המובחרים

ג'יינס אדיקשן

Rhino / Wea הד-ארצי
4/5

"סקס איז ויולנס", זועק פרי פארל בעוצמות בלתי נורמליות בקטע מס. 4 – Ted Just Admit It אחרי שמסימים לשמוע 16 קטעים מובחרים של האדיקשן, מרגישים גלי חום בכול הגוף. "אדיקשן" קוראים להרכב. התחושה הא שזה לא רק אדיקשן לרוק, וקראתי באיזשהו מקום את ההגדרה – druggy ambience על המוסיקה שיצאה מהאולפנים של הג'ינס אדיקשן.

מדהים שאוסף כזה יוצא באיחור רב. אבל סוגדי ג'יינס אדיקשן בטח מחזיקים את רוב הדברים שלהם. זה אוסף למי שלא ידעו. ג'יינס אדיקשן? בפנתיאון של הרוק שמור להם מקום לצד אלטרנטיוויים כנירוונה וסאונדגרדן. הרכב דקדנטי ז"ל (הלך מן העולם ב-1991) שהוקם ב-1986 ע"י פרי פארל עם הגיטריסט דייב נאבארו (מאוחר יותר – "הוט רד צ'ילי פפרז") והבסיסט אריק אייוורי ומאוחר יותר – המתופף סטיבן פרקינס.

אלבום הבכורה של ההרכב הרוק-פאנק הסוער והדקדנטי יצא ב-1988.
ג'יינס אדיקשן עשו רוק שהוא תערובת של דקדנטיות, טירוף, זעם ואובססיה. בין הגדולים נמצאים כאן Ocean Size, A'int No Right, Superhero יחד עם So What ו-True Nature וכמובן Been Caught Stealing אוסף של זרמים חשמליים חזקים שזורמים משלושה אלבומים של הלהקה – אלבום הבכורה, Nothing Shocking, 'Ritual De Lo Habitual' של 1990 ו- 'Strays' אלבום הקאמבק של 2003. מי שמחשיב עצמו צורך הרדקור רוק, כזה שהוא אדיקשן ולא מפוזה – ג'יינס אדיקשן האוסף תמיד יהיה אלטרנטיבה. ואגב, יש כאן גם שקטים מדהימים – I Would For You הוא אחד. (דגימת סאונד למטה)

Up from the Catacombs: The Best of Jane's Addiction

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות