ביחד ולחוד

ריטה רמי

0/5

רמי וריטה כבר לא ביחד? אין שום ספק שרמי קליינשטין הוא לא רק חלק מהקריירה שלה מהבחינה האומנותית. הוא קידם ודחף ושדרג את הקריירה שלה, ודי להזכיר את  "ימי התום", "מחול מטורף", "עטוף ברחמים", "עד שתעזוב", "תפתח חלון" "שביל הבריחה" "אני חיה לי מיום ליום"

באחד הסרטים הדוקומנטריים עליה אומר עליה קליינשטיין – ריטה היא משהו כמו פנתר שיוצא לצוד וברגע הנכון מתנפל על הטרף. פנתר משחר לטרף. לא בטוח שצריך להקצין בדימויים. אבל כפנתר משחר לטרף –  ריטה היתה תמיד זקוקה לאתגרים שזמרות מקומיות בדרך כלל לא לוקחות על עצמן.

 בשנים האחרונות העסק קצת עלה על גדותיו, וריטה  העדיפה ללכת לכיוון של מופעי ראווה גדולים מן החיים כמו One שסובסד בקמפיין ענק של מפעיל סלולארי. רמי מצד אחד עיצב וסיגנן את הרפרטואר שלה. הוא ידע מה מתאים לה, אבל ריטה לקחה את זה לכיוונים ספקטקולריים.

רמי גם כתב לה גם ל"חמצן" דיסק שהצליח פחות. אבל כאן ראינו שריטה קיבלה כבר החלטה או שהחליטו בשבילה  לקחת שירים מאחרים מארקדי דוכין, שלמה ארצי, אביב גפן, מיקה קרני. בסך הכל היא הייתה זקוקה גם להשתחרר אומנותית מרמי, שהרי ריטה אינה בדיוק זמרת יוצרת. היא זקוקה לחומרים שיאפשרו לה כיוון קצת שונה, גישה שונה, כמו למשל השיר החדש שלה "אני גרה מול הים" שענבל סמדר כתבה והיא שרה לזכרו של יוסי בנאי. ופתאום היא יורדת ממרומי הדראמה אל קרקע שקטה, ובשקט הזה יש עוצמה. היא כבר לא רצה לפני השיר.  ריטה זקוקה היום לרדת חזרה לקרקע, ויש לה מספיק כישרון וניסיון כדי לפרוח מחדש, אולי לא כדי לנסוק לפסגות, אבל כדי לנהל קריירה יותר מאוזנת אומנותית.

ועל רקע עליית הדור החדש של הזמרות מירי מסיקה וקרן פלס אפרת גוש ואפילו מרינה – ריטה זקוקה למפנה משמעותי בדרכה, לניהול אומנותי שיזניק אותה מחדש לפסגה למרות מופעי הראווה הגדולים.

מבחינת רמי – אין לי מושג איך פרידה כזו תשפיע על היצירה שלו. אני חושב שהוא ימשיך בדרכו לפחות מבחינת יצירה כי מדובר ביוצר מגוון שכתב שירים כמו "תפוחים ותמרים", "על הגשר הישן", "צעיר לנצח", "אין כמוה". רמי הוא יוצר, פרפורמר, הא אינו זקוק לחומרים של אחרים ולכן אצלו קשה לצפות לאי אלו שהם שינויים.

 

 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות