תהיי שלו

דודו אהרון

מילים: יוסי גיספן לחן: דודו אהרון עיבוד והפקה מוסיקלית: תמיר צור
3/5

נו, חבר'ה תתחילו לעבוד. כדאי לכם. על שירים כאלה מקבלים פרס אקו"ם (מלחין השנה 2013). בואו נגיד שגיספן בכל זאת השקיע עבודת חריזה. דודו שרבט לחן סביר. תמיר צור גייס את מיטב מיומנויותיו כמפיק המוסיקלי של ה"ז'אנר" ועשה ככל יכולתו כדי שהשיר יקבל נפח מרשים. המשולש הזה יודע לספק את הסחורה –אבל אינו מצליח לצאת מהקופסה שלו, שמכילה אותם המרכיבים שמייצרים את השבלונה המוסיקלית, שעדיין מכנים אותה "מוסיקה מזרחית". לא ממש מרגישים "פרידה כואבת" ו"לקחת ממני חלק מעצמי", אבל ב"מזרחית" כמו ב"מזרחית" – גם הכאב שמח.
הכל בסדר: כשיש למוצר קונים – ממשיכים בצדק לייצר, ובכמויות – כי יש מכסה שנתית שיש לעמוד בה. הבעיה מתחילה כאשר המוצרים האלה מובילים גם בכל מיני ועדות שמחלקות פרסים שעוסקים באמנות. אין לבעיה הזו שום קשר לעובדה שהגם המוצר הזה יימכר טוב. להיט חדש לדודו אהרון כבר אמרנו?

אל תאמרי לי זה בסדר ואותי תנחמי/ הפרידה הזאת כואבת, לקחת ממני גם חלק מעצמי/ כשאני חושב עלייך, משתולל בי צימאון/ כאן במציאות את חסרה לי, אבל שוכנת בדמיון
לא יכול לתאר, איך נתת לאחר / את הלב שלך לפתוח/ אהבה אבודה, היא כמו חרב חדה/ שלא נותנת אותך לשכוח
פזמון
אני הולך רחוק ממך, לא אעמוד שוב בדרכך/ רחוק ממני, תהיי שלו, תהיי שלו, תהיי שלו
את עיניי אשא לאופק, לבדי אלך לשם/ אקח איתי כדי להשכיח, את כל הזמן שבעולם

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

5 תגובות

 1. הפשטנות של כולם חוגגת.
  על מי נפלתם ולמה בדיוק ? תשמעו את החומרים, אהרון ושרית חדד עוד בולטים ולאחרונה משתפרים משיר לשיר.

  שיר אחלה, עדיף על האחרונים של אריק איינשטיין ושלום חנוך, לפחות השיר הזה, ואני לא מהמעריצים של אהרון, וכן של העשור הראשון של אריק.

 2. שיר מצויין !! מושיקו זה שלא אוהבים זאנר מסויים לא אומר שהשיר לא טוב .. מוזיקה זה עיניין של טעם , אם אתה אוהב רוק ואני לא אז זה לא אומר שמוסיקת רוק לא טובה . לתשומת ליבכם כל אלה ששונאים מוזיקה ים תיכונית- מזרחית

 3. תודה על התשובה. נכון, מבקר, מטבע הדברים, חייב להזכיר חומרים רבים שאינם לטעמו. ואדרבא – יאמר המבקר את דברו. כנראה שדברו אינו מספיק חריף וברור. לצערי, ציניות עדינה אינה חד משמעית מספיק לחרפה הזאת
  .
  אתה רציני, יוסי, לגבי פרסי אקו"ם???
  בתור חבר בארגון הזה, אני מרגיש שהוא איבד כל שמץ של בושה. ובושה היא הרגש המתאים ביותר במקרה זה.

 4. מושיקו, ביקורת אינה עוסקת רק במה שנשאר אחרי שסיננת כל מה שאינו נחשב בעיניך, במיוחד שכמדובר במוצרים שהמימסד התרבותי מעניק להם פרסים. נכון, משהו לא טוב מתרחש בתרבות המקומית – ותפקידו של המבקר לומר את דברו, ולא – הכל יחשבו כי מוצרים כאלה ראויים לכבוד שהמימסד מעניק להם.

 5. לא הבנתי מה הקשר בין ה"מוצר" הזה ופרס אקו"ם.
  וגן, ושוב, אינני מבין מה הקשר בין "מוצר" כזה לבין המדור הזה, שאמור לבקר שירים, לא "מוצרים".
  דודו "שרבט". לחן סביר? הסירנות של "צבע אדום" יכולות להחשב ל"לחן סביר" באותה מידה. או שאתה, יוסי, מבקר מיקצועי, או שאתה גם מהמשרבטים. אתה יודע בדיוק כמו כל הדיוט מוסיקלי שלמר דודו אהרון אין טיפת כישרון אותנטי, וכאשר הסאגה הנוכחית תיגמר, הוא ועוד שרלטנים נחמדים כמוהו ישארו בלי פרנסה. תן לכלבים לנבוח ולשיירה לעבור, אל תתערב, ותבקר מוסיקה, בכל רמה שלא תהיה. רק אל תבזבז זמן ומקום בשרת של האתר שלך בשביל "מוצרים". לא מגיע להם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות