כשהגברים רוקדים

ירדנה ארזי דנה אינטרנשיונל

מילים: יואב גינאי לחן: יהודה פוליקר עיבוד: מאיר עמר ואיתי זילברשטיין הפקה מוסיקלית: דור דקל
3.5/5

מנין זה נוחת? כלומר שיר בקצב ים תיכוני מלהיב בביצוע שתי דיוות מקומיות, שכל הקשר ביניהן, שהן השתתפו באירווזיון. מה לה ולה?! בטוח שעומד מאחורי זה איש שיווק, שלא רק מתגעגע לאיזה מקום ראשון במצעדים, אלא מאמין שהוא שיחק אותה קידום מכירות ממדרגה ראשונה. ירדנה ארזי רקדה פעם ריקודים צועניים, עכשיו היא רוקדת עם דנה אינטרנשיונל את הים-תיכוני התוסס הזה. ממה היא מתלהבת? מגברים רוקדים? כלומר – גברים שרוקדים ככה לבד בלי נשים, ושמהצד מסלקים לה העצב ומגרים אותה לרקוד איתם. זהו? הפינטוז הזה בראש שלה? עזבו מילים. לא מעניין. תנו לקצב לשמח לבבות, לגרום לרגליים לחולל, לפזז ולכרכר. יודה פוליקר – בתוך עמו הוא חי. אני מסרב לחשוד בו שהוא "ממוסחר". פוליקר לא ישקר לי.
העיבוד מתדלק. תהנו מצליל האקורדיון האקזוטי שמחזיר לשירי תנועות הנוער. רוקנו ראש. חם בחוץ. מחאה שמחאה. תברחו מהכל. ונשים – תיזהרו מהגברים שלכן לפני שאתן מצטרפות לריקוד של הגברים הלוהטים שבשיר. יאללה – לחאפלה.

חומר נפש מלטף/ מתדלק בי את הלב/ מתקרב ומתלהב / והוא חזק ממני
ומקצה הרחבה /שוב עולה ענן אבק/ ושובר את השלוה
ומבשר "הנני"
כשהגברים רוקדים/ אני נותנת את הקצב/ מתופפת, מעופפת/ כאילו אין מחר/ כשהגברים רוקדים/ אני קוברת את העצב
החלום שלי נושם/ ולובש צורה ושם/שוב מרפה ושוב מושך
והוא חזק ממני
מלאכים רוקדים איתי/ והם קוראים לי אחותי / ואני בתוך ביתי/ נמצאת וגם אינני
כשהגברים רוקדים/ אני נותנת את הקצב/ מתופפת, מעופפת/ כאילו אין מחר/ כשהגברים רוקדים / אני קוברת את העצב/ כשהגברים רוקדים/ אני רוצה כל כך רוצה לרקוד איתם
כשהגברים רוקדים/ אני נותנת את הקצב/ מתופפת, מעופפת/כאילו אין מחר/כשהגברים רוקדים/ אני קוברת את העצב

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

3 תגובות

  1. נפגשים. חשבתי לעצמי, אולי הפעם, נזכה לקרוא פרגון אחד קטן…אם לא על השיר, אז על האומץ, על התעוזה, על העובדה שאחרי קריירה מפוארת של למעלה מארבעים שנה, ירדנה עושה, יוצרת, חושבת ובעיקר מצליחה להישאר ולהיות מעודכנת. שלא כמו קולגות מוכרות , ארזי אינה יושבת בביתה בחוסר מעש ומלינה על כך שאין במה לזמר העברי. היא עושה…ועושה דברים טובים ברוח התקופה.
    "ממוסחר" אינו מושג גס. בעידן האינסטנט והריאליטי זו המציאות שלנו. אלו הם כללי המשחק, וירדנה משכילה לשחק את המשחק היטב. אז נכון, לא מדובר באלתרמן או טשרניחובסקי, אך כן מדובר במשהו עכשווי שעושה טוב על הלב.
    "מה לה ולה?!" אתה שואל. בעיני, הרבה מעבר לאירוויזיון. ארזי מכונה עד היום מלכת הפופ (מינוח לא מדוייק הואיל והעשייה המוזיקלית שלה נגעה בהרבה קצוות, אך היא בהחלט היתה שם והביאה פופ איכותי ומהוקצע בשנות ה-80 העליזות). הפופ הוא תחום בו דנה מנצחת בגדול. קווי דמיון רבים בין השתיים, אך אם אתייחס לשיר, ומדובר בפרשנות שלי, נראה לי שבמקרה הזה כדאי לשים עין על הגברים. בקריאת המילים חשבתי שמדובר בגברים שאוהבים את ירדנה מאז היותם ילדים, הם גם המלאכים ששרים עם דנה וקוראים לה "אחותי". הם כנראה גם אלה מתוך עמו של פוליקר (עם קצת אחר מזה אליו התכוונת)…והם כאן כדי לשמוח תחת שרביט הקצב של השתיים. נורא פשוט ונורא שמח.
    יופי של שיר…ברמת הביצוע וברמת ההפקה. מסתמן להיט לקיץ 2012!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות