דואטים – קלסיקה אמריקנית

טוני בנט

4/5

תראו לי זמר שמקבל סופרסטארים כאלה לדואטים. רשימה חלקית: ברברה סטרייסנד, דיקסי צ'יקס, ג'יימס טיילור, פול מקרטני, אלטון ג'ון, בילי ג'ואל, סלין דיון, דיאנה קראל, סטיווי וונדר, אלויס קוסטלו, ק.ד. לאנג, סטינג, בונו, ג'ון לגנד, ג'ורג' מייקל.

או-הא! נו, טוב, ממרומי גילו (80), ובמעמדו כ"סגנו של סינטרה" – מי יכול לסרב לטוני בנט. חוץ מזה כנראה יש בבנט מין קסם כזה שכולם נמשכים אליו. 18 דואטים אנחנו מקבלים + סולו אחד, וכבר בשלב זה של הבקורת אני מניח את עט המבקר בצד, מדליק נר, מעמעם את האורות, מוזג לעצמי יין משובח ומשתרע מול המערכת.
עיבודי ביג בנד, מבחר להיטים מספר השירים האמריקני, ג'אז סטנדרט'ס. אז זה קצת שמאלצי , מוסיקה להתרפקות. אבל מה איכפת. לשמוע את סטיווי וונדר שר עם בנט For Once In My Life זו התרפקות ממיסה ושובה. וזה דואט של ממש. עם צליל המפוחית של סטיווי שגורם לבנט לחייך בקול. באמת סטיווי וונדרפול, כמו שאומר בנט.
ואחרי זה מגיע תזמור נהדר ל-Best Is Yet To Come שהוא מבצע עם הזמרת ופסנתרנית הג'אז הנהדרת דיאנה קראל.
את הבלדה הנינוחה I Wanna Be Around טוני עושה עם לא פחות מהסולן של U2 בונו, וגם כאן בונו נדיב לעשות דואט לא ככוכב רוק אלא כמי שמתרפק על בלדת ג'אז סנטימנטאלית.
ואז מגיעה עוד קלאסיקה – Boulevard Of Broken Dreams, בדואט עם סטינג, שנשאר טיפה ברקע רק כדי להעניק את הכבוד לטוני. איזה שיר.
מלודיה יפה, ועוד סווינג יפהפה לוקחים את בנט לצמד טוני ומייקל באבל ב- Just In Time.
ק.ד לאנג מעולם לא נשמעה רומנטית כמו ב-Because Of You. ובטון אחר – זוהי סלין דיון שמצטרפת ל-If I Ruled The World, אלא שהיא פחות זמרת ג'אז מלאנג.
"סינג איט בילי", אומר בנט לבילי ג'ואל ב- Good Life, וזה שיר שתמיד מילא אותי בגעגועים עצובים כאלה. גם הפעם, כששני הנפילים עושים אותו בדואט. "נשק את החיים הטובים ללילה טוב", שרים השניים, וזה מגיע ונוגע.
מאוד הסתקרנתי לשמוע את הדואט של טוני עם פול מקרטני ל-The Very Thought Of You וזה יצא מה זה יפה. צנוע ויפה. (דגימת סאונד למטה)

אווירת חיוכים אופטימית הגיעה לאולפן ב-Put On A Happy Face עם ג'יימס טיילור, שגם הוא לחלוטין אינו מזוהה עם ג'אז. ואז מגיע צליל הכינור השמאלצי לפתיחה של Smile הקלאסי. קולו הצרדרד של בנט פותח, וברברה סטרייסנד ממשיכה בסגנונה המוכר. "ברברה איי לאב יור סטייל", שר לה טוני, והיא צוחקת, כשהכינור היהודי מסיים. אמרתי כבר שהנחתי את עט הבקורת בצד.
הקינוח ניתן לטעמי בפתיחה: הדיקסי צ'יקס מספקים הרמוניות בנוסח האחיות אנדרוז ב-Lullaby On Broadway. הקיצר – ממרחים כאלה אני פשוט זולל, בלי לחשוב על דיאטה, ככה כשאף אחד לא רואה. 

בתמונה באמצע: בנט בדואט עם ק.ד לאנג

טוני בנט ק.ד לאנג Because Of You

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות