הלהיטים הגדולים

הראמונס

הד-ארצי, RHINO
4/5

לפני כמה שנים יצאה אנתולגיה כפולת דיסק של הראמונס, שהכילה את כל מה שקיים כאן. האוסף הזה  נועד למי שמתעניין באחת הלהקות הגדולות שבעידן הפאנק פופ, אבל אין לו כוח לשני דיסקים. תזכורת: זו להקת הפאנק הניו-יורקית הראשונה (יש טוענים גם בעולם) שקמה ב-1974 בקווינס. על רקע הסצינה הפאנקיסטית שהתמקדה במועדון .CBGB
באוסף ה – 20 של ג'ון, ג'ואי, די.די וטומי, מאז 1976 ועד 1996, נמצא את "שינה איז א פאנק רוקר", רוקווי ביץ'", "רוקנ'רול היי סקול", "אי ונה בי סידייטד", "פט סמטרי", "בליצרינג בופ". האמת היא שהמוסיקה של הראמונס בחלקה הגדול מזכירה לי יותר פופ סיקסטיז תמים (ההרמוניות ב-( I Wanna Be Your Boyfriend מאשר רוק אייטיז מסוג הגאראג' רוק כמו "רד הוט צ'ילי פפרז". לא מוסיקה מתוחכמת, אבל עם מימד של ראשוניות אותנטית. אקורדים פשוטים, מנגינות פשוטות. "דן יו ריממברד רוק נ' רול רדיו" הוא בעיני אחד היותר חזקים באוסף בקונטקסט הזה של רוק קלאסי משוחרר ואנרכיסטי בטונים המאוד נשמתיים של ג'ואי ראמון.
ובאמת, הראמונס לטעמי שידרו הרבה "לב" ו"נשמה" מאשר ניכור אנרכיסטי. מה שבכול זאת נראה די בעייתי באוסף הזה – אין כאן ממש להיטים מוכרים לזמזם, וזה עדיין לא אומר שלא היו להם שירים טובים עד מצוינים.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות