נטלי קול

This Will Be An Everlasting Love

נטלי קול

שירי שנות השבעים
/5

הסינגל הראשון של נטלי קול, שיר פאנקי פופ, שבאמצעותו הצהירה/ הבהירה, שהיא אינה מתעתדת להיות זמרת בלדות כמו אביה נט קינג קול, שמת כשהיא הייתה בת 15 (נטלי היא ילידת 1950) היא עבדה קשה מאוד כדי לא לעמוד בצילו הענק של האב.
הקריירה של נטלי החלה מאוחר יחסית, כאשר סיימה את לימודיה בפסיכולוגיה באוניברסיטה של מסצ'וסטס בשנת 1972. אז היא החלה לשיר במקומות קטנים, עד שפגשה שני מפיקים, צ'אק ג'קסון ומרווין יאנסי. הם הקליטו את קול באולפנים של זמר הריתם נ' בלוז, קרטיס מייפילד, בשיקגו. למעשה, הם שכתבו לה את כל השירים שהובילו לחוזה עם חברת קפיטול, בה היה חתום אביה. לדבריהם הם כתבו את שיר הפאנקי הזה, אחרי, שבחברת התקליטים אמרו להם, כי חסר בין כל השירים המוקלטים של קול להיט בעל פוטנציאל של הצלחה. הם ניגשו מיד למלון וכתבו את השיר, שהפך אמנם ללהיטה הגדול הראשון של נטלי קול – מקום 6 בארה"ב בשנת 1975. השיר היה ראשיתו של מסלול הצלחה של קול במחצית השנייה של שנות השבעים, שהניב להיטי ריתם נ' בלוז אחדים.
להצלחה היה מחיר: קול התמכרה לסמים, עד מצב של הדרדרות שכמעט גרמה למותה. רק באמצע שנות השמונים הצליחה להיגמל. במהלך החזרה למוסיקה הוציאה אלבום שנקרא Unforgettable… with Love בו שרה רבים מהלהיטים של אביה. האלבום זיכה אותה בגראמי במשבצת Best Female R&B Vocal Performance, ,וזו הייתה הפעם הראשונה משך שנים שארתה פרנקלין לא זכתה בקטגוריה הזו.

This will be
An everlasting love
This will be
The one I've waited for
This will be
The first time anyone has loved me, oh oh oh

I'm so glad
He found in time
And I'm so glad that
He rectified my mind
This will be
An everlasting love for me, whoa, ho

Loving you
Is some kind of wonderful
Because you've shown me
Just how much you care
You've given me the thrill of a lifetime
And made me believe you've got more thrills to spare, oh

This will be
And everlasting love, oh, yes, it will now

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות