too hip, about that new breed babe/ He ain't no drag/ Papa's got a brand new bag
Come here mama, and dig this crazy scene/ He's not too fancy, but his line is pretty clean/ He ain't no drag/
Papa's got a brand new bag/ He's doing the Jerk, / He's doing the Fly
Don't play him cheap ’cause you know he ain't shy
He's doing the Monkey, the Mashed Potatoes, 
Jump back Jack, See you later alligator.
Come here sister/ Papa's in the swing
He ain't too hip now/ But I can dig that new breed babe/ He ain't no drag/ He's got a brand new bag
Oh papa! He's doing the Jerk/ Papa, he's doing the Jerk/ He's doing the twist, just like this/ He's doing the Fly every day and every night/ The thing's, like the Boomerang/ Hey, come on/ Hey! Hey, come on/ Hey! Hey, he's put tight, out of sight/ Come on. Hey! Hey!

Writer/s: BROWN, JAMES

 

1965
שתף דף זהBookmark and Share

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *