והזוכה: רוז פוסנאנס מהפיליפינים

אקס פקטור ישראל

בוחרים את המתמודדים למחנה האימונים
4/5

הזוכה באקס פקטור ישראל אינה ישראלית. שמה רוז פוסטאנס, עובדת זרה מהפיליפינים. אני מהמר עליה כבר עכשיו. נדמה לי שעברי לידר הוא שאמר: "היא עושה בית ספר לכל המתמודדים". רוז מרגישה ביניהם כמו יצור מכוכב אחר במחנה הישראלי, שונה, בודדה. היא אכן נראית ביניהם חייזר. אבל כמו שהחייזר הזה שר You And I, הוא זוכה לסטנדינג אוביישן (מחיאות כפיים נלהבות) גם מצד המבצעת המקורית – ליידי גאגא. איזה גרוב, איזה דיוק, כמה עוצמה ונשמה. נרשם כאן לחלוטין מקרה סוזן בויל – המהדורה הישראלית.
אנחנו בשלב הניפויים לקראת מחנה האימונים המחולק לקבוצות. נשארו ארבעים מתוך שמונים. הניפוי נמשך 72 שעות. רבים מהמתמודדים לא הצליחו להתעלות על האודישן הראשון (רז ניצני, מאיה לבני, אוראל גיספן, דור סוויסה, סול בן יוסף, אמיליה רביד) אחרים, לא הצליחו לשחזר אותו. כאן, במקרם אחדים, התבררו האזהרות של עברי לידר כמוצדקות. לא די ברצון עצום להצליח. בגרות, כישרון, ביטחון, יכולת לעמוד בתנאי לחץ – הם פקטורים קריטיים. קחו את ענבל ביבי כדוגמה. היא הסגנית של רוז.
לרשימות הסופיות נכנסו מי שחשבתי כי ינופו כמו אבישחר ג'קסון, ומצד שני נופו מי שחשבתי שיש להם מקום במחנה כמו מאי ספדיה, שביצעה את Nothing Compare To You של שינייד אוקונור בגרסה טובה מאוד העומדת בפני עצמה, בלי להשוות לביצוע המצוין של מאיה אמה שרקי בסגנון יותר גרוב –בלוזי. לא ברור לי על מה הכשילו את מאי – על הסגנון?
כמעט אותו מקרה של שיר זהה התרחש במקרה של לינוי קפח ועדן בן זקן ששרו "רק אל תגידי לי" (מייקל הרפז-אייל שחר) של מאיה בוסקילה. כאן הביצוע של בן זקן נשמע מיוחד יותר, אפילו העניקה לשיר יותר פרשנות אישית מאשר הזמרת במקור, וצודק עברי לידר – זמרת בעלת כריזמה, למרות שבשיחה איתה היא ממש לא כזו.
עצבים על האחיות בלולו שממש הכשילו-דפקו את האח שלהם כאשר בחרו שיר של להקת "היהודים" שביטלה אותו לחלוטין, למרות שהן ידעו כי בתוכנית רוצים אותו כסולן.
עצבים על הילה שליו שהגיעה מיו.אס.איי וחשבה עם מניירות של סופרסטארית, כמעט הכל מזויף בה (פנים מנותחות, דיבור פלצני), אבל השופטים כנראה השתכנעו שיש לה בכל זאת את הסטאר קווליטי אחרי גרסה ל – Power Of Love של סלין דיון.
עצבים על המניפולציות של מפיקי האקס פקטור שמנסים בכוח להעצים את הדרמה – על ידי הבלטת הלחצים של המתמודדים בראיונות איתם וב"הקשבה" מציצנית לדיבורים כמו בהאח הגדול. להתעייף ולהשתעמם מהתחבולות האלה.  אתם לא האח הגדול. תשנו דיסקט. לא חייבים להיות ריאליטי בכוח.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות