אמנים שונים

אפריקה פלייס און

4/5

ושוב התירוץ הוא כדורגל (מונדיאל 2006) לכבוד כל הנבחרות האפריקניות, וזה האלבום שאפריקה אמנם תורמת לפיפ"א. במגרש של המוסיקה מגלים את מבחר אמני הקרוס-אובר האפריקנים, שעושים מוסיקה אפריקאית עם לוט-אופ-גרוב בהשראת המוסיקה של המדינות האפריקאיות שהשתתפו במונדיאל.
האוסף מבוסס על שיתופי פעולה. את השיר של הצמד המאלי אמאדו & מריאם Coulibaly נמצא הראפר הסנגלי אקון, את השיר Kettode של באבא מאהל הפיקו ה-Roots ואת Kettode של הגינאי באבא סיסוקו הפיק הראפר הסודני K’Naan.
השיר Cocody Rock הקלאסי של אלפא בלונדי מחוף השנהב עבר רמיקס של הצרפתי Neg’ Marrons. הזמר האנגולי ולדמאר בסטוס שיתף את הג'מייקני צ'אקה דמוס בעיבוד ל-
Pitangha Madurinha . מאנו דיבאנגו מקמרון המוכר מ"סול מקוסה" הצטרף לאונדה לביצוע Ngando.
עוד הגיעו לנבחרת אפריקה במוסיקה באוסף הזה: המוסיקאי הסנגלי המולטי אינסטורמנטליסט Cheikh Lô ב-Kelli Magni, ההרכב הניגרי "ואהללה פרוג'קט" בקטע , Wahala בשיתוף עם נגנים של "פלה קוטי בנד", הראפרים הסנגלים Daara J בקטע "נאמבר וואן", הראפר הגנאי "טיק טאק" עם Yaa Densoa, היפ אפרריקני מסעיר, Osibisa, הלהקה הגנאית שמושבה בלונדון בגרסה ל-Watusi בהשראת ה"טוקינג הדס" והקטע Amen בביצוע King Mensah המוכר כ"קול הזהב של טוגו".

האלבום נפתח ב"אנא אל תעצור", שיתוף פיעולה בין זמר הסול והריתם נ' בלוז האמריקני, זוכה הגראמי, ג'ון לגנד ובין הקאמרוני ריצ'ארד בונה ומסתיים ברמיקס של לואי וגה בקטע שנקרא 2000 Blacks Got To Be Free של פלה קוטי ורוי איירס.
בלי קשר לכדורגל, יש כאן סלט אפריקאי עכשווי תוסס, שעם כול המיקסים והרמיקסים שומר על רעננות אפריקאית עממית. זוהי אפריקה המודרנית בשלל צבעיה.

בתמונות: ולדמאר בסטוס ואמאדו ומריאם

Africa Plays on

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות