אורטל אלקיים

אקס פקטור ישראל

עם: רביד קירשמן, מאיה לבני, כרמל אקפלה, חן לוי
4/5

מה גרם לעברי לידר להילחם עם חבריו לשולחן השופטים על רביד קירשמן (בן 20 מחיפה) ששר Love Of My Life של קווין. גם אני כמו השופטים האחרים לידו, שמעתי מהזמר מניירות וחריקות יותר מאשר שירה ראויה, עד כדי כמעט פרודיה על השיר. אבל עברי לידר סבר כי התוכנית מחפשת לא רק זמרים אלא גברברים ש"נראים טוב" על הבמה, עם "המבט הזה בעיניים". נדהמתי כמה בקלות הוא הצליח להטות את שירי מימון ופורטיס, שהתכוונו להגיד לא. עברי הודה להם על שינוי החלטתם. על משה פרץ שהיה מאוד החלטי – הוא לא הצליח לעבוד.
מה שמעלה את אחת השאלות הקריטיות באשר לשיפוט בתחרויות הריאליטי מוסיקה. אחרי הכל, רבים גם תולים את עתידם על האודישן הזה. לפי עברי לידר, אתה לא חייב להיות זמר מעולה, די אם תשיר בסדר ובעיקר תיראה טוב, ותקרין סטאר קווליטי. נדמה לי שלא צריכים להסביר ללידר, מקצוען אמיתי, שזה לא עובד ככה, אבל הוא כנראה נכנע לתחושותיו.
זה לא קרה לו עם מאיה לבני, בת 16, נערה שנולדה בוייטנאם ואומצה ע"י משפחה ישראלית. היא  שרה "אילו יכולתי" (אהוד מנור את מתי כספי) המוכר מריקי גל. גם – השירה שלה לא הייתה לחלוטין מדויקת ומהוקצעת, אבל היא היה בה בכל זאת משהו קסום, שלא לדבר על הסיפור האישי. כאן לידר הקשיח איתה והצביע "לא", למרות ששירי-פורטיס-פרץ אמרו "כן". האם אני מגלה בקיעים באמינותו של השופט עברי לידר?
בשני מקרים ניסו השופטים לפרק הרכבים כדי להעדיף את הסולן. במקרה של "האחים בלולו", ששרו "אמא יקרה" של דודו אהרון, העדיפו את יגאל בלולו האח הצעיר בעל הקול הנדיר על אחיותיו. זה לא הסתייע. אבל במקרה של "כרמל אקפלה", שביצעו באקפלה את "אני אשתגע" הסכימו 4 בנות לאחר התייעצות ביניהן ועם מדריכת הקול –  להשאיר את הבמה סולו לסולנית חן לוי (בת 28, מורה למוסיקה). רק אחרי שהיא שרה יפהפה "אם תלך" של עידן רייכל, יכולנו להבין כי הייתה הצדקה למהלך.
זוכת האקס פקטור של השבוע האחרון האחרונה היא ללא ספק אורטל אלקיים בת 19 מלוד, ממשפחה חרדית, שלא סיפרה להוריה כי היא מגיעה לתחרות. אורטל שרה If I Ain't Got You של אלישה קיז באחד הביצועים הטובים יותר שאני זוכר מכל תחרויות הריאליטי מוסיקה. מדויקת, בשלה. צמרמורת. סיפורי הסינדרלה האלה הם מה שעושים לעיתים תוכניות ריאליטי מוסיקה שוות לצפיה.

האודישן של אורטל אלקיים

 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

 1. שרה יפה. אבל הביצועים האלה באנגלית-
  נשמעים לי תמיד כמו חיקוי. הפעם חיקוי מעולה.
  אפילו אם לא חיקוי של צבע הקול.
  מספיקק עם ביצועים באנגליתת. מספיקק.
  זה יותר מלאכותי מלידר. יותר סתמי משירי.
  יותר קיטש ממשה. יותר מציק מפורטיס
  (:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות