מנסה להתעורר

אלון בן זיו

מילים, לחן ועיבוד: אלון זיו שירה: אלון בן זיו ולינוי רייך
3.5/5

אופרטת דאנס על יחסים בין שניים שאינם מצליחים לתקשר על רקע מצב נפשי קשה. השיר מתחיל בניסיון שלה להרגיע אותו: אל תדאג, הכל סדר, אתה מתבונן בשקט שלך. קח את הזמן. הכל יסתדר.
אבל אז בוקע קולו הגברי הנמוך, ומתברר שהעניינים לא כה פשוטים. הוא אפילו אינו מצליח להתעורר ולדבר עם עצמו, במה שנראה כמצב פסיכוטי לא קל (פיצול אישיות). האפיזודה הנפשית נעה על דאנס קליל שנות השבעים (צליל הקלידים). שום טראומה לא מחלחלת אל המאזין, גם כשהוא מבקש "לגעת להיות שם בפנים/ בשקט של פעם לעוף אל ההרים".
מועקת אי היכולת "לדבר עם עצמו" הופכת דווקא לקצב מזיז. ומה עם העזר? מרצון לפייס ולהרגיע (בית ראשון) , נכנסת בעצמה למצב פסיכוטי "אני לא מבינה/ לפעמים סתם משתגעת ורוצה/ רוצה לגעת".
לפי המוסיקה של אלון בן זיו – אובדן הקשר עם המציאות אינו כה טראומטי. הוא יגיע לרחבות ושם יתפוגג בקצב הדאנס הסוער שהולך ומתגבר לקראת סוף השיר, מה שהופך את השיר מדרמה על מצוקת נפש למחזמרון קל ואפילו מעט משעשע.

בשקט שלך אתה מתבונן/ ומוצא ת'מקום להיות אחר/ לא רואה לא נוגע אתה שם בפנים/ והכול כבר בסדר אתה עמוק בעניינים
קח את הזמן להיות שלך / אתה בסדר אחי אל תברח מעצמך/ הכול נמצא במקום הנכון/ זה הזמן זה הרגע / להרים את היהלום
מנסה לדבר עם עצמי/ מנסה להתעורר/ מנסה לדבר עם עצמי
רוצה בה לגעת להיות שם בפנים / בשקט של פעם לעוף אל ההרים/ מסתכלת איתך על/ תקרה לבנה/ עכשיו אתה יוצא זה עמוק בנשמה/ רגוע שקט בתוך המבט שעוטף את הרוך/ ונישאר איתי לבד לרגע נוגע/ והיא מביטה אל אותו המקום/ אל אותה הנקודה
מנסה לדבר עם עצמי/ מנסה להתעורר/ מנסה לדבר עם עצמי/ מנסה להתעורר
לא יודעת לא רואה שיש בו עוד מקום לדעת/ לא יודעת לא רואה את מה שיש לדעת/ לא יודעת לא רואה אני לא לא מבינה/ לפעמים סתם משתגעת ורוצה / רוצה לגעת
מנסה לדבר עם עצמו/ מנסה לדבר עם עצמו/ מנסה להתעורר/ מנסה לדבר עם עצמו
מנסה להתעורר/ מנסה לדבר עם עצמי/ מנסה להתעורר/ מנסה לדבר עם עצמי/ מנסה להתעורר/ מנסה לדבר עם עצמי/ מנסה להתעורר

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות